«Дерибанили як могли». У Чернігові розікрали гуманітарку?

25 ГРУДНЯ 2023, 17:48

15593

«Дерибанили як могли». У Чернігові розікрали гуманітарку?

«Дерибанили як могли». У Чернігові скандал з гуманітаркою: правозахисник підозрює, що допомогу від рижан для чернігівських шкіл та садочків розікрали

Відомий чернігівський юрист Олександр Гашпар оприлюднив та свіжий огляд стосовно подій в Чернігові. Цього разу мова йде про гуманітарну допомогу, яку у листопаді надіслали чернігівцям співчутливі жителі латвійської столиці Риги.

У кінці 2023 року в різних районах столиці Латвії тривав збір гуманітарної допомоги для жителів Чернігова.

Ризський муніципалітет Rīgas dome спільно з благодійним фондом Ziedot.lv  запрошували рижан дарувати речі дітям, які «щодня продовжують навчання у дитсадках та школах міста Чернігова, ховаючись у бомбосховищах від ракетних обстрілів», зокрема вони просили для цього приносити в пункти збору проектори, робочі ноутбуки, павербанки, тощо. Також, враховуючи наближення зими, рижани дарували теплий одяг та обігрівачі, продукти харчування та засоби гігієни.

«На стоп-кадрі сюжету «Суспільне Чернігів» про подаровані Ригою автобуси можна побачити також чималу кількість подарованих дитячих автокрісел», - пише юрист.

Вранці 28 листопада 10 автобусів, наповнених понад 10 тоннами гуманітарної допомоги, а також мобільним стоматологічним кабінетом вирушили з Риги до м. Чернігова.

Після отримання гуманітарної допомоги її, за словами міської влади Чернігова, майже 2 тижні описували і зважували, а згодом на засіданні виконкому здійснили розподіл.

Замість дитячих садочків і шкіл м. Чернігова, для яких рижани збирали речі, цю гуманітарну допомогу розподілили між 5 одержувачами, серед яких відсутнє міське управління освіти:

  • Чернігівським міським територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чернігівської міської ради,
  • Чернігівським навчально-реабілітаційним центром №2 Чернігівської міської ради,
  • Чернігівським міським центром соціальних служб,
  • Комунальним підприємством "Ветеринарно-стерилізаційний центр "Крок до тварин" Чернігівської міської ради
  • Управлінням надзвичайних ситуацій міської ради (для пунктів незламності).

«Ну якщо питань до передачі кормів для тварин спеціалізованому центру і допомоги навчально -реабілітаційному центру №2 немає, то щодо інших отримувачів цієї допомоги питання є, бо наприклад, центр надання соціальних послуг - це центр, який опікується самотніми людьми похилого віку і людьми з інвалідністю, які потребують допомоги, але фактично - це основна частина виборчої сітки провладної місцевої партії, котрі ходять на вибори або голосують на дому за того, за кого скаже голосувати закріплений за ними соціальний працівник і який ще надасть "гуманітарну допомогу" від того, за кого треба голосувати (ці історії не новина, бо всі ж пам'ятають, як депутат - втікач Сергій Кирієнко на базі цього центру годував його підопічних борщем, а вони потім голосували за нього на виборах)», - цікавиться Олександр Гашпар.

«Час Чернігівський» вивчив опис гумдопомоги, який оприлюднений у двох додатках рішення виконкому на сайті міської ради. Там згадуються лише продукти харчування, миючі та гігієнічні засоби, велосипед, шини, санки, корм для тварин, та уживані речі. Ані згадки про павербанки, обігрівачі, автокрісла, ковдри, ноутбуки чи подарований стоматологічний кабінет.

«Час Чернігівський» вивчив опис гумдопомоги, який оприлюднений у двох додатках рішення виконкому на сайті міської ради.

«Час Чернігівський» вивчив опис гумдопомоги, який оприлюднений у двох додатках рішення виконкому на сайті міської ради.

«Час Чернігівський» вивчив опис гумдопомоги, який оприлюднений у двох додатках рішення виконкому на сайті міської ради.

Не згадують про скандал з гуманітаркою і на сторінках Чернігівської міської ради та в.о. міського голови Олександра Ломаки. Мовчать і в управлінні освіти ЧМР.

Про що також пише і Гашпар.

«В списках гуманітарної допомоги, переданої центру соціальних служб, центру надання соціальних послуг і навчально - реабілітаційному центру №2 я не бачу ні обігрівачів, ні автокрісел, ні ноутбуків, ні павербанків     

З таким підходом чернігівської влади до обліку і розподілу цільової гуманітарної допомоги, яку надали нам латвійці, не слід дивуватися коментарям під сюжетом латвійського телебачення про наміри передати цю гуманітарну допомогу чернігівцям.

Депутатка Марина Семененко коментує:

- Вчора спілкувалась з людиною, яку давно не бачила. Ну і питаю: бачила там на моїй сторінці про гуманітарну?

Вона: А, про ЧТУ - так все місто балакає, що там дерибанили ту допомогу як могли…

Зараз, при нескладному аналізі Олександра Гашпара уже видно, що автокрісла кудись зникли, павербанки, обігрівачі та ноутбуки також. Ну а те, що це все планується віддати своїм відданим прихильникам (читай - сітці), було зрозуміло одразу. Адже як іще утриматись при владі тим, хто краде у свого міста?

Дмитро Рагозін:

- саме дякуючи нашим крадіям уряд зараз вимагає від таких латвійських фондів повного переліку гумдопомоги, я вже чую, шо машини для ЗСУ вже 2 тижні стоять на кордоні без руху

Тана Опко:

- Яка жесть і сором одночасно.

Катерина Белозерова:

- Моя дитина вчиться в цьому РЦ#2, правда дистанційно, тому що не в країні зараз, то я поцікавлюсь, яку саме допомогу отримали вихованці

Сергій Стасюк:

- Розподіляти гуманітарну допомогу – це для людей із совістю. Чого тут не спостерігається.

Олена Сидоренко:

- Нічого святого .....Треба з допомогою разом відправляти наглядачів,бо довіри чернігівський владі немає😪

ДжерелоОлександр Гашпар, ФБ

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Автівка підірвалась на міні у прикордонні Чернігівщини

15 КВІТНЯ 2024, 08:48

Менше обстрілів, більше ворожих дронів: ситуація у прикордонні Чернігівщини

15 КВІТНЯ 2024, 08:19

Загинули на фронті: на Чернігівщині поховали трьох бійців ЗСУ

14 КВІТНЯ 2024, 21:37

За держзраду суд дав пастуху п’ятнадцять років

14 КВІТНЯ 2024, 19:58

Виконують пісні на замовлення, гроші йдуть на авто для військових

14 КВІТНЯ 2024, 18:33

У молодої родини горів відремонтований будинок

14 КВІТНЯ 2024, 17:29

За три дні мати зібрала 130 тис грн сину на бусик: віддавати їздила на Донеччину

14 КВІТНЯ 2024, 16:38

ТОП-переглядів