«Клас безпеки» облаштували у чернігівському Центрі для незрячих дітей та дітей із порушеннями зору. «Клас безпеки» - це навчальна інтерактивна аудиторія, наповнена методичними матеріалами, робочим інвентарем та реквізитом, що розповідає про пожежну безпеку та безпеку в районах бойових дій, а також поведінку на дорогах. Такі класи планують створити в усіх закладах освіти Чернігівщини.
"Зараз ми створюємо разом спільно з органами місцевого самоврядування і Міністерством освіти класи безпеки по всіх закладах освіти. На завершення цього року ми планували створити 225 класів безпеки і на сьогоднішній день це – двохсотий, можна сказати ювілейний, клас безпеки, який створюється в області", - каже Юрій МУЗИКА, начальник управління освіти і науки Чернігівської ОВА.
Юрій МУЗИКА
Втім, «класом безпеки» не обмежились.
"В межах цього проєкту «Агенція міських ініціатив» створила клас безпеки, встановила пожежну сигналізацію і провела ряд безпекових заходів для підвищення обізнаності учасників освітнього процесу", - пояснює Тетяна РОМАНОВА, виконавча директорка ГО "АГЕНЦІЯ МІСЬКИХ ІНІЦІАТИВ".
Тетяна РОМАНОВА
У Центрі для незрячих дітей та дітей із порушеннями зору навчається понад сто вихованців. Директорка Центру каже: безпека дітей – зараз пріоритет №1.
"Безпека освітнього середовища, безпека наших дітей, працівників закладу – це найголовніше, пріоритет №1, він був і є у нас, у нашій роботі. І хочу зазначити, що у нас навчаються діти з особливими освітніми потребами, тому нам потрібно донести цей весь навчальний матеріал, побачити як вони сприйняли його, як вони можуть його використовувати", - розповіла Олена ЖИТНЯК, директорка Центру для незрячих дітей та дітей із порушенням зору.
Олена ЖИТНЯК
Завдяки проєкту Центр зміг також придбати обладнання, яке допоможе незрячим дітям пояснити, що таке міна або, приміром, як надати першу домедичну допомогу. Щоб зробити все це скоординувались багато установ, організацій і звичайних людей. Наприклад, проєкту посприяла Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу.
"В даному проєкті – це не тільки ГО «Агенція міських ініціатив» і навчальний заклад, а й обласне Управління освіти, поліція, ДСНС і батьки вихованців, і вчителі. Тобто протягом реалзіації проєкту створилась тісна співпраця і взаємодія. І я впевнена в тому, що ті зв’язки, які були налагоджені, вони залишаться і знайдуть у майбутньому відображення у нових проєктах і нових ідеях", - каже Наталія КРАСКІВСЬКА, спеціалістка з мобілізації громад, UNDP В УКРАЇНІ.
Наталія КРАСКІВСЬКА
Автори: журналіст Арсен Чепурний, оператор Дмитро Фальчевський
"Час Чернігівський" писав про таке: