Чернігівська ТЕЦ: хто ж платитиме 1,5 млрд боргів та чому нема гарячої води

01 ЧЕРВНЯ 2023, 12:10

2537

Чернігівська ТЕЦ: хто ж платитиме 1,5 млрд боргів та чому нема гарячої води

Фото ілюстративне

Чернігівська міська рада сьогодні розглядає питання та дати згоду на передачу єдиного майнового комплексу  «Чернігівська ТЕЦ» у повне господарське відання комунальному підприємству «Теплокомуненерго» ЧМР. Однак, є нюанс: ТЕЦ хочуть повернути без… боргів, які розміром з половину річного бюджету міста.

Активіст та юрист Олександр Гашпар зауважує: забрати комплекс без боргів навіть суто юридично виконати неможливо.

«Окремим пунктом в цьому рішенні прописано, що воно не поширює свою дію на наявні боргові зобов’язання ТОВ ФІРМА «ТЕХНОВА» в частині єдиного майнового комплексу комунального енергогенеруючого підприємства «Чернігівська ТЕЦ».

От тільки є проблемка, яка полягає в тому, що в ієрархії нормативних актів Закони України знаходяться на кілька щаблів вище за акти органів місцевого самоврядування, а відтак неважливо, що міська рада в своєму рішенні напише, що вона забирає майновий комплекс, а борги - ні. Адже є імперативна норма, записана в частині 3 статті 22 Закону "Про теплопостачання", якою передбачено, що разом з отриманням в користування цілісного майнового комплексу з вироблення теплової енергії, новий користувач отримує і борги попереднього користувача. А це, станом на кінець лютого 2023 року, майже 1,5 млрд гривень», - пише Гашпар у пості на власній сторінці.

Тим часом, у «ТЕХНОВі» повідомили, що попри все - продовжують підготовку до опалювального сезону 2023/2024.

«Наша компанія, усвідомлюючи соціальну важливість підготовки ЄМК «Чернігівська ТЕЦ» для жителів міста Чернігова в умовах воєнного стану, вживає всі необхідні заходи для проведення ремонтних робіт на Чернігівській ТЕЦ, адже саме це є запорукою тепла та комфорту в Ваших оселях», - інформує сторінка.

Відбувається проведення гідравлічних випробувань на магістральних теплових мережах міста. Триває ліквідація виявлених пошкоджень. На ТЕЦ почалися ремонти енергетичного обладнання комплексу. Ремонтні та відновлювальні роботи «ТЕХНОВА» проводить за власний кошт, що є збитковим.

При цьому, у ТОВ зауважують: вони не можуть відновити все обладнання, втрачене після обстрілів. Разом з тим, наразі зроблено все можливе і новому балансоутримувачу передається обладнання здатне генерувати електричну та теплову енергію, коментують у компанії.

Також додають: постачання гарячої води - під питанням.

«Оскільки ми вважаємо, що договір припинений, Товариство не немає права на використання обладнання ЄМК «Чернігівська ТЕЦ». Відтак, ТОВ фірма «ТЕХНОВА» лише забезпечує його зберігання та посильне відновлення», - інформують представники.

"Час Чернігівський" писав про ситуацію у сфері ЖКГ у Чернігові:

Схожі новини

У Чернігові поховали 25-річного загиблого на війні бійця

14 ЧЕРВНЯ 2024, 18:46

«Кину матюкатися у фейсбуці» - як волонтер з Чернігівщини привертає увагу до зборів на ЗСУ

14 ЧЕРВНЯ 2024, 18:14

У Чернігівській області зʼявилися 14 нових магазинів. Які та де

14 ЧЕРВНЯ 2024, 17:12

Неврологічне відділення в Корюківці розширилося, але черги на лікування не зникли. Хворі їдуть з усіх сусідніх громад

14 ЧЕРВНЯ 2024, 16:31

“Патріоти” та F-16 для України: що фіксує безпекова угода зі США

14 ЧЕРВНЯ 2024, 16:25

Фото

У Чернігові працює Координаційний центр з розшуку осіб зниклих безвісти за особливих обставин

14 ЧЕРВНЯ 2024, 15:15

Прослужив 8 місяців: на Харківщині загинув 35-річний стрілець із Носівської громади

14 ЧЕРВНЯ 2024, 14:07

ТОП-переглядів