«Для нас – це круто», - у Новоселівці відреагували на привезену зі Словаччини модульну амбулаторію

Лип 20, 21:27

1671

Медик з Новоселівки - Алла Миколаївна щодня приймає пацієнтів у старенькій будівлі сільського ФАПу. Під час навали окупанти обстрілами пошкодили приміщення, в якому вилетіли усі вікна та знесло покрівлю. Зараз будівля з жахливому стані. Хоча на голову людям вже не капає, бо дах підремонтували.

"Працювати тут взагалі неможна капельницю капала у кутку. Всі люди зібралися –поприбирали. Дощ іде, глина падає, чоловік поліз накрили дах, бо весь дах впав. Дуже важко в таких умовах працювати", - каже Алла Миколаївна медична працівниця Новоселівки.

А на прийом до медика приходить багато селян. В Новоселівці лишилося чимало людей похилого віку, яким потрібен постійний нагляд і медична допомога.

"Біцилін колю, так буде мені колоти, кожен місяць хожу тай шо чуть приболів послухатися до неї ніколи не відмовляє, ночью йде не рахує шо не робочий час",  - каже Надія Іванівна, жителька Новоселівки.

Для найбільш постраждалих сіл Чернігівщини, яких ворог позбавив медичних закладів, зі Словаччини передали модульні амбулаторії. Привезли таку і у Новоселівку.

Модульну амбулаторію ще мають підключити до електрики, водопостачання і каналізації. Зможе вона працювати і взимку, бо має обігрів. Також європейські партнери оснастили її меблями та найнебхіднішим медичним приладдям, медикаментами.

"Ця амбулаторія досить гарно укомплектована, є все необхідне для роботи. Світло є, опалюватися і охолоджуватися можна - кондиціонером, підключатися до води, є бойлер, є лампи, кушетки для пацієнтів, є всі умови для надання медичної допомоги",  - розповіла Оксана Логвинчук, заступниця гендиректора Чернігівської районного центру ПМСД.

"Там буде компактно, економно, капати де є, приймати людей. Є світло,вода є. Круто для нас",  - каже Алла Миколаївна медична працівниця.

Модульні амбулаторії працюватимуть поки в цьому буде потреба, а процес відновлення зруйнованих та пошкоджених медичних закладів – тривалий.

Ще у Новоселівці для надання медичної допомоги місцеві жителі просять ліків, адже багато людей невзмозі їх придбати через подорожчання.

Читати також: Віце-прем’єрка Верещук на Чернігівщині: школи у громадах, дитяча лікарня, люди, які втратили житло

Схожі новини

Російська ДРГ вбила військового-лісівника на прикордонні Чернігівщині

Гру 05, 07:32

Здоровенька дівчинка з Ічні народилася дорогою до пологового у швидкій

Гру 04, 20:24

На Чернігівщині поховали 29-річного бійця, який загинув на Луганщині

Гру 04, 17:20

У Чорнобилі у фокусі знову рисі. Але тепер рідкісні дитинчата

Гру 04, 15:19

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: переселенець з Криму, який боронить Україну

Гру 04, 14:11

Били по людях із артилерії: у якому стані поранені через російський обстріл Олександрівки

Гру 04, 12:50

Фото

Генерал Віктор Ніколюк показав «головну ялинку країни»

Гру 04, 11:55

ТОП-переглядів