Крилата худоба зимувала по-різному: чи буде цьогоріч мед?

13 КВІТНЯ 2024, 13:44

6147

Крилата худоба зимувала по-різному: чи буде цьогоріч мед?

Крилата худоба зимувала по-різному: чи буде цьогоріч мед?

Біля вільхи та плакучої верби дзижчать бджілки. Особливо, коли гріє сонце. Як же перезимувала крилата худоба?

— 100 відсотків, — задоволений Микола ТИШЕНКО із села Городище Батуринської громади. — Вулики виставив першого березня. Найкращий обліт був  тільки 30 березня. Пилок вже носять — зараз цвітуть вільха, тополя. А от ліщина відцвіла три тижні тому, і жодна бджола там не була, бо холодно.

Олександр Тишенко має 40 бджолосімей (вуликів). Найкращою бджоломаткою для свого господарства вважає українську степову районовану.

Серед пасічників Микола Олександрович відомий тим, що спілкувався з найвідомішим — Віктором Ющенко. Колись в урочищі Дегтярка біля Городища поряд стояли їхні вулики.

— Слабенько наші бджоли перезимували, — зітхає Олександра КОБЦЕВА із селища Талалаївка, вдова Олександра Кобцева, заступника голови гільдії медоварів України. — Хвороб не було. Але й догляду особливого теж. Миколайович за життя добре дивився за ними. Ми на пасіці бували часто. Як тільки  дозволяє погода — їдемо, передивляємося. Щоб усе було правильно — і вологість, і корму щоб вистачало.

Миколайовича нема серед живих вже півроку, — журиться Олександра Олексіївна. — Лікувався чотири місяці. Помер на другу Пречисту, 21 вересня минулого року. Залишив великий архів. Книгу «100 найкращих товарів України». До них увійшов його концентрат медового квасу. Не дійшли ще руки до  розбору архіву. Дуже важко ще. Вуликів трошки лишилося. А буде ще менше. Один чи два-три. Бо діти далеко. А я працюю лікарем в Талалаївській лікарні, тож часу обмаль.

* * *

Микола ВОВНЯНКО із села Сокиринці на Срібнянщині оцінює рік для своїх бджолосімей  несприятливим.

— Купили, думаю, неякісні ліки від кліща, — ділиться. — Прострочені, скоріш за все. Тож багато сімей кліщ пошкодив. Комахи обліталися давно, — продовжує. — Хто на вулиці лишав, то ще в лютому. В березні пилок носили. З вільхи, ліщини, а зараз носять з котиків іви (плакучої верби).

Я особисто бджолами вже не займаюся, — каже відомий бджоляр та медовар. — Пасіку поділив між дітьми. У дочки — 60 вуликів. У сина більше сотні. Бджоломатки, знаю, він виписував італійські.

Я ж поїхав на роботу в Київ, — ділиться Микола Іванович. — Мені скоро 70. Але трапилася посильна. Охорона на ВДНГ (виставці досягнень народного господарства). Охорона меморіалу в Биківні (створений для увічнення пам’яті жертв політичних репресій). Медовуху теж не варю. Її продати важко. Вулична торгівля заборонена. Ярмарки також.

Джерело: "Вісник Ч", акторка Тамара КРАВЧЕНКО

"Час Чернігівський" писав про таке: Медовий бізнес: як подружжя з Чернігівщини освоїло бджолине ремесло

Схожі новини

На Чернігівщині поліція звинуватила жінку у вбивстві матері, а суд виправдав

18 СІЧНЯ 2025, 22:29

Слухачів все більше, викладачів не вистачає: як працює позашкільна освіта на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 19:06

Фото

У школі на Чернігівщині ремонтують спортзал за кошти французів

18 СІЧНЯ 2025, 15:57

Вiдео

На прикордоння Чернігівщини передали електротранспорт

18 СІЧНЯ 2025, 13:31

Чи є світло в лікарнях із сонячними панелями?

18 СІЧНЯ 2025, 12:28

Житель Чернігівщини віддасть прикордонним корівкам три причепи сіна

18 СІЧНЯ 2025, 11:16

На Донецькому напрямку поліг 31-річний захисник із прикордонної громади

18 СІЧНЯ 2025, 10:50

ТОП-переглядів