Докерувались: через бездіяльність Чернігівської міської ради фірма "Технова" звернулась до РНБОУ

30 БЕРЕЗНЯ 2023, 13:19

2185

Докерувались: через бездіяльність Чернігівської міської ради фірма "Технова" звернулась до РНБОУ

Чернігівська ТЕЦ

Близько опівночі 29 березня ТОВ фірма «Технова» оприлюднила свою заяву щодо оренди єдиного майнового комплексу «Чернігівської ТЕЦ», наскаржившись на складні обставини, важкі економічні наслідки після війни та опалювального сезону, а також те, як ставлять палки у колеса посадовці ЧМР.

У полі зору - дострокове розірвання договору оренди між ТОВ фірма «Технова» та Фондом комунального майна Чернігівської міської ради.

Компанія повідомляє, що орендує єдиний майновий комплекс (ЄМЦ) «Чернігівська ТЕЦ» вже 23-й рік поспіль.

І зауважує: попри надзвичайно складний опалювальний період у 2022-му та бойові дії на території Чернігівщини і обстріли самої ТЕЦ - підприємство платило зарплату працівникам і забезпечувало містян теплом та гарячою водою.

Тут також посприяли НЕК «Укренерго» та АТ «Чернігівобленерго», які надали допомогу у відновлені ТЕЦ після обстрілів у березні 2022.

Зокрема, від «Укренерго» передали високовольтне обладнання для пуску станції РУ 110, а фахівці «Чернігівобленерго» його змонтували. Також АТ «Чернігівгаз» надало автовишки для відновлення газопроводу, інформують у «Технові».

ТЕЦ зазнала сильних ушкоджень внаслідок обстрілів російської армії. Відповідно до  висновку незалежної експертизи Інституту Теплоенергетичних технологій (ІТЕТ) Національної академії наук України склад обладнання, що лишилося неушкодженим, не дозволяло єдиному майновому комплексу працювати у штатному режимі, сума збитків - 803 млн грн.

«Такі витрати не було передбачено жодною ремонтною чи інвестиційною програмою і виявилися непосильним для ТОВ фірма «Технова». Розуміючи ситуацію, що склалась, міська рада, в особі заступника міського голови Геращенка В. запропонувала директору ТЕЦ Аркатову Д. підготувати листа про дострокове розірвання договору оренди», - рапортують у компанії.

Згаданий лист надіслали до міськради торік 11 травня  - з проханням дострокового розірвання договору оренди та повернення Чернігівської ТЕЦ громаді міста, а 31 травня міськрада ухвалила рішення про дострокове припинення Договору із Товариством.

«Звертаємо увагу, що 19.05.2022 міський голова дав розпорядження, і було створено робочу групу з питань повернення ЄМК з оренди. І так, 29.05.2022 між містом та ТОВ «Технова» була укладена Угода про домовленість щодо послідовності процедур припинення договору оренди єдиного майнового комплексу комунального енергогенеруючого підприємства «Чернігівська ТЕЦ», - інформують у компанії.

27.10.2022 Чернігівська міськрада ухвалила рішення № 23/VIII-3, яким визначила нову дату дострокового припинення Договору оренди ЄМК – 31.03.2023.

Через позицію Міністерства розвитку громад та територій України та суспільний резонанс у зв'язку з блекаутами, компанія зобов’язалась пройти опалювальний сезон 2022/2023, попри значне руйнування ЄМК, брак фінансів, ризик масованих обстрілів критичної інфраструктури, які розпочалися восени 2022, кажуть у «Технові».

У компанії кажуть: в результаті господарської діяльності 2022-го вони понесли значні збитки - у розмірі 602 млн грн.

Замість подяки - нарвались на критику, як з боку медіа, так і міської влади, нарікають у «Технові».

Найчастіше публічній критиці піддавалися саме заборгованості компанії, оскільки за п. 22 Закону України “Про теплопостачання” на баланс КП “Теплокомуненерго”, передається як ЄМК «Чернігівської ТЕЦ», так і заборгованість «Технови». А саме: дебіторська за спожите тепло та електричну енергію плюс кредиторська за спожитий газ.

Станом на 01.03.2023 дебіторська заборгованість складає 666 млн грн, зокрема, 241 млн – різниця в тарифі, що так і не надійшла з міського бюджету, 180 млн грн - заборгованість за спожите тепло, з них 16 млн грн – заборгованість АТ «Облтеплокомуненерго», яке заробляло  на перепродажі населенню тепла, купленого в ТОВ фірма «Технова», адже тариф останньої є нижчим, стверджують у компанії.

Також у «Технові» порахували борги інших учасників: ДП «Енергоринок» за реалізовану електричну енергію заборгувало 122 млн грн, ДП «НЕК «Укренерго» за надані послуги з регулювання частоти під час пошкодження енергетичних об’єктів – 357 млн грн.

Кредиторська заборгованість - перед ТОВ «Нафтогаз Трейдинг».

«Природа заборгованості лежить у юридичній площині і є результатом недосконалості методики затвердження тарифу, яка не перекриває фактичні витрати на газ для ТЕЦ. А після знищення ворожими снарядами вугільного господарства, ТЕЦ працювала лише на газу. Борг за природний газ перед НАК «Нафтогаз України» погашено. Ця ситуація обговорювалась ще влітку 2022 року і міська влада знає і розуміє її складність, але продовжує маніпулювати», - коментують у компанії дії чиновників.

В останній день березня «Технова» планувала завершити опалювальний сезон 2022-2023, згідно з рішенням міської ради, достроково припинити договір оренди, та у разі потреби, продовжити надання практичної та методичної допомоги Чернігівській міській раді щодо підготовки ЄМК «Чернігівської ТЕЦ» до наступного опалювального сезону.

«Проте, 17 березня Чернігівська міська рада оприлюднила Проєкт рішення про скасування рішення міської ради щодо дострокового розірвання договору оренди з ТОВ фірма «Технова» та звинуватила ТОВ фірму «Технова» у несвоєчасній передачі документів для оцінки майна. З цього приводу інформуємо, що всі звинувачення міської ради є безпідставними. Всі необхідні документи було надано», - категоричні у компанії.

Замовником оцінки є Фонд комунального майна Чернігівської міської ради. Оцінка орендованого майна датована 2 березня цього року, а рецензія -  17 березня.

Три дні потому пакет документів передали до Фонду комунальної власності Чернігівської міської ради, як стверджують у «Технова», Фонд розпорядився припинити виконувати власні накази, в межах яких проводились заходи по передачі ЄМК «Чернігівської ТЕЦ».

Дати документів та дати прийнятих рішень свідчать про штучне затягування процесу та створення умов для зриву передачі ТЕЦ, стверджують у «Технові».

«З приводу можливо продовження договору, то ТОВ фірма «Технова» звертає увагу, що чергове відтермінування припинення Договору до 20.08.2023 може нести загрозу опалювальному сезону 2023 – 2024 років для Чернігова. Адже може скластися ситуація, коли у нового балансоутримувача залишатиметься менше двох календарних місяців протягом яких, останньому необхідно буде здійснити ряд дій для можливості проходження опалювального період. Зокрема, у максимально стислі терміни, має відбутися отримання відповідних ліцензій, формування штату працівників, здійснення організаційних заходів по підготовці до опалювального періоду (укладення договорів на закупівлю необхідних паливно-енергетичних, матеріальних ресурсів, тощо), що практично неможливо», - застерігають у енергогенеруючій компанії.

Особливе занепокоєння викликає ситуація щодо персоналу ТЕЦ. У зв’язку з достроковим припиненням дії Договору, фірма повідомила працівників про майбутнє звільнення з 31 березня.

В свою чергу, КП «Теплокомуненерго», яке було визначено Чернігівською міською радою як балансоутримувач єдиного майнового комплексу «Чернігівської ТЕЦ», досі не ініціювало питання щодо переведення працівників з КЕП “Чернігівська ТЕЦ” ТОВ фірма «Технова» на КП “Теплокомуненерго”. Тобто, ані новий балансоутримувач, ані власник майна досі не здійснили кроків убік збереження штату працівників Чернігівської ТЕЦ.

При цьому, фірма висловила подяку Чернігівській ОВА за увагу до питання розірвання договору оренди та за постійний діалог з міською владою щодо вирішення питання.

Проте, розуміючи складність ситуації, ТОВ фірма «Технова» інформує: вимушена звернутися до Ради національної безпеки і оборони України з проханням втрутитися у ситуацію, що склалася.

Тим часом у Чернігові з 31 березня завершується опалювальний сезон 2022-2023 років. Відповідне розпорядження підписав в.о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако 29 березня.

"Час Чернігівський" ще восени писав про ТЕЦ, але тоді прес-служба Чернігівської міської ради звинуватила наше ЗМІ у маніпуляції. Тим часом, виявилось, що ситуація дійсно складна:

Схожі новини

Йшла замінованою дорогою 30 км: історія переселенки на Чернігівщину

19 СІЧНЯ 2025, 09:21

Ворог обстрілював прикордонні села: ситуація на Чернігівщині на ранок 19 січня

19 СІЧНЯ 2025, 08:38

На Чернігівщині поліція звинуватила жінку у вбивстві матері, а суд виправдав

18 СІЧНЯ 2025, 22:29

Слухачів все більше, викладачів не вистачає: як працює позашкільна освіта на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 19:06

Фото

У школі на Чернігівщині ремонтують спортзал за кошти французів

18 СІЧНЯ 2025, 15:57

Вiдео

На прикордоння Чернігівщини передали електротранспорт

18 СІЧНЯ 2025, 13:31

Чи є світло в лікарнях із сонячними панелями?

18 СІЧНЯ 2025, 12:28

ТОП-переглядів