Лікарку та лікаря із Чернігівщини нагороджені найвищою відзнакою

12 СЕРПНЯ 2023, 12:34

2691

Лікарку та лікаря із Чернігівщини нагороджені найвищою відзнакою

Володимир Любченко, Ірина Комлева, Андрій Лінник

Лікар-педіатр-неонатолог Чернігівської обласної дитячої лікарні Володимир Любченко та начальниця медичної служби Чернігівського прикордонного загону Ірина Комлева нагороджені громадською відзнакою за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона».


Номінація – «За самовіддане служіння українському народу, за мужність і стійкість у боротьбі за здоров’я українців, за свободу та незалежність України у війні з російським агресором». Церемонія відбулася 9 серпня у Києві.

З початком повномасштабного вторгнення Володимир Любченко не покинув своє робоче місце. Під час активних бойових дій на Чернігівщині у відділенні анестезіології з ліжками інтенсивної терапії для новонароджених та недоношених дітей перебували шестеро пацієнтів, троє з яких потребували проведення штучної вентиляції легень. Двоє новонароджених – з екстремально малою масою тіла при народженні (до 1 кг). Не було світла, води, тепла. Але завдяки злагодженій роботі співробітників відділення та зусиллям Володимира  Михайловича всі дітки вижили.

Також Володимир Любченко був на постійному зв’язку з педіатром Новгород-Сіверської ЦРЛ, до якої дістатися було неможливо, але саме там знаходилося маля у важкому стані.

Загалом же протягом 22 років роботи лікар допоміг понад 3000 найменшим пацієнтам, більш ніж половина з них – «поспішайки» (народилися раніше терміну і мали масу тіла до 1,5 кг).


Військова медикиня Ірина Комлева має позивний «Янгол». Завдяки її стійкості у період активної фази бойових дій на території області було врятовано сотні життів. Усі поранені прикордонники (їх тоді було чимало), які потрапили до її рук, залишилися живими.

Часто медикиня сама була на волосині життя, рятуючи з-під обстрілів.

«Робити свою роботу, а потім можете відійти, викричатись, виплакатись і… повернутися у стрій».

Також почесну подяку отримав голова регіональної ради відзнаки «Орден Святого Пантелеймона» Чернігівської області, гендиректор КНП «Чернігівська обласна лікарня» Андрій Жиденко.

Джерело: Чернігівська ОВА

"Час Чернігівський" писав про лікарів, які працювали під час облоги Чернігова:

Схожі новини

Авто зʼʼїхало в кювет, повипадали корита із мʼясом: на Чернігівщині поранили у живіт засновника мисливського господарства

20 ЛЮТОГО 2024, 22:14

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: викладачка англійської мови про те, як змінились учні за час війни, нові технології та мотивацію

20 ЛЮТОГО 2024, 18:20

Як ремонтують розмиту повінню дорогу в прикордонній громаді

20 ЛЮТОГО 2024, 17:07

Земельні махінації на 2,5 млн грн: у Чернігові чиновнику повідомили про підозру

20 ЛЮТОГО 2024, 15:51

Ніколи не їздила потягом і лише раз пила алкоголь: у Батурині місцева жителька відсвяткувала 106 років

20 ЛЮТОГО 2024, 14:52

Фото

Акторка з Чернігова показала свою квартиру, яку зруйнували росіяни

20 ЛЮТОГО 2024, 13:58

Фото

Борзнянські гирьовики стали кращими в Чернігові

20 ЛЮТОГО 2024, 12:51

ТОП-переглядів