Люди стрибали з вікон, кричали, були контужені: родина медиків з Чернігова рятувала мешканців гуртожитку після авіаудару

18 СЕРПНЯ 2022, 10:04

1418

Ігор та Наталія – подружжя військових медиків. Вони були одними з перших, хто прийшов на порятунок людей після страшного бомбардування рашистами гуртожитка на ЗАЗі 13 березня.

Той день медики запамятають на все життя. Це було їх бойовим хрещенням. Ворожий літак скинув 6 авіабомб, 2 з яких влучили у гуртожиток. За кілька хвилин після удару медики вже рятували людей і надавали першу допомогу.

"Із цього укриття воно було завалене розкопали людей, були переломи. Людей евакуювали. З другого поверху діда діставали паралізованого, жінка стрибала з другого поверху. Ось там далі все палало, і хлопці заходили виводили людей, які були живі", - згадує Ігор, військовий медик.

"Після того, як будинок загорівся, тут були люди, і треба їх було виводити. Вони кричали. Світла не було, ми вдягли ліхтарики і шукали, виводили. Були дорослі, старі дітей, не було, вони були в укритті. Вивели чоловік 16 тут було. Все було у вогні дихати не можливо", - розповідає Наталія, військовий медик.

Ігор та Наталія до війни навіть не могли себе у явити в лавах ЗСУ. Але напад рашистів змінив їх плани і життя. Бути в стороні вони не могли.

"Ми прийшли на пункт і сказали, шо медики. Медиків було мало, то нас без черги оформили, і 26 лютого були тут в цьому районі. Тут були обстріли", - каже Ігор.

"Було тяжко, вночі я плакала, не було нервогого зриву, було боляче, страшно. Боялася, бо маю дітей, я хочу, шоб діти були вільними. Я знала заради чого пішла, не було сумнівів ніяких", - каже Наталія.

Медики щодня надавали першу допомогу людям там, куди боялася їхати «швидка». Навіть тоді, коли над головами літали снаряди.

"Тут поцілювали у цивільні будинки, і якщо не я, то хто ? Бігли, питали після кожного обстрілу, прильотів. Оббігали питали поранених, коли були надавали першу допомогу, відвозили до лікарні, і таких випадків було чимало", - каже Ігор.

Родина медиків багато чому навчилася за час війни. Вчасно і правильно надана перша допомога дає високі шанси на порятунок людини.

"Кульових поранень мало. В основному снаряди, міни, бомби це такі важкі поранення, тому 93% людей, які загинули через масивну крововтрату. Проводимо курси, щоб вміли зупинити кровотечу, зробити дихання", - каже Наталія.

Ігор та Наталія зараз передають досвід іншим і впевнені, що наша перемога вже не за горами.

Читати такожЄ укриття: у  Носівській громаді більшість учнів зможуть піти навчатися у школи з 1 вересня

Схожі новини

Вдова загиблого у Бречі програміста повідомила про початок судових засідань

29 КВІТНЯ 2024, 10:30

Швейцарський парламентський комітет підтримав план допомоги Україні на $5,5 млрд

29 КВІТНЯ 2024, 09:20

Ворог застосував міномети, артилерію, РСЗВ та безпілотники: ситуація у прикордонні Чернігівщини

29 КВІТНЯ 2024, 08:33

У громаді на Чернігівщині прощаються із бійцем аеромобільної бригади

29 КВІТНЯ 2024, 08:02

Пряма мова

Лікар із Чернігова про ризики для жіночого здоров’я

28 КВІТНЯ 2024, 20:47

На Чернігівщині чоловік продає бойових бджіл. Не всіх

28 КВІТНЯ 2024, 18:38

Сіра зона Чернігівщини: яке життя під постійними обстрілами?

28 КВІТНЯ 2024, 16:47

ТОП-переглядів