Документи на право перебування у прикордонні: хто і як видає?

23 БЕРЕЗНЯ 2024, 20:52

1368

Документи на право перебування у прикордонні: хто і як видає?

Документи на право перебування у прикордонні: хто і як видає?

Запрацювали нові обмеження у прикордонні. Вони стосуються в’їзду, перебування, проживання, провадження робіт й пересування осіб у прикордонній смузі - це 5 кілометрів від лінії державного кордону.

Вже є форма відповідного документу для рішення про надання/відмову в наданні або визнання недійсним дозволу на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу.

Які є обмеження?

Згадані обмеження полягають у необхідності отримання дозволу особами, які планують в’їжджати, перебувати, проживати, проводити роботи у межах прикордонної смуги. Такі дозволи видаються органами Держприкордонслужби, які виконують завдання у визначеній зоні відповідальності.

Приміром, будівництво, вирубування дерев і чагарників, водокористування, геологічне вивчення, дорожні та інші дослідження, гідротехнічні, землевпорядні, меліоративні, водолазні роботи, відео-, кіно- та фотознімання місцевості, туристичні подорожі та інша діяльність у межах прикордонної смуги має також проводитися з дозволу та після інформування відповідно органу Державної прикордонної служби перед безпосереднім провадженням такої діяльності.

Крім цього, Урядом установлено спеціальний прикордонний режим та заборонено вільний в’їзд, перебування, проживання, пересування осіб і провадження робіт в межах земельних ділянок шириною 30–50 метрів уздовж лінії державного кордону на суші, по берегу української частини прикордонної річки, озера або іншої водойми, а вздовж лінії державного кордону України з Російською Федерацією і Республікою Білорусь. Мова про 2 кілометри, які надано в постійне користування військовим частинам Державної прикордонної служби для будівництва, облаштування та утримання інженерно-технічних і фортифікацій.

Як отримати дозвіл?

Орган Державної прикордонної служби не пізніше 10 робочих днів з дня надходження звернення приймає рішення про надання дозволу, про відмову в наданні дозволу або про визнання наданого дозволу недійсним. Про прийняте рішення не пізніше наступного робочого дня повідомляє заявника з використанням офіційного каналу зв’язку, зазначеного у зверненні.

Кому дозвіл не потрібен?

Вони не потрібні:

  • особам, які в’їжджають у прикордонну смугу з метою перетину державного кордону в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон;
  • водіям вантажних автомобілів та супроводжуючим їх особам, які в’їжджають у прикордонну смугу з метою здійснення перевезення;
  • особам, рух яких починається та закінчується за межами прикордонної смуги, що рухаються автомобільним транспортом автомобільними дорогами загального користування державного значення, залізничним транспортом залізничними шляхами сполучення, частина яких проходить по ділянках місцевості, де встановлено прикордонну смугу, без виконання зупинок, виходу на залізничних станціях у прикордонній смузі.

Джерело: Держприкордонслужба

"Час Чернігівський" писав про таке: Чому рф розганяє чутки про "наступ" на Чернігівщину та що відомо про введення французьких військ в Україну

Схожі новини

Служив снайпером: на Чернігівщині поховали загиблого бійця

07 ТРАВНЯ 2024, 05:58

У громаді на Чернігівщині створюють центр пластичної хірургії

06 ТРАВНЯ 2024, 21:56

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: директорка архіву про відновлення родоводу

06 ТРАВНЯ 2024, 19:27

Робота із житлом: де на Чернігівщині пропонують дах над головою

06 ТРАВНЯ 2024, 18:20

На Чернігівщині орють і садять городи – за цінами минулого року

06 ТРАВНЯ 2024, 17:07

Вiдео

Виробляють брендовий одяг, планують працювати на експорт: як жінки-підприємиці розвивають бізнес у Чернігові

06 ТРАВНЯ 2024, 16:25

Чернігівська політехніка опинилася на 73-му місці рейтингу Scopus. Це найвищий показник в регіоні

06 ТРАВНЯ 2024, 16:00

ТОП-переглядів