Директор музичного коледжу про те, чи можна навчити музиці і співів онлайн

24 ВЕРЕСНЯ 2023, 12:12

1534

Володимир Суховерський

Спілкуємось із директором чернігівського музичного коледжу ім.Л.Ревуцького Володимиром Суховерським про те, як змінилось викладання музики у 2022-2023 роках, перспективи та проблеми коледжу.

Дивіться відео або читайте редакторський текстовий варіант.


Журналіст Арсен Чепурний: Привіт, друзі! Життя минає, а музика – вічна. Сьогодні спілкуємося із директором Чернігівського музичного училища Володимиром Суховерським у передачі «Наші люди». Як для музичного коледжу минув перший повністю воєнний навчальний рік?

- Державні екзамени показали, що пройшов досить яскраво. Студенти практично не загубили знань, стали більш серйозними. У мене вже 30 випусків було, а це перший воєнний. Він був найзрілішим у відношенні до життя, перспективи, подальшого навчання. Тобто вони надзвичайно подорослішали за цей рік.

Ми з 1 квітня 2022 року місяць були на онлайні. І закінчили у червні рік в онлайні. Державні екзамени приймали вже не в очній формі, а онлайн. Важко було всім звикнутися.

Цього року із вересня вийшли на нормальний рівень навчання. 47 студентів, які були закордоном, займалися онлайн. Були створені спеціальні групи в Google Class, це вже відпрацювано. Далі спеціальний цикл, ансамблі, творчі колективи. Повноцінний навчальний процес був, який забезпечує спеціалізацію: це музикант, викладач музичних шкіл, концертний виконавець. Студенти, які не були закордоном, проходили в звичайному режимі, в онлайн режимі. Ті 47 студентів, які закордоном, вони займалися дистанційно.

Скажу, що форма дистанційного навчання музики не зовсім нам підходить. Ви знаєте, що був гарний анекдот: «Чим відрізняється спів солов'я від горобця? Просто горобець в консерваторії навчався заочно, а соловей  – на стаціонарі».

Це розуміють і викладачі, і це розуміють наші студенти. Тому при першій можливості ми облаштовували наші укриття. У нас бомбосховище, є і елементарне укриття. Ми туди інструменти принесли. Є можливість студентам під час повітряної тривоги продовжувати заняття.

- Кількість студентів зростає чи зменшується?

- Зменшується. Багато студентів виїхали і звільнилися, і займаються тільки в Європі.

Зазвичай ми на перший курс брали 80 -90 студентів, в минулому році і позаминулому 60-70. Тобто ми по контингенту загубили: у нас було 330, на сьогоднішній день у нас 280 слухачів

Але повертаються до нас викладачі з-за кордону, повертаються студенти, випускники минулих років. Ми набрали багато молоді цього року. 80 наших студентів займаються у Національній музичній академії в Києві.

Кожен випускник коледжу мріє тут працювати. І я так само: закінчив заклад (тоді це було музичне училище) і моєю мрією було працювати тут. Звичайно, що я і уявити не міг, що я буду директором.

- Чи не постраждав рівень викладачів і студентів за час повномасштабної війни?

- Викладачі до змішаної форми викладання звикли. Вони були підготовлені, коли був ковід. Тому далі просто нарощували ці теми, відеотеми, Google Class, завдання, перевірка, електронні журнали і так далі. Це вже було.

Це страшенно не зручно. І ніхто з викладачів вам не скаже, що це блискуча форма.

Що стосується студентів, то вони дуже оригінально переносять повітряні тривоги. Вони спускаються в укриття: один із флейтою, інший – з кларнетом, третій – з скрипкою, четвертий – з баяном, п'ятий – за акордеоном. Хтось каже: «А покажи мені, як грати на скрипці». А кларнетист каже «А покажи, як грати на скрипці».  А вокалісти співають. Ви в Youtube бачили ці співі, як «звучить укриття», там колосальна кількість переглядів. Швиденько відкривають ноти в телефоні і починаються з листа співати. Тобто вони не сумують, коли спускаються в укриття, їм по 16-20 років.

Все вирівнюється творчістю. Людина творча знайде своє застосування в будь -якій ситуації. А в нас – тільки такі. Я їм кажу: «Ви всі поціловані Богом».

Директор музичного коледжу Володимиром Суховерський розповів про роботу закладу

- Які плани має музичний коледж на нинішній навчальний рік?

- Сьогодні займаємося всі в очній формі (і тільки частина студентів закордоном дистанційно). Є надія, що вирівняємося, якщо не буде чогось екстраординарного. А його не буде, ми вже це знаємо, ми їх (ворога – ред.) доб'ємо. І воює дуже багато наших студентів.

Діти, які прийшли, вони більш серйозні, ніж були 10 років тому. Вони знають, чому вони прийшли, що у них час обмежений для того, щоб отримати знання.

1 жовтня у нас День музики. Ми будемо в онлайн-варіанті чи по групам.

Влітку наш оркестр камерний був у Німеччині. І нам подарували клавесин, і фісгармонію. Фісгармонія – це іншими словами міні-орган, будемо говорити, міховий. Тому ми будемо презентувати музику епохи Барокко. Це перше.

6 жовтня ми будемо виступати на Київ Music Fest. Це головний фестиваль академічної сучасної музики України. Наш камерний оркестр поїде і буде грати програму німецьких і українських композиторів.

* * *

Дивіться інтервʼю із цікавими людьми із Чернігівщини:

 

Схожі новини

Півтори години детонації: наслідки ракетного удару ЗСУ по Брянщині

21 ЛИСТОПАДА 2024, 17:27

Фото

Сучасні системи відеоспостереження за лісами показали... дітям

21 ЛИСТОПАДА 2024, 16:15

Сказ виявили у лося на території Чернігівського району

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:48

Гуде чи ні — діти навчаються. У протирадіаційному сховищі вільно розмістилися всі класи

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:20

"Урожай хороший": чим живе "гарбузова справа" у прикордонній громаді

21 ЛИСТОПАДА 2024, 14:14

Навіки 24-річний: у громаді попрощалися із захисником, який поліг на Донеччині

21 ЛИСТОПАДА 2024, 13:05

Помер відомий громадський активіст з Чернігова

21 ЛИСТОПАДА 2024, 12:39

ТОП-переглядів