Добровольці Гончарівської тероборони рік тому охороняли селище, знешкоджували боєприпаси та доправляли гуманітарну допомогу

Бер 16, 15:16

462

З перших годин повномасштабної війни, у Гончарівському створили територіальну оборону, яка дбала про безпеку місцевого населення, в той час, коли Перша танкова бригада рушила захищати Чернігів.

До складу тероборони увійшли як колишні військові, так і цивільні, що вперше взяли зброю до рук. Спочатку їх було 25 чоловік, а згодом понад 100. Ворог неодноразово обстрілював селище. Добровольці надавали допомогу мирним жителям, а найдосвідченіші брали участь у знешкодженні боєприпасів, якими було усипане все навколо.

"Після обстрілів треба було перевірити на наявність предмети не тільки у нас і виїздили у Лебедівку просили урагани торчали в городі люди цього боялися. В селищі було знешкоджено найдено багагато, касети лежали", - Олександр, доброволець Гончарівської тероборони.

"Я не військовий. У мене група. Я пішов, бо треба було шось робити. Жінка була проти , але потім підтримала. Так треба було. Маю надію на перемогу, якщо доведеться знову візьму зброю", - розповідає Ігор, доброволець Гончарівської тероборони.

У день добровольця – найбільш відданим з них вручили відзнаки представсники місцевоїх громади, обласної влади та військові. Кажуть, саме добровольці відігравали і продовжують відігравати важливу роль в захисті країни.

"Спочатку було 25 потім стало 113. От цим 113 дякую. За те що ви були за те що виконували обовязки з честю", - каже Віталій Рудник, голова Гончарівської громади.

"Для мене доброволеуь це людина не тільик зі зьроєю а ті хто надає медичну допомогу це і волонтери які роблять все для нашої перемоги", - В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА.

"Віталій згадав, як хлопці вночі, вдень, під ранок приїздили за гуманітаркою для Гончарівського, для сіл. Всі були разом, бо разом - ми сила. Цей час показав, що ми разом можемо досягути успіху", - пригадує Олена Дмитренко, голова обласної ради.

Добровольці переконані, що цей день буде справжнім святом лише після нашої звитяги, а поки всі готові надалі працювати для перемоги України.

"Час Чернігівський" писав про добровольців:

Схожі новини

Вiдео

У палаці культури Чернігова виявили склад гуманітарної допомоги, частина - із простроченим терміном

Бер 21, 20:31

На Чернігівщині СБУ ліквідувала нарколабораторію - ділки збували психотропні речовини в особливо великих розмірах

Бер 21, 18:21

Як буде сіятися цього року Прилуччина: як впливає на це гуманітарне розмінування та цукровий буряк?

Бер 21, 17:22

У Чернігові п'яний сумчанин їздив за кермом вантажівки

Бер 21, 16:38

Фото

У громаді на Чернігівщині висадили дві тисячі сосен

Бер 21, 15:57

Спецпроект

Що потрібно і малим, і великим: розмова з тими, хто залишився працювати на Чернігівщині

Бер 21, 15:38

Вiдео

Масштабні пожежі охопили Чернігівщину через спалювання сухої трави і сміття

Бер 21, 13:56

ТОП-переглядів