«Для нас – це круто», - у Новоселівці відреагували на привезену зі Словаччини модульну амбулаторію

20 ЛИПНЯ 2022, 21:27

2753

Медик з Новоселівки - Алла Миколаївна щодня приймає пацієнтів у старенькій будівлі сільського ФАПу. Під час навали окупанти обстрілами пошкодили приміщення, в якому вилетіли усі вікна та знесло покрівлю. Зараз будівля з жахливому стані. Хоча на голову людям вже не капає, бо дах підремонтували.

"Працювати тут взагалі неможна капельницю капала у кутку. Всі люди зібралися –поприбирали. Дощ іде, глина падає, чоловік поліз накрили дах, бо весь дах впав. Дуже важко в таких умовах працювати", - каже Алла Миколаївна медична працівниця Новоселівки.

А на прийом до медика приходить багато селян. В Новоселівці лишилося чимало людей похилого віку, яким потрібен постійний нагляд і медична допомога.

"Біцилін колю, так буде мені колоти, кожен місяць хожу тай шо чуть приболів послухатися до неї ніколи не відмовляє, ночью йде не рахує шо не робочий час",  - каже Надія Іванівна, жителька Новоселівки.

Для найбільш постраждалих сіл Чернігівщини, яких ворог позбавив медичних закладів, зі Словаччини передали модульні амбулаторії. Привезли таку і у Новоселівку.

Модульну амбулаторію ще мають підключити до електрики, водопостачання і каналізації. Зможе вона працювати і взимку, бо має обігрів. Також європейські партнери оснастили її меблями та найнебхіднішим медичним приладдям, медикаментами.

"Ця амбулаторія досить гарно укомплектована, є все необхідне для роботи. Світло є, опалюватися і охолоджуватися можна - кондиціонером, підключатися до води, є бойлер, є лампи, кушетки для пацієнтів, є всі умови для надання медичної допомоги",  - розповіла Оксана Логвинчук, заступниця гендиректора Чернігівської районного центру ПМСД.

"Там буде компактно, економно, капати де є, приймати людей. Є світло,вода є. Круто для нас",  - каже Алла Миколаївна медична працівниця.

Модульні амбулаторії працюватимуть поки в цьому буде потреба, а процес відновлення зруйнованих та пошкоджених медичних закладів – тривалий.

Ще у Новоселівці для надання медичної допомоги місцеві жителі просять ліків, адже багато людей невзмозі їх придбати через подорожчання.

Читати також: Віце-прем’єрка Верещук на Чернігівщині: школи у громадах, дитяча лікарня, люди, які втратили житло

Схожі новини

Бачила дві війни: 86-річна бабуся з Чернігівщини загинула від влучання дрона

04 БЕРЕЗНЯ 2026, 09:15

Графіки обмежень електрики по Чернігівщині 4 березня: є три черги без відключень

04 БЕРЕЗНЯ 2026, 01:40

Їдуть навіть із Києва: у стоматологічній поліклініці є кабінет без порога

03 БЕРЕЗНЯ 2026, 19:31

Борщ можна скидати прямо на позиції: церква купила вакууматор

03 БЕРЕЗНЯ 2026, 18:22

Дві двійні за місяць у Чернігові: кого більше — хлопчиків чи дівчаток

03 БЕРЕЗНЯ 2026, 17:03

Зеленський зібрав РНБО: які завдання отримала Чернігівщина

03 БЕРЕЗНЯ 2026, 15:43

Шахраї полюють на приватні старлінки чернігівців: що відомо про схему?

03 БЕРЕЗНЯ 2026, 14:54

ТОП-переглядів