Діти-війни: школярів Чернігова навчають розрізняти міни та правильно поводитися

04 ЖОВТНЯ 2022, 16:04

1667

"Чим небезпечні ці міни – вони зроблені з пластику, і коли піротехніик йдуть з металошукачами - прибор не зможе на них спрацюати", - так чернігівських школярів навчають мінній безпеці. Після жорстоких бойових дій територія Чернігівщини ще досі засмічена ворожими боєприпасами. Розмінування триватиме роками.

"Один місяць бойових дій - це 5 років розмінування. Було знайдено багато вибухонебезпечних предметів піротехніками. Є місця, які треба обстежити, ліси. Там де вони [вороги] дислокувалися і залишили багато неприємних сюрпризів", - розповідає Євген Сердюк, головний інспектор відділу запобігання НС чернігівського районного управління ГУДСНС в області.

Спільні уроки для дітей разом з рятувальниками Чернігвщини проводять волонтери. Школярам дають не тільки теоретичні навички безпечної поведінки, а й знайомлять з роботою піротехніків.

"Ми давно готувалися виїхати на деокуповані території і проводити такі заняття. Тема актуальна на роки. Хочемо, щоб якомога більше людей знали, як себе поводити, якщо побачать вибухонебезпечний об'єкт", - каже Андрій, представник БФ «Солом’янські котики».

"Нажаль живемо в такому часі. Ця важлива інформація, яку мають отримувати діти. Чернігів був у блокаді, було багато техніки, вибухів, тих предметів, які діти не знають як з ними поводитися. Було добре. щоб вони з ними не зустрічалися, але зустрічі можуть бути різні", - каже Наталія, педагог-організатор.

Школярі розуміють, яку небезпеку можуть нести боєприпаси, а тому до теми мінної безпеки відносять серйозно. Слухали уважно і дещо засвоїли.

"Якщо ти побачив міну - треба телефонувати 101 102, є різні міни і у кожної міни - своя специфіка", - розповів Євген.

Уроки мінної безпеки проводять у багатьох містах України на деокупованій території. Організатори переконані, що подібні заняття були б корисними і для дорослих, які часто нехтують правилами безпеки.

* * *

Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй Великої Британії в рамках проекту "Обережно міни: як рятувальники звільняють Чернігівщину від небезпеки" (як частина проекту «Голоси України»). Відповідальність за зміст цієї публікації несе ГО "Разом до громадянського суспільства" і за жодних обставин не може вважатися таким, що відображає позицію Уряду Великої Британії.

Схожі новини

Помер після поранення у бою: у громаді на Чернігівщині попрощались із бійцем ЗСУ

27 ЛЮТОГО 2024, 20:34

Інтерв’ю

На Чернігівщині волонтери при храмі роблять грілки для військових … із тирси

27 ЛЮТОГО 2024, 19:33

Вiдео

На Чернігівщині діють центри захисту від домашнього насильства: як це працює?

27 ЛЮТОГО 2024, 18:31

Фото

Культове американське видання The NewYorker зняло документалку про чернігівську тіктокерку

27 ЛЮТОГО 2024, 17:20

Попався вдруге: на хабарі затримали високопосадовця із Чернігова

27 ЛЮТОГО 2024, 16:56

На Чернігівщині значно поменшало вагітних. Чому?

27 ЛЮТОГО 2024, 16:21

Для травмованого захисника Віталія Шумея повернули виплати

27 ЛЮТОГО 2024, 15:21

ТОП-переглядів