Коні ламали огорожі і втікали від вибухів: історія зооферми поблизу Чернігова, де утримують покинутих тварин

Лип 05, 19:30

1425

Невеличка ферма Марини Грицик розташована у селі Рябці неподалік Чернігова. Дівчина з родиною переїхала кілька років тому з міста в село, аби опікуватися тваринами, переважно покинутими, або ж хворими. В квартирі усі вже просто не вміщалися. Та й любов до коней потребувала простору.

"У нас 7 коней, 2 поні, 16 котів і 10 собак, 4 корівки і уже 8 телят, кількох привезли на днях. Більшість тварин врятовані, які потрапляли на бійню, коти і собаки кинуті, породисті є. 1.03 всі вони схожі у тому, що колись їх зрадили, когось викинули, закрили в домі. У нас завжди було багато тварин", - каже Марина Грицик, власниця зооферми.

Війна круто змінила плани Марини. Частина левад зруйнована уламками ворожих снарядів.

Під час бойових дій дивом не загинули коні. Снаряди вибухали у метрах від ферми і коні не витримали, зламали огорожу і втекли. Добігли аж до самого Чернігова, щоправда згодом повернулися назад.

До війни утримували тварин за рахунок невеликого родинного кафе у Чернігові, яке було пошкоджено від вибуху авіабомби. Тож, коштів у Марини і її родини практично не лишилося.

Довелося робити складний вибір,  від якого досі навертаються сльози – продати улюблених коней, аби врятувати інших тварин.

"Все почалося з Пері 12 років тому і я думала прожити разом з нею все життя і зможу забезпечити старість, але сталося, що вимушена була продати її ще одного Даню, якого врятували і вилікували. Знайома вивозила коней і я зрозуміла, що не зможу утримувати таке поголів’я тварин в цьому році", - розповідає Марина.

Під час окупації велику родину та тварин змогла прокормити одна єдина корова. Але тепер їх вже більше. Є маленькі телята. Родина вирішила виробляти молочну продукцію, а саме смачні сири. Але цього все одно не достатньо, щоб утримувати ферму. Та попри складнощі Марина з родиною не здається. Готова і далі присвячувати тваринам все своє життя.

"Це наші друзі, члени родини. Займають весь час. Вранці встаємо о 6-й і до пізнього вечора чистимо, кормимо, доїмо, готуємо сири. Влад ремонтує, будує. Це важко у тебе нема вихідних, відпустки, відпочинку. Тварини потребують догляду. Я не можу сказати: корова я тебе не подою, бо погано себе почуваю",  - каже Марина.

Зараз великій родині з Рябців потрібна допомога в заготівлі сіна, закупівлі кормів та ремонті розбитих огорож, аби можна було впевнено зустріти зиму. Тож, без підтримки небайдужих людей не обійтися.

Читати також: Олені, лосі, тури, коні: у парку природи "Беремицьке" масово народжуються нові тварини

Схожі новини

Замість підстанцій та котельні хотіли багатоповерхівку і ТРЦ: Чернігівська міська рада порушила Регламент, бо зайшла мова про землю

Жов 04, 23:58

Пряма мова

Православні свята: день пам’яті св. князя Михайла та боярина його Федора

Жов 03, 20:39

Крокодил у придеснянських озерах: продовження історії

Жов 03, 18:17

Владислав Ситник із Менської громади возить військових на броньованому «Хаммері»

Жов 03, 15:33

У Коропській громаді – новий сімейний лікар-ендокринолог із Запоріжжя

Жов 03, 13:54

Продав трактор, щоб купити сину... баян! За 5 тисяч доларів

Жов 03, 12:35

У Менській громаді працює нова система оповіщення

Жов 03, 11:50

ТОП-переглядів