Діти-війни: школярів Чернігова навчають розрізняти міни та правильно поводитися
Жов 04, 16:04
1341
"Чим небезпечні ці міни – вони зроблені з пластику, і коли піротехніик йдуть з металошукачами - прибор не зможе на них спрацюати", - так чернігівських школярів навчають мінній безпеці. Після жорстоких бойових дій територія Чернігівщини ще досі засмічена ворожими боєприпасами. Розмінування триватиме роками.
"Один місяць бойових дій - це 5 років розмінування. Було знайдено багато вибухонебезпечних предметів піротехніками. Є місця, які треба обстежити, ліси. Там де вони [вороги] дислокувалися і залишили багато неприємних сюрпризів", - розповідає Євген Сердюк, головний інспектор відділу запобігання НС чернігівського районного управління ГУДСНС в області.
Спільні уроки для дітей разом з рятувальниками Чернігвщини проводять волонтери. Школярам дають не тільки теоретичні навички безпечної поведінки, а й знайомлять з роботою піротехніків.
"Ми давно готувалися виїхати на деокуповані території і проводити такі заняття. Тема актуальна на роки. Хочемо, щоб якомога більше людей знали, як себе поводити, якщо побачать вибухонебезпечний об'єкт", - каже Андрій, представник БФ «Солом’янські котики».
"Нажаль живемо в такому часі. Ця важлива інформація, яку мають отримувати діти. Чернігів був у блокаді, було багато техніки, вибухів, тих предметів, які діти не знають як з ними поводитися. Було добре. щоб вони з ними не зустрічалися, але зустрічі можуть бути різні", - каже Наталія, педагог-організатор.
Школярі розуміють, яку небезпеку можуть нести боєприпаси, а тому до теми мінної безпеки відносять серйозно. Слухали уважно і дещо засвоїли.
"Якщо ти побачив міну - треба телефонувати 101 102, є різні міни і у кожної міни - своя специфіка", - розповів Євген.
Уроки мінної безпеки проводять у багатьох містах України на деокупованій території. Організатори переконані, що подібні заняття були б корисними і для дорослих, які часто нехтують правилами безпеки.
* * *
Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй Великої Британії в рамках проекту "Обережно міни: як рятувальники звільняють Чернігівщину від небезпеки" (як частина проекту «Голоси України»). Відповідальність за зміст цієї публікації несе ГО "Разом до громадянського суспільства" і за жодних обставин не може вважатися таким, що відображає позицію Уряду Великої Британії.
Схожі новини
Є шанс врятувати Ялівщину від забудови: чи дослухається мерія Чернігова?
Лют 08, 23:37
Скільки мільйонерів у Чернігові?
Лют 08, 18:18
Майбутня педагогиня із Прилук вчинила спробу самогубства
Лют 08, 16:06
Четверо загинули, а Сергій вижив. Про мати-суддю, яка розшукує сина. Анонс «Вісник Ч» на 9 лютого
Лют 08, 15:25
ВiдеоВеломайстер Євгеній Плакса полагодив сотні велосипедів для медиків, волонтерів та соцпрацівників Чернігівщини
Лют 08, 14:35
Чилійський архітектор презентував концепцію відновлення Будинку культури в Іванівці
Лют 08, 13:51
Угоди тижня: новий міст через Десну та утримання доріг у Чернігові
Лют 08, 13:17