«Гаюн» каже: не може визначити, чи були запуски ракет саме з білорусі. Але вибухи чули на Гомельщині

Жов 07, 10:16

1135

«Гаюн» каже: не може визначити, чи були запуски ракет саме з білорусі. Але вибухи чули на Гомельщині

Фото ілюстративне

Попри заяви речника ВПС України Юрія Ігната щодо ракетного удару на ранок 6 жовтня з білорусі по Хмельниччині, моніторингове видання «Беларускі Гаюн» не підтверджує, що саме з білорусі здійснювали пуски.

«Низка джерел повідомляє, що сьогодні вночі в районі 5:30 у кількох локаціях Гомельської області місцеві жителі чули від одного до двох вибухів (або звуків схожих на запуски ракет)», - пише «Гаюн».

Така інформація надходить як мінімум із Мозирського та Петриківського районів Гомельської області. Це підтверджує і видання «Гомельскі Флагшток».

Житель Петриківського району повідомив виданню, що близько 5 години ранку (за мінським часом) почув авіацію над районом:

«Шум як від літака низький, але на гвинтовий несхоже. А знайомий бачив у небі сліди, схожі на запуски ракет».

Приблизно в той же час — з 05:41 до 06:07 (04:41–05:07 за мінським часом) у західних областях України оголошувалась повітряна тривога.

Пізніше, приблизно о 5:50 жителі села, розташованого на північний захід від Мозиря зафіксували шум вибуху:

«Не знаю, що це було, ніби два вибухи були, навіть вікна затремтіли».

За даними моніторингової групи, в цей же час з аеродрому в Барановичах (він, як і Зябрівка, так само перебуває у користуванні росіян) піднімався винищувач, який провів у повітрі понад годину, але ракетних запусків не зробив. За наявними відомостями, винищувач міг вилітати на перехоплення потенційних порушників повітряного простору на півдні країни.

«Також зазначимо, що українська влада та ЗМІ повідомляли, що рано вранці рф завдала ракетного удару по центру Запоріжжя та по Хмельницькій області України. Є повідомлення і про звуки вибухів на Житомирщині.

На даний момент не можна сказати однозначно, чи здійснювалися ці ракетні удари з території білорусі, чи ні. Тому нам потрібно більше даних. Якщо ви спостерігали/чули активність на Гомельщині сьогодні вночі, пишіть», - зауважують фахівці моніторингової групи.

Щоправда, кілька годин потому експерти дещо змінили думку.

«Наша інформація про підозрілу нічну активність у Гомельській області підтвердилася. Зазначимо, що радіопереговори російських пілотів нам зафіксувати не вдалося. Тому може бути кілька причин: - використання нестандартних частот; встановлення режиму радіомовчання.

Також відомо, що літаки вкс рф перетинали кордон Могилівської та Гомельської областей білорусі над Бобруйским та Світлогірським районами відповідно.

Зазначимо, що останнє застосування авіації із повітряного простору РБ було 28 серпня», - уточнила моніторингова група.

"Час Чернігівський" збирав інформацію як білоруси реагують на ракетні удари по Україні: Як відреагували білоруси на ракетний обстріл Чернігівщини.

Схожі новини

Вiдео

Є шанс врятувати Ялівщину від забудови: чи дослухається мерія Чернігова?

Лют 08, 23:37

Скільки мільйонерів у Чернігові?

Лют 08, 18:18

Майбутня педагогиня із Прилук вчинила спробу самогубства

Лют 08, 16:06

Четверо загинули, а Сергій вижив. Про мати-суддю, яка розшукує сина. Анонс «Вісник Ч» на 9 лютого

Лют 08, 15:25

Вiдео

Веломайстер Євгеній Плакса полагодив сотні велосипедів для медиків, волонтерів та соцпрацівників Чернігівщини

Лют 08, 14:35

Чилійський архітектор презентував концепцію відновлення Будинку культури в Іванівці

Лют 08, 13:51

Угоди тижня: новий міст через Десну та утримання доріг у Чернігові

Лют 08, 13:17

ТОП-переглядів