Конфлікт міської влади та "ТехНови": розрулювати приїздив замміністра

19 ЛИПНЯ 2023, 14:13

2173

Конфлікт міської влади та "ТехНови": розрулювати приїздив замміністра

Під час наради на ТЕЦ

Як відомо, процес повернення ТЕЦ у комунальну власність гальмується через постійні зміни позиції Чернігівської міської ради. "Час Чернігівський" писав, чим загрожують конфлікти менеджмету ТОВ "ТехНова" та чиновників міської ради, які замість вирішення проблеми тільки коментують її в публічній площині.

Більш того, через це вже страждають чернігівці. Півміста сидить без гарячої води: Чернігівська ТЕЦ: хто ж платитиме 1,5 млрд боргів та чому нема гарячої води.

За таких умов втручатись і підтавляти плече доводится військовій адміністрації та профільному міністерству.

"Питання подальшої роботи Чернігівської ТЕЦ – це не просто про наступний опалювальний сезон. Це про відповідальність перед громадою. Відповідальність всіх учасників", - повідомили у Чернігівській ОВА.

Ми також досліджували, чому конфлікт чиновників та "ТехНови" небезпечний для чернігівців: Через бездіяльність Чернігівської міської ради наступна зима може бути без опалення для половини міста.

Для вирішення проблемних питань 18 липня у Чернігові працювали представники Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, а також НАК «Нафтогаз України». Зокрема, замміністра Олександр Бутенко.

"Діалог міської ради та компанії-орендаря "Технови" зайшов у площину судів. Цей процес може затягнутися, а осінньо-зимовий період вже за кілька місяців. Відтак, ще у квітні дав доручення профільному Департаменту ОДА напрацювати варіанти вирішення ситуації. Також міськрада звернулась до Уряду з пропозицією передати ТЕЦ у власність Нафтогазу", - заявив начальник ОВА Вʼячеслав Чаус під час наради зі столичними посадовцями.

Натомість, ще до приїзду посадовця, у Чернігівській міська раді повідомили, що у них ... все йде за планом:

"Підготовка до опалювального сезону відбувається в плановому режимі. Особлива увага зосереджена на питаннях, що стосуються повернення з оренди в управління міста ТЕЦ та підготовці до можливих відключень електроенергії в опалювальний період", - йдеться у повідомленні на сайті міської ради зранку 18 липня.

А от ситуація минулого року, коли новостворене комунальне підприємство "Теплокомуненерго" не отримало ліцензії на генерацію, може повторитись. Тому міська рада одразу просить про допомогу: 

"І, нам важливо, що після того, як ми отримаємо обладнання і всі відповідні документи, ми звернемось до НАК "Нафтогаз" за ліцензією і будемо просити обласну адміністрації та міністерство, як орган державної влади, сприяти нашому комунальному підприємству ("Теплокомуненерго" — ред.) в заключенні договору на енергоносії і отриманні ліцензій", - сказав на ранковій нараді у муніципалітеті секретар міської ради Олександр Ломако.

"Час Чернігівський" писав, як чиновники примудрились купити задорогий та непотрібний трансформатор: Віктора Геращенка, заступника мера Чернігова, зачинили в СІЗО.

Схожі новини

Фото

У Катерининській церкві в Чернігові відспівали двох загиблих бійців ЗСУ

15 ЛИПНЯ 2024, 21:58

Гуси та норки Олександри з Нових Яриловичів

15 ЛИПНЯ 2024, 20:10

Від 7 до 86 років: у громаді на Чернігівщині провели фестиваль

15 ЛИПНЯ 2024, 18:52

Почім на Чернігівщині чорниця ручного збору, суниця лугова й лісова та свіжі лисички

15 ЛИПНЯ 2024, 17:15

У громаді на Чернігівщині запрацювала соціальна пральня. Скільки коштує прання і прасування

15 ЛИПНЯ 2024, 16:03

Волонтер з Чернігівщини показав РЕБ проти скидів

15 ЛИПНЯ 2024, 15:07

Фото

У парк «Міжрічинський» повернулася пара чорних лелек. Птахи відремонтували гніздо

15 ЛИПНЯ 2024, 14:01

ТОП-переглядів