Сьогодні, 13 грудня, представники Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими поспілкувалися з рідними полонених з Чернігівщини. Зустріч пройшла у Чернігівській ОВА під голосуванням начальника В'ячеслава Чауса.
"1391 осіб за 9 місяців повномасштабного вторгнення звільнено з російського полону. Серед них - цивільні та військові з Чернігівщини.
Процес ідентифікації та обміну наших громадян - процедура тривала і дуже складна. Першочергово тому, що країна-агресорка не дотримується Женевської конвенції і взагалі має мінімальні залишки юридичного права та всього людського", - сказав Чаус.
Коло питань досить широке: від загальної процедури до індивідуальних випадків; від особливостей розмови з російськими спецслужбами, які виходять на зв'язок, до особливостей поведінки звільнених.
Як відомо, у Чернігові кількадесят родин, які не знають про долю своїх батьків, синів чи братів. Частина з них - воїни Нацгвардії, які потрапили у полон у перші дні вторгнення.
"Час Чернігівський" писав про полонених:
- 32-річного семенівця звільнили з полону внаслідок обміну 11 листопада. Він зник 2 місяці тому під Бахмутом
- Обіцяли спалити живцем, давали «щі» та змушували вчити пісні про «дядю Вову»: Вікторія Андруша із Чернігівщини про полон та курське СІЗО
- З плакатом «путін х...о» вийшов до рашистів і пропав
- 22-річного чернігівського військового повернули додому під час жовтневого обміну
- Яка доля майже 300 зниклих: у Чернігові працювала Уповноважена Президента з питань забезпечення прав захисників України