Двох журналісток із Чернігівщини нагородили орденом княгині Ольги

29 СЕРПНЯ 2022, 13:01

1707

Двох журналісток із Чернігівщини нагородили орденом княгині Ольги

Світлана Томаш та Аліна Клименко

Двох журналісток із Чернігівщини нагородили орденом княгині Ольги

Нагородження Президентом багатьох українців на День Незалежності викликало у мережі як критику, так і захоплення. У шорт-листі опинилося чимало достойних чернігівців (почитати про всіх можна тут).

Примітно, що у списку двоє журналісток: Світлана Томаш, головред газети "Новини Городнянщини", Аліна Клименко, працівниця Суспільне.Чернігів. Їх нагороджено орденом княгині Ольги ІІІ ступеня.

"Рятували підшивки, документи, техніку". Так описувала Світлана Томаш дії свого колективу, коли у Городню прийшли окупанти. Оскільки видавати газету було неможливо, то земляків інформували через групу у фейсбуці.

Ось що Світлана Василівна розповіла у інтерв'ю службі інформації НСЖУ:

- При відсутності можливості зарядити мобільний телефон доводилось свій робочий день починати з оббігування котелень, де на годину-другу вмикали генератори, але далеко не в усіх. Щоб знайти точку, де можна було спіймати ледь вловимий інтернет, вибирались на останні поверхи багатоповерхівок. Їздили за місто, де, за чутками, можна було подзвонити чи щось коротеньке опублікувати. Хоча б таке: «У Городні відносна тиша. Ми живі».

«Національна спілка журналістів України щиро вітає Світлану Томаш із державною нагородою! Внесок місцевих журналістів у опір окупантам є вагомим! Віримо у Перемогу! Журналісти важливі!», - підкреслив Сергій Томіленко, голова НСЖУ.

Аліна Клименко, фахівець управління виробництва регіонального контенту бюро виробництва регіонального контенту філії АТ «НСТУ» «Чернігівська регіональна дирекція», працює в телерадіокомпанії з 2017 року.

«Під час повномасштабного вторгнення російських військ на Чернігівщині готувала новини фактично в зоні бойових дій, без посередньо у Чернігові у лютому-березні ц.р. Брала участь у прямих включеннях міжнародних, загальнонаціональних, регіональних марафонах, де інформувала про ситуацію в місті, особливо під час блокади», - йдеться у поданні на нагородження.

Чернігівська ОВА також прокоментувала нагородження. У відомстві зазначають, що пропонували відзначити до Дня Незалежності журналісток Світлану Томаш та Аліну Клименко.

Андрій Подорван, радник голови Чернігівської ОВА прокоментував:

- Знаю і розумію як працювали ці журналістки. Світлана в окупованій Городні писала про те, що відбувається, що місто тримається, що люди патріотичні. Уявляєте, наскільки небезпечно бути журналістом в окупації? Фактично, з її публікацій люди в Україні знали, що відбувається в Городні. Аліна разом з оператором Олександром Поліщуком під час інтенсивних обстрілів Чернігова робили сюжети про чернігівців. Завдяки цьому люди дізнавались яким є життя в Чернігові під час облоги.

Час Чернігівський розповідав про журналістів, які працювали у Чернігові під час облоги -  Війна об'єднала людей: чернігівські журналісти розкрили таємниці роботи під час облоги міста. Їх було небагато, адже 90% всіх медійників покинули місто, рятуючись від обстрілів.

Схожі новини

Фото

На Чернігівщині виростили квіти для перемоги ЗСУ

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 17:03

Фото

Чернігівські артефакти – в акт капітуляції рф

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 16:30

Інтерв’ю

Морпіхи-чернігівці досі у полоні: Дениса засудили на 18 років, а Олега кинули в мордовські табори

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 15:10

Фото

Жінка з Чернігівщини уже 41 рік - зооволонтерка. Скількох тварин змогла врятувати

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 13:42

Було безкоштовно, а стало за гроші: скільки коштує вивіз сміття і чому треба купувати спеціальні мішки

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 11:39

Скільки посадовців з Чернігівщини задекларували крипту

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 11:20

Хотів застрелитись з мисливської рушниці: на Чернігівщині врятували самогубця

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 10:36

ТОП-переглядів