Пресреліз Чернігівщина не зникає з поля зору французьких партнерів: Національна Федерація цивільного захисту Франції готова і надалі підтримувати регіон. У цьому запевнив команду ОВА Марк Антуан Бако, начальник відділу міжнародної співпраці Національної федерації цивільного захисту Франції (French Protection Civile).
«Наша організація займалася створенням укриттів ще 60 років тому під час «холодної» війни. Тому для нас дуже символічно те, що зараз ми допомагаємо облаштовувати сховища і для українців».
Мова про укриття в Корюківському ліцеї №1, на будівництво якого Національна Федерація цивільного захисту виділила 160 тисяч євро. А для забезпечення безперебійного електропостачання в сховищі – генератор.
Допомога прикордонній Корюківській громаді на цьому не обмежилася: Національна Федерація цивільного захисту передала в операційну центральної районної лікарні лапароскоп за 90 тисяч євро, а соціальним закладам Корюківки, серед яких і ЦРЛ, – дві модульні котельні по 1200 kW кожна.
Ці дві локації, Корюківський ліцеї №1 та лікарню, відвідав Марк Антуан Бако.
За словами директорки освітнього закладу Лізіної Лариси, генератор суттєво допомагає організувати освітній процес. Оскільки ліцей розташований в прифронтовій зоні, то повітряні тривоги та відключення світла відбуваються дуже часто. Завдяки генератору забезпечено світлом як основний корпус навчального закладу, так і укриття.
Поспілкувався представник Національної федерації цивільного захисту Франції і з персоналом лікарні.
Модульна котельня дозволить забезпечити стабільне теплопостачання закладу, а лапароскоп – проводити хірургічні операції, де травми шкірних покривів і внутрішніх органів зводяться до мінімуму.
До речі, за словами Сергія Милейка, лікаря-хірурга Корюківської ЦРЛ, перша така операція вже запланована на сьогодні.
Підтримку французьких партнерів відчувають і інші громади.
Так, Ніжинський водоканал отримав п’ять малих центрифугальних насосів, які доповнили раніше отриманий середній насос. А також 2 генератори потужністю по 100 кВт, 1 генератор на 60 кВт, 16 моноблоків, медичні маски та невеликі генератори.
Чернігівську ТЕЦ Національна Федерація цивільного захисту забезпечила двома великими центробіжними насосами. Ще два передані для потреб професійно-технічних навчальних закладів освіти регіону.
14 генераторів отримала Ічнянська громада. А Бобровицька, Бахмацька, Новгород-Сіверська та Носівська – цифрові планшети в заклади освіти.
Подякував представнику організації за допомогу Чернігівщині Іван Ващенко, заступник голови ОДА.
«Дуже приємно, що Національна Федерація цивільного захисту Франції приділяє таку велику увагу нашому регіону. Втім, ми сподіваємося і на розширення нашої співпраці. Дякуємо, що французький народ пліч-о-пліч з українцями в такий нелегкий час».
Під час робочої зустрічі в ОВА, організованої в межах діяльності Регіонального офісу міжнародного співробітництва, обговорили і можливі напрямки подальшої підтримки.
За словами, директорки Департаменту економічного розвитку ОДА Олександри Хомик, важливим для Чернігівщини залишається будівництво укриттів.
«Щоб забезпечити безпеку наших дітей, ми залучаємо до цього питання багато донорів, кошти державного бюджету. Адже через відсутність сховищ учні вимушені вчитися онлайн», – наголосила Олександра Хомик.
Іван Ващенко додав, що це негативно впливає на якість освіти.
Гостро стоїть питання стосовно енергетичної безпеки регіону.
«Ми максимально намагаємося забезпечувати всі соціальні заклади, лікарні, школи та садочки альтернативними джерелами енергетики. Наприклад, акумуляторами з інвертором чи твердопаливними котельнями. Будемо вдячні за допомогу в цьому питанні», – зауважила директорка Департаменту економічного розвитку ОДА.
Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.
Джерело: Чернігівська ОВА, пресреліз
"Час Чернігівський" писав про таке: