Громади Чернігівської області: як пережили російську окупацію та повертаються до нормального життя. ПРО ПРОЕКТ

Лип 01, 16:06

1657

Більше 30 громад Чернігівської області були в окупації. Інші потерпали від бойових дій та обстрілів, зазнали руйнувань житла та інфраструктури.

В рамках нашого нового проекту ми плануємо підготувати серію публікацій про громади: історії про людські долі у війні, інтерв’ю з ключовими волонтерами та тими, хто опікувався функціонуванням комунального господарства в громадах. І як у громадах повертаються до нормального життя, відновлюють бізнес, відбудовують пошкоджені росіянами міста та села.

«Ми буваємо у громадах та спілкуємося із людьми. Нас цікавить їхня думка, оцінка подій. Як вони пережили окупацію, як рятували і підтримували свою родину. Особливо цікавить, які працювали місцеві служби і чому нас всіх навчила війна», - каже журналіст «Часу Чернігівського» Арсен Чепурний, автор сюжетів.

Довідково

Наслідки російської агресії для Чернігівської області

Загалом в регіоні пошкоджені через вторгнення росіян 5274 об'єктів. Із них 10% повністю зруйнованих.

Найбільше постраждав саме житловий фонд – понад 80% всіх руйнувань. Це 1029 багатоповерхівок, понад 3200 приватних будинків.

До речі, точної суми скільки завдано збитків громадам Чернігівщині не знає ще ніхто. Тому що зараз по багатьох об’єктах, в тому числі житлового фонду, триває експертиза. Не можуть поки підрахувати точні збитки місцевому бізнесу. Адже рахуються не тільки прямі влучання снарядів чи пошкодження обладнання, а й недоотриманий прибуток підприємцями.

Зруйновано 30 мостів та переправ.

В області 76,6 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Напрямки відновлення

Співпраця із закордонними фондами. За даними Чернігівської ОВА в області щотижня працюють кілька іноземних донорів, які вивчаються обсяги руйнувань та визначаються для себе об’єкти та напрямки відновлення.

Чернігівщину відвідали посли Франції (двічі), Іспанії, Литви, побував Прем’єр міністр Норвегії.

Держава виділила 250 млн грн із резервного фонду на поточні ремонти найбільш проблемних об’єктів – це школи, садочки, споруди водоканалу та електромереж, а також житлові будинки у Чернігові.

Також із державного бюджету виділено 150 млн грн для відновлення об’єктів та мереж Чернігівводоканалу. Із 5 насосних станцій у місті пошкоджені зруйновані 2.

У селі Ягідне відновлюють будинки -  із залученням Добробатів, будматеріали надані Чернігівською ОВА.

Триває монтаж 2-х модульних будинків для людей, які втратили житло (Чернігів, Киселівська громада), у планах ще 3 – у Новобасанській, Іванівській громадах та додаткове у Чернігові).

Із державного бюджету виділено 100 млн грн на відновлення Чернігівської ТЕЦ.

 

Схожі новини

Замість підстанцій та котельні хотіли багатоповерхівку і ТРЦ: Чернігівська міська рада порушила Регламент, бо зайшла мова про землю

Жов 04, 23:58

Пряма мова

Православні свята: день пам’яті св. князя Михайла та боярина його Федора

Жов 03, 20:39

Крокодил у придеснянських озерах: продовження історії

Жов 03, 18:17

Владислав Ситник із Менської громади возить військових на броньованому «Хаммері»

Жов 03, 15:33

У Коропській громаді – новий сімейний лікар-ендокринолог із Запоріжжя

Жов 03, 13:54

Продав трактор, щоб купити сину... баян! За 5 тисяч доларів

Жов 03, 12:35

У Менській громаді працює нова система оповіщення

Жов 03, 11:50

ТОП-переглядів