До рейтингу 200 найкращих шкіл України увійшов лише один заклад Чернігівщини

09 ВЕРЕСНЯ 2023, 14:01

6564

До рейтингу 200 найкращих шкіл України увійшов лише один заклад Чернігівщини

Ніжинський ліцей

Ним став Ніжинський ліцей Ніжинської міськради Чернігівської обл. при Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя. Він опинився на 133-й сходинці із рейтинговим балом 139, результати національного мультитесту - 161,3, учнів/тестів - 115/345. Усі діти стовідсотково склали тести.

Результат роботи закладу вже прокоментувала у соцмережах директорка Світлана Алєксєєнко.

«Ліцей знову у ТОП-200!!! Крім того, ми перші у Чернігівській області!!! Трохи конкретніше: у загальному рейтингу ми посідаємо 133 місце, з української мови – 46, з біології – 153, з хімії – 9.

Кількість знаків оклику не може передати величезну радість і безкінечну гордість за ліцеїстів та їхніх учителів.

Попри все – украй несприятливі умови, технічні проблеми, повітряні тривоги, психологічне напруження, дистанційне навчання…- МИ ЦЕ ЗРОБИЛИ!!!

Шановні учні! Дякую! Дякую за вашу роботу, за вашу стійкість, витривалість і мужність. Ваша юність, на жаль, припадає на трагічні роки історії нашої країни, від вас вимагають більшого, даючи менше, але ви достойно тримаєте удари долі. Будьте сильними і успішними і надалі! Пишаюся вами безмежно!!!».

Про рейтинг

Рейтинг закладів загальної середньої освіти України складений Інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua» за підсумками НМТ 2023.

Для укладання рейтингу загальноосвітніх закладів використані результати національного мультипредметного тесту, отримані випускниками шкіл у 2023 році.

Специфікою цьогорічного рейтингу є те, що учасники проходили тестування в умовах воєнного стану. Відтак, замість традиційного зовнішнього незалежного оцінювання, випускники проходили національний мультипредметний тест (українська мова, математика, предмет на вибір).

Національний мультитест проведений у формі компʼютерного тестування з використанням лише завдань із закритою формою відповіді.

Під час проходження НМТ учасники стикалися з деякими ускладненнями, як-от переривання тестування через повітряну тривогу або технічні труднощі, повʼязані з кібератаками на систему національного мультитесту.

Значний вплив на цьогорічний рейтинг має пороговий бал «склав / не склав», який у 2023 році був встановлений заздалегідь і став для деяких предметів значно нижчим, ніж у попередні роки. Так, з української мови не подолали поріг «склав / не склав» лише 0,09% учасників (у 2021 році – 7,45 %), що вплинуло на рейтингові таблиці, оскільки в рейтингу враховуються учасники, які не подолали пороговий бал з предмета.

Окрім того, учні низки шкіл через військові дії залишили свої регіони й продовжували навчання онлайн в інших областях України або за кордоном.

Ці чинники істотно вплинули на місце конкретного закладу в рейтингу закладів регіону і на місце конкретної області в рейтингу областей.

Зважаючи на формат тесту, умови проведення та особливості визначення результатів НМТ, порівнювати рейтинг 2023 року з рейтингами попередніх років не є доцільним.

У соцмережах дописувачі аналізують результати Чернігівщини.

Марина Забіян:

- Колись до такого рейтингу потрапила сільська школа. Виявилось, що там три учні, які норм склали ЗНО. Дані трохи утрую. Але рейтинги ці, то дуже умовно.

Андрій Нік:

- Звичайно є елітні школи для дітей із дуже забезпечених родин, після яких їдуть вчитися тільки за кордон у найбільш престижні ВНЗ. А інші школи, які потрапили до рейтингу або позиціонують себе як ТОПові і мають дуже сучасну навчально-матеріальну базу, не дуже відрізняються від простих, нетопових, селищних в плані можливостей. які вони відкривають перед своїми учнями і випускниками. Тут головне не школа, а спрямованість мотивації учнів, що закладається в родині і розвивається або нерозвивається (демотивація)в школі. Є мотивація досягнення, яка дозволяє реалізувати себе у житті учням самих занедбаних шкіл, випускникам інтернатів, а є мотивація уникнення невдач. яка не дозволяє реалізуватися у житті учням самих топових шкіл. Звичайно, навчальна база, якість педагогічного персоналу та навчального процесу суттєво впливає на мотивацію і бажання учнів до навчання. Часто буває так, що у суперсучасній школі педагогічні працівники /вчителі не спроможні знайти контакт з учнями і мотивувати їх до навчання і навпаки.

Ольга Тіхонова:

- Це яка школа?

Катерина Приступа:

- Ніжинський ліцей Ніжинської міськради при Ніжинському державному університеті ім. Миколи Гоголя.

Марина Забіян:

- о, ну, ці могли. Дуже потужні 💪

Світлана Кирієнко:

- Рейтинг, та ще й на основі одного показника, та й в умовах війни, без правильно організованого статистичного  аналізу, без врахування специфіки навчальних закладів - сумнівне підтвердження якості. Це доволі спрощене і точно методологічно помилкове оцінювання успішності навчальних закладів чи учнів

Олександр Ларченко:

- Освіту ні реформувати, ні оптимізувати без болі неможливо. Освітяни - бюджетники і їх багато. Жодна політична сила не насмілиться причинити цю біль - електорально невигідно. Це міг би зробити президент, який прийшов на один строк. Зробив болючу операцію суспільству і проклятий пішов. Є бажаючі?

Максим Поджарий:

- Поправте, якщо помиляюсь. Рівень успішності, це лише знання. Знання, які вирішують певні задачі. Заучені теореми, формули та т.п. Успішність - це більше не про знання та вміння вирішувати задачі з НМТ. Успішність - це вміння реалізувати себе по своїх силах. Тому відмінники частіше шукають можливість працювати на когось ( виконувати домашнє завдання на відмінно). А комунікатори, які не "тягнули" навантаження навчальної програми, ризикують та починають власну справу. Напевно наймають відмінників на роботу для бездоганно виконаної роботи.

Нікого не хочу образити. Та моя особиста думка, що школа окрім знань має розкривати повний спектр дорослого майбутнього. Аби зростаюче покоління орієнтувалося ким хоче стати, та "прокачувало" скіли які допоможуть себе реалізувати. П.С. розумію, що діти, які зараз навчаються в 5-му класі, по випуску не зустрінуть близько 20% існуючих професій.

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Навіки 24-річний: у громаді попрощалися із захисником, який поліг на Донеччині

21 ЛИСТОПАДА 2024, 13:05

Помер відомий громадський активіст з Чернігова

21 ЛИСТОПАДА 2024, 12:39

Літні жіночі кеди: стильний вибір для спекотного сезону

21 ЛИСТОПАДА 2024, 12:24

Родина з Прилуччини отримала подарунок - племінного нетеля

21 ЛИСТОПАДА 2024, 11:52

На складах лежить цінне майно для військових, а секретар ЧМР «говорить про політику»

21 ЛИСТОПАДА 2024, 10:35

Вiдео

Про національно-визвольну боротьбу ОУН говорили на презентації книжок Богдана Червака у Чернігові

21 ЛИСТОПАДА 2024, 10:26

Дві подруги з Прилук працювали на ворога: збирали розвіддані та вербували нових агентів

21 ЛИСТОПАДА 2024, 10:07

ТОП-переглядів