Держава продає спиртзаводи та ветеринарні приміщення. «Працівників не звільняли, ущільнили»

30 СІЧНЯ 2023, 14:47

1784

Держава продає спиртзаводи та ветеринарні приміщення. «Працівників не звільняли, ущільнили»

Спиртзавод у Нових Боровичах

Фонд держмайна в Чернігівській області готує документи для продажу державних майнових комплексів та приміщень. Після оформлення паперів виставлять на торги. Із масштабного — майнові комплекси спиртових заводів і будівлі ветеринарної медицини.

— У цьому році на продаж виставляємо державний майновий комплекс «Шабалинівський спиртовий завод», що в Іванівці на Борзнянщині. Але, як такого заводу, ми, коли приїхали, не побачили, — описує майно Валерій ЙОВЕНКО, директор відділення Фонду держмайна в Чернігівській області. — Будівлі в зруйнованому стані. Не від війни. На території був чоловік, якому 72 роки, назвав себе директором. Але жодного підтверджувального документа не мав.

«Крисківський спиртовий завод» на Коропщині. Також не працює років з десять. До честі директора, майно збережено і навіть частина колективу втрималася. Раніше працювало чотири бригади з цілодобовим циклом роботи.

«Новоборовицький спир-товий завод» на Сновщині в нормальному стані. Працював до війни у три зміни. Єдина проблема — розміщений на території, дотичній до зони проведення бойових дій. Думаю, новий власник зможе відразу почати роботу. Ціна — 19 мільйонів гривень. Готовий бізнес. 

«Холминський спиртовий завод». Вартість така сама, 19 мільйонів. Але також дотичний до зони бойових дій. Намагається працювати, але через постійні відключення світла не дуже вдається. Бо це постійний цикл. Усі ці заводи раніше були мільйонниками. На рік виготовляли продукції мільйон декалітрів. Але це було до 2000-х років.

— Чи були бажаючі придбати підприємства?

— Після 24 лютого — ні. Чимало об’єктів передала ветеринарна медицина. Певно, економлять кошти. У селі Волинка Корюківської громади, ветеринарний комплекс в Авдіївці. У Козельці частина будівлі. Вознесенське (колишня Улянівка під Черніговом). Нежитлова будівля диспетчерської насосної станції. Болотниця на Талалаївщині. Два приміщення в Куликівці. Чимало гаражів: у Талалаївці, Городні, Мені, Корюківці. Бюджетні організації відмовляються від їх утримання та утримання транспорту. Стартова ціна — від тисячі до чотирьох тисяч гривень.

— Процедуру продажу розпочали в минулому році, — підтверджує початок про- дажу Оксана НАГОРНА, головний бухгалтер головного управління Держпродспоживслужби в області. — Скрізь іде скорочення, оптимізація. Тому дивимося, де є сільські товариства, господарства, де є потреба у ветеринарних фахівцях, потужностях району. Тенденція така, що виробництва зменшуються.

— Працівників звільняють? 

— Ущільнили. Перевели в одне приміщення.

Джерело: "Вісник Ч" від 19 січня 2023 року, авторка Юлія СЕМЕНЕЦЬ

Схожі новини

Вiдео

Латвія оздоровить дітей з Чернігівщини і допоможе відновити пошкоджену ворогом енергетику

21 ТРАВНЯ 2024, 18:13

Як нині живе прикордонна громада Чернігівщини, що межує із союзницею рф, ворожою білоруссю

21 ТРАВНЯ 2024, 17:11

На війні загинув випускник Чернігівського ліцею з посиленою військовою та фізичною підготовкою

21 ТРАВНЯ 2024, 16:20

Відомий письменник-ніжинець знявся у кіно…26 років тому

21 ТРАВНЯ 2024, 16:13

На Чернігівщині продають агропідприємство за понад 3 мільйони доларів

21 ТРАВНЯ 2024, 15:21

Підняти вартість проїзду та додаткові гроші з бюджету: мерія знову натякає, що перевізники не вийдуть на рейси

21 ТРАВНЯ 2024, 15:13

Фото

Вітряк зі Смолина – у музеї під Києвом

21 ТРАВНЯ 2024, 14:19

ТОП-переглядів