Куди не цілять російські ракети? Там, де є Китай

08 СЕРПНЯ 2022, 22:12

2238

Цікаве дослідження оприлюднив ресурс журналістів-розслідувачів «Наші гроші». Виявляється, є певні об’єкти в Україні, по яким російські ракети не б’ють через таємну змову Кремля і Пекіна. Спойлер: секрет неушкодженості в тому, що у власниках там китайські структури. І так, китайська власність знайшлася і… на Чернігівщині.

Видання підмітило, що під час бомбардувань промислових центрів та регіонів України росіяни примудрялись не попадати у деякі об’єкти. Мова йде не лише про Маріуполь чи Миколаїв.

Наприклад, під час тотального знищення промзони Маріуполя залишився цілісіньким маслоекстракційний завод «Сателіт», обладнаний сепараторами і сховищами для зерна і соняшнику, та портова інфраструктура, потрібна для вивезення олії звідти. Тож українським партизанам довелось палити цей завод, коли Маріуполь був остаточно захоплений окупантами, пише видання.

Російська армія не шкодує ракет на Миколаїв, проте логістичний комплекс «Дунайської судоходно-стивідорної компанії» у Миколаївському морському торгівельному порту залишився неушкодженим (портові споруди, зерносушарки і елеватор).

Недоторканні об’єкти в Маріуполі і Миколаєві поєднує спільний власник – китайська корпорація COFCO. Ця компанія зайшла в Україну кілька років тому та почала будівництво об’єктів в рамках проекту «Путь і шлях», що Китай почав просувати у 2013. Це гігантський інфраструктурний проєкт мав об’єднати Китай з Європою новими шляхами поставок товарів та по дорозі зачепити купу країн в Азії і Африці.

Головна мета - китайці для затвердження себе у ролі світового гегемона видавали кредити на будівництво портів, елеваторів, сховищ, залізниць, доріг. Аби тільки зерно, метал, руда, контейнери з товарами обертались в рамках нового «Шовкового шляху».

За даними видання «Intelligence Online» (стаття по платній підписці), на початку вторгнення Пекіну вдалося домовитися з Москвою про те, щоб продовжувати самостійно управляти своїми інтересами в Україні незалежно від результату війни. У Пекіні вважають найбільш імовірним результатом конфлікту передачу України під «протекторат Росії». Тож угода з росіянами, укладена за посередництва юристки Оксани Карел, представниці Ініціативи «Пояс і шлях» (Belt and Road Initiative, BRI), гарантує, що китайська інфраструктура не буде знищена в ході бойових дій та вже заплановані інвестиції будуть збережені. У свою чергу Китай пообіцяв публічно не приймати жодної сторони в суперечці. За інформацією Intelligence Online, у ЗМІ та внутрішніх документах державних і приватних компаній Китаю заборонили слова «війна» та «вторгнення», що стосуються України. Єдиний термін, який можна використовувати, це «напруженість».

Посол Китаю в Києві Фань Сяньжун у березні 2022 заявив своїм українським державним, військовим і діловим контактам, що Китай не покине Україну, а його інвестиційні плани будуть збережені та, можливо, розширені незалежно від того, як закінчується війна.

Власність китайців на Чернігівщині - теж неушкоджена. Китайсько-українська сільськогосподарська компанія «Фанда» - с. Наумівка, Державна китайська компанія Huangfantsu. Мова йде про приватне сільськогосподарське підприємство «Злагода», яке спеціалізується на вирощуванні зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур. ПСП засноване понад 21 рік тому. Компанія зареєстрована у м. Корюківка, інформує Youcontrol. Основним бенефіціаром тут є ТОВ «Фанда», якому належить 100% цього чернігівського аграрного бізнесу.

Керує ПСП «Злагода» китайський бізнесмен Чен Люшенг та Михайло Метла.

Також китайцям належить і ТОВ "АМБЕР БІООРГАНІК ФАРМ", зареєстроване три роки тому у с. Наумівка у Корюківському районі. У засновниках - та сама «Фанда». У бенефіціарах - виключно китайці: Хі Шенг (зареєстрований у Запоріжжі), Чжан Чженьхуа (зареєстрований у Наумівці), Бі Яньмей (керівник компанії, зареєстрований у Наумівці), Ню Дунхай (так само - у Наумівці). Це підприємство так само спеціалізується на вирощуванні зернових та бобових культур.

Що цікаво - Наумівка розташована зовсім поруч біля російського кордону - у 23 км від Брянськоі області. Окрім того, Корюківська тергромада має статус зони бойових дій відповідно до даних Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Відповідно до карти бойових дій від застосунку Deep State, село Наумівка, на відміну від сусідньої Корюківки не потрапило в глибоку окупацію. Також, немає даних про обстріли цього населеного пункту. Хоча чимало жителів Наумівки пішло захищати батьківщину до лав ЗСУ. Зокрема, у травні громада Корюківки попрощалася із загиблим 17 травня внаслідок ракетного удару по Десні захисником Олегом Тесельком, жителем Наумівки.

Читати також: Розвідники розповіли як швидко росія може знову повернути свої сили до білорусі

Схожі новини

Пряма мова

Письменниця з Чернігова розповіла, як писати фентезі і як видати свою книгу

27 КВІТНЯ 2024, 20:53

Вiдео

Мають захистити від уламків: у Чернігові закуплять мобільні укриття

25 КВІТНЯ 2024, 19:18

Ніжинські підприємці не знайшли компроміс з керівництвом ринку - звернулися до мера

25 КВІТНЯ 2024, 17:13

Відома журналістка з Чернігівщини стала «Жінкою третього тисячоліття»

25 КВІТНЯ 2024, 16:19

Мав численні нагороди в свої 26: рідні бійця просять підтримати петицію щодо звання Героя (посмертно)

25 КВІТНЯ 2024, 15:37

Фото

Адвокат медика-втікача з Чернігівського військового госпіталю опинився на «Миротворці»

25 КВІТНЯ 2024, 15:19

На ріпак і сою великий попит. Що ще сіють на Чернігівщині

25 КВІТНЯ 2024, 14:18

ТОП-переглядів