У лікарів-педіатрів в обласній дитячій лікарні нині дуже багато роботи. Зросла захворюваність на гострі респіраторні вірусні інфекції.
"Сезонність. Більше гострих станів, інфекцій. Велике навантаження на педіатрів. Більше звернень багато роботи зранку до ночі. Залишаються лікарі. Не можна залишити в коридорі. Якщо робочий день скінчився - ніхто нікого не залишив", - каже Світлана Коновальчук завідуюча приймального відділення обласної дитячої лікарні.
Світлана Коновальчук
20 листопада – лікарі-педіатри відзначають своє професійне свято. В дитячій лікарні працює багато як молодих, так і досвідчених спеціалістів. Проте фахівців бракує, бо працювати з дітьми - велика відповідальність.
"Відповідальність однакова. Комунікацій більше. Треба більше пояснити або вислухати маму і розуміти, як вона реагує. Тут більше комунікацій треба. Із дітьми знайти контакт, із дітьми легше. Батьки більше налякані. Робота педіатра ще більше така психологічного плану", - пояснює Світлана Коновальчук.
"38 років. Як у 1986 році прийшов в дитячу лікарню - тут залишився і працюю до сьогоднішнього часу", - згадує Олег Петрущак, лікар-педіатр екстреної допомоги обласної дитячої лікарні.
Медики радять батькам приділяти увагу дітям, гуляти разом, вести здоровий спосіб життя. Адже найкраща подяка для лікарів-педіатрів – це щасливі та здорові діти.
Олег Петрущак
"Займатися своїми дітьми гуляти, показувати приклад. Не тільки дати телефон у 10 місячному віці", - каже Олег Петрущак.
"Часом пацієнту стає гірше. Ти там щось робиш, батьки налякані. Бувають конфлікти. Не розуміють, що сталося. Але, коли на ранок, на столі записка від руки на папері з блокнота з намальованим смайликом і сердечком. Та напис: "Дякую, що врятували донечку". Цей папірець досі лежить. Кращої подяки нема!", - каже Світлана Коновальчук.