Христина Дмитренко здобула "бронзу" на етапі Кубка IBU! Це перша медаль чернігівки на дорослому рівні

26 ЛЮТОГО 2023, 10:31

1542

Фото з Instagram Христини Дмитренко

Перші біатлонні старти після чемпіонату світу розпочалися у канадському Кенморі. Саме ця локація приймає два останні етапи Кубка IBU у сезоні 2022/23.

Як повідомляє Суспільне Спорт, Україна на останні два етапи Кубка IBU поїхала мінімальним складом: по три біатлоністи та біатлоністки. Багато інших європейських країн обрали таку ж стратегію. Тому на старт жіночого спринту на етапі Кубка IBU були заявлені лише 47 біатлоністок.

Але при цьому у кожної зі збірних в Канаду поїхали найсильніші біатлоністки команд "Б". Так, наприклад, за швецію бігли лідерка загального заліку Кубка IBU Тільда Йоганссон та Йоганна Скотгейм, оптимальний склад на Кубок IBU був у Норвегії, Франції та Німеччини.

У складі України бігли сестри Дмитренко з Чернігова.

Христина та Валерія змогли закрити усі мішені в гонці. Загалом без промахів обійшлися чотири біатлоністки, дві з них - українки.

Христина Дмитренко до чистої стрільби змогла додати також непоганий хід по дистанції. Вона була найшвидшою з українок, програла трохи більше хвилини на дистанції італійці Мікелі Каррарі (найшвидша загалом). І це допомогло Христині фінішувати на подіумі!

23-річна Христина Дмитренко закінчила гонку на третьому місці: після другої стрільби вона вийшла лідеркою, але не змогла втримати перевагу над швидшими за нею норвежкою Марен Кіркейде та француженкою Паулою Боте, які фінішували першою-другою. Однак вона втрималася на подіумі та завоювала "бронзу".

Цей подіум для Христини - перший у дорослій кар'єрі. Її попередній найкращий результат на дорослому Кубку IBU в особистих стартах - 28-е місце у спринті в Обертілліаху у цьому сезоні.

«Я до сих пір не можу в це повірити. Я так довго цього чекала і дуже щаслива, що мій труд дає результат. Звичайно є багато над чим працювати, але я вже знаю, в якому напрямку треба йти. Дякую кожному, хто вірив і підтримував мене за цей довгий період, котрий ламав мене не один раз. Дякую команді за вашу роботу, без вас цього б не було. Але головна перемога у нас попереду, Слава Україні!», - написала спортсменка у власному Instagram.

Валерія Дмитренко, попри чисту стрільбу, закінчила гонку на 31-му місці - у неї 2 хвилини 43 секунди відставання на фініші.

Кубок IBU, Кенмор: жіночий спринт