«Для нас – це круто», - у Новоселівці відреагували на привезену зі Словаччини модульну амбулаторію

20 ЛИПНЯ 2022, 21:27

1886

Медик з Новоселівки - Алла Миколаївна щодня приймає пацієнтів у старенькій будівлі сільського ФАПу. Під час навали окупанти обстрілами пошкодили приміщення, в якому вилетіли усі вікна та знесло покрівлю. Зараз будівля з жахливому стані. Хоча на голову людям вже не капає, бо дах підремонтували.

"Працювати тут взагалі неможна капельницю капала у кутку. Всі люди зібралися –поприбирали. Дощ іде, глина падає, чоловік поліз накрили дах, бо весь дах впав. Дуже важко в таких умовах працювати", - каже Алла Миколаївна медична працівниця Новоселівки.

А на прийом до медика приходить багато селян. В Новоселівці лишилося чимало людей похилого віку, яким потрібен постійний нагляд і медична допомога.

"Біцилін колю, так буде мені колоти, кожен місяць хожу тай шо чуть приболів послухатися до неї ніколи не відмовляє, ночью йде не рахує шо не робочий час",  - каже Надія Іванівна, жителька Новоселівки.

Для найбільш постраждалих сіл Чернігівщини, яких ворог позбавив медичних закладів, зі Словаччини передали модульні амбулаторії. Привезли таку і у Новоселівку.

Модульну амбулаторію ще мають підключити до електрики, водопостачання і каналізації. Зможе вона працювати і взимку, бо має обігрів. Також європейські партнери оснастили її меблями та найнебхіднішим медичним приладдям, медикаментами.

"Ця амбулаторія досить гарно укомплектована, є все необхідне для роботи. Світло є, опалюватися і охолоджуватися можна - кондиціонером, підключатися до води, є бойлер, є лампи, кушетки для пацієнтів, є всі умови для надання медичної допомоги",  - розповіла Оксана Логвинчук, заступниця гендиректора Чернігівської районного центру ПМСД.

"Там буде компактно, економно, капати де є, приймати людей. Є світло,вода є. Круто для нас",  - каже Алла Миколаївна медична працівниця.

Модульні амбулаторії працюватимуть поки в цьому буде потреба, а процес відновлення зруйнованих та пошкоджених медичних закладів – тривалий.

Ще у Новоселівці для надання медичної допомоги місцеві жителі просять ліків, адже багато людей невзмозі їх придбати через подорожчання.

Читати також: Віце-прем’єрка Верещук на Чернігівщині: школи у громадах, дитяча лікарня, люди, які втратили житло

Схожі новини

«Може, хтось і дідову могилку догляне»

27 ТРАВНЯ 2024, 18:40

У Ріпках працюватиме суддею СБУшник з Ірпеня

27 ТРАВНЯ 2024, 17:27

​Роман Насіров виходить із СІЗО: невідомі добродії внесли 55 млн грн застави

27 ТРАВНЯ 2024, 16:21

На Чернігівщині запрацювала соціальна перукарня

27 ТРАВНЯ 2024, 15:21

У прикордонній громаді орудували вандали

27 ТРАВНЯ 2024, 14:09

Вiдео

Громади Чернігівщини допомагатимуть ветеранам

27 ТРАВНЯ 2024, 13:05

Міський голова Мени показав, де нині служить на Донеччині

27 ТРАВНЯ 2024, 12:49

ТОП-переглядів