Коні ламали огорожі і втікали від вибухів: історія зооферми поблизу Чернігова, де утримують покинутих тварин

05 ЛИПНЯ 2022, 19:30

1832

Невеличка ферма Марини Грицик розташована у селі Рябці неподалік Чернігова. Дівчина з родиною переїхала кілька років тому з міста в село, аби опікуватися тваринами, переважно покинутими, або ж хворими. В квартирі усі вже просто не вміщалися. Та й любов до коней потребувала простору.

"У нас 7 коней, 2 поні, 16 котів і 10 собак, 4 корівки і уже 8 телят, кількох привезли на днях. Більшість тварин врятовані, які потрапляли на бійню, коти і собаки кинуті, породисті є. 1.03 всі вони схожі у тому, що колись їх зрадили, когось викинули, закрили в домі. У нас завжди було багато тварин", - каже Марина Грицик, власниця зооферми.

Війна круто змінила плани Марини. Частина левад зруйнована уламками ворожих снарядів.

Під час бойових дій дивом не загинули коні. Снаряди вибухали у метрах від ферми і коні не витримали, зламали огорожу і втекли. Добігли аж до самого Чернігова, щоправда згодом повернулися назад.

До війни утримували тварин за рахунок невеликого родинного кафе у Чернігові, яке було пошкоджено від вибуху авіабомби. Тож, коштів у Марини і її родини практично не лишилося.

Довелося робити складний вибір,  від якого досі навертаються сльози – продати улюблених коней, аби врятувати інших тварин.

"Все почалося з Пері 12 років тому і я думала прожити разом з нею все життя і зможу забезпечити старість, але сталося, що вимушена була продати її ще одного Даню, якого врятували і вилікували. Знайома вивозила коней і я зрозуміла, що не зможу утримувати таке поголів’я тварин в цьому році", - розповідає Марина.

Під час окупації велику родину та тварин змогла прокормити одна єдина корова. Але тепер їх вже більше. Є маленькі телята. Родина вирішила виробляти молочну продукцію, а саме смачні сири. Але цього все одно не достатньо, щоб утримувати ферму. Та попри складнощі Марина з родиною не здається. Готова і далі присвячувати тваринам все своє життя.

"Це наші друзі, члени родини. Займають весь час. Вранці встаємо о 6-й і до пізнього вечора чистимо, кормимо, доїмо, готуємо сири. Влад ремонтує, будує. Це важко у тебе нема вихідних, відпустки, відпочинку. Тварини потребують догляду. Я не можу сказати: корова я тебе не подою, бо погано себе почуваю",  - каже Марина.

Зараз великій родині з Рябців потрібна допомога в заготівлі сіна, закупівлі кормів та ремонті розбитих огорож, аби можна було впевнено зустріти зиму. Тож, без підтримки небайдужих людей не обійтися.

Читати також: Олені, лосі, тури, коні: у парку природи "Беремицьке" масово народжуються нові тварини

Схожі новини

Фото

Жінка із Сновщини збирає зморшки пригорщами

16 КВІТНЯ 2024, 15:50

У сусідній Сумщині - велика втрата: на фронті загинув міський голова Лебедина Олександр Бакликов

16 КВІТНЯ 2024, 14:44

Тренерка розказала, чому діти з Чернігова їздять плавати у Славутич

16 КВІТНЯ 2024, 13:31

Воїн з Чернігівщини отримав "Золотий Хрест". Про нагороду розказав майже через рік

16 КВІТНЯ 2024, 12:24

На прикордонні Чернігівщини людина живе у болоті

16 КВІТНЯ 2024, 11:21

Як відбувається придбання квартири: головні етапи

16 КВІТНЯ 2024, 10:47

Фото

Виробник чернігівської вівсянки цьогоріч сподівається на хороший врожай

16 КВІТНЯ 2024, 10:20

ТОП-переглядів