Квіти на руїнах будинку і сльози на очах: у Чернігові вшанували жертв страшного бомбардування 3 березня

04 БЕРЕЗНЯ 2023, 09:33

3602

3 березня 2022 року – один із найтрагічніших днів в сучасній історії Чернігова. Загарбники цього дня розбомбили житловий квартал міста по вулиці Чорновола, де не було жодного військового об’єкту чи техніки. Того дня від авіабомб загинули близько півсотні людей.

Олександр та Оксана зранку принесли квіти до руїн будинку в пам'ять про загиблих тут чернігівців. Чоловік з дружиною живуть у сусідній багатоповерхівці, яка вціліла. Кажуть, цей день на все життя закарбується в їх пам’яті.   

"Ми знаходилися дома. Був вибух, всі відчули, це шок для нас, горе. Через 10 хвилин  вийшли - було вбитих було багато, шок. Люде багато столяло біля аптеки і в аптеці. Це не можна забути", - пригадують Олександр та Оксана, жителі Чернігова.

Катерина Миколаївна прийшла подивитися на свою зруйновану квартиру по вулиці Чорновола, в якій з родиною мешкала не один десяток років.

На момент авіанальоту родина перебувала в бомбосховищі. Лише донька Катерини Миколаївни перебувала в квартирі й дивом вижила.  

"Дочка була тут. Рятувальники витягли. Лише вона одна залишилася жива тут з будинку. Ну не одна, но. Ой. Цей день назавжди. Всі прийшли пом’януть, церкву заказали", - каже Катерина Миколаївна, мешканка знищеного будинку.

На місце трагедії 3 березня прийшло кілька десятків чернігівців – мешканці будинку та родичі загиблих. На руїни лягають квіти, а з очей людей капають сльози.

"Прийшли помянути загиблих. От вже сльози. Стільки людей загинуло, хочемо пом’янути, щоб відчували, що ми поряд. Ця дата для нас на все життя і дітям, будут памятать число, багато кого знали, що загинули", - говорить Валентина Іванівна, мешканка знищеного будинку.

На мирних людей було скинуто 6 аівабомб вагою 500 кілограмів кожна. Згодом стало відомо, що це зробив пілот Су-34 Красноярцев, якого 5 березня збили чернігівські захисники на Масанах.

"Час Чернігівський" писав про бомбардування та обстріли Чернігова:

Схожі новини

Фото

Книжки та малюнки з Чернігівщини – на «Українській книжковій полиці» в Польщі

21 ТРАВНЯ 2024, 19:43

Вiдео

Латвія оздоровить дітей з Чернігівщини і допоможе відновити пошкоджену ворогом енергетику

21 ТРАВНЯ 2024, 18:13

Як нині живе прикордонна громада Чернігівщини, що межує із союзницею рф, ворожою білоруссю

21 ТРАВНЯ 2024, 17:11

На війні загинув випускник Чернігівського ліцею з посиленою військовою та фізичною підготовкою

21 ТРАВНЯ 2024, 16:20

Відомий письменник-ніжинець знявся у кіно…26 років тому

21 ТРАВНЯ 2024, 16:13

На Чернігівщині продають агропідприємство за понад 3 мільйони доларів

21 ТРАВНЯ 2024, 15:21

Підняти вартість проїзду та додаткові гроші з бюджету: мерія знову натякає, що перевізники не вийдуть на рейси

21 ТРАВНЯ 2024, 15:13

ТОП-переглядів