Дала мобілку — зникло з банківської картки більше 53 тисяч гривень

12 ЛИСТОПАДА 2023, 14:31

8841

Дала мобілку — зникло з банківської картки більше 53 тисяч гривень

Дала мобілку — зникло з банківської картки більше 53 тисяч гривень

Поліцейські Чернігівського райуправління повідомили про підозру 24-річній Катерині Матюсі з села Ковчин Куликівської громади. Підозрюють, що за пів року вона обікрала односельчанку, 52-річну Аллу ХАЛІМОН, на 53 тисячі гривень. Завдяки мобілці. «…«прив’язала» свій номер мобільного до банківської картки сусідки, а її гроші почала систематично переводити на свою картку. Як правило, свої оборудки здійснювала в день зарплати», — сказано в повідомленні поліції.

Провадження відкрито за частиною 4 статті 185 Кримінального кодексу (крадіжка, вчинена в умовах воєнного або надзвичайного стану). Такі дії караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

В Алли Халімон мати померла, чоловік теж покійний. Живе сама, працює дояркою на фермі.

Катерина виховує  п’ятирічного сина, тримає дві корови, раніше працювала телятницею на тій  же фермі, де й Алла. Нещодавно звільнилася.

— Був у мене старенький телефон, перед війною купила сучасний, та більше пів року він пролежав. Потім строк дії сімкарти збіг. Згодом треба було зробити всі налаштування в новому телефоні, і я спитала односельця як. Той порадив: «Звернись до Каті». Так і зробила в квітні цього року. Дала їй свій телефон, вона там понастроювала, — пригадує Алла Халімон. — Хвилюватися почала в шостому місяці, що гроші не приходять. Зарплата в мене трохи більша мінімалки. Дзвонила на «3700», «гарячу лінію» банку, питала, який баланс. Цікавилася в дівчат на роботі: «Вам зарплата прийшла?» Відповідали: «Так». І в конторі запевняли, що відправили. Знову зарплата співробітницям прийшла. Я поїхала в Куликівку в банкомат зняти гроші, а там пусто. Мені порадили поміняти банківську картку. Поміняла, а грошей знову немає. Звернулася  до нашої старости за допомогою. Та запитала в дільничного: «Що робити?» Той порадив. У кінці серпня ми поїхали в банк, узяли виписки, потім пішли в поліцію. Там обдивилися телефон, кажуть: «Так у вас «Приват 24» немає». Я пояснила, що ніхто не зумів підключити. А там поліцейський сидить, каже: «Давайте допоможу». І в нього зразу все вийшло. З’ясувалося, з моєї картки зникло більше 12 тисяч гривень зарплати і більше 40 тисяч кредитних. У поліції розбираються, куди поділися мої гроші. Після того два рази в мій «Приват» серед ночі хтось намагався зайти. Та я не підтвердила. Вимкнула телефон.

— Алло Іванівно, тепер зарплата приходить?

— Я тепер в конторі на руки отримую.

— А що з кредитом?

— У банку кажуть, треба платити. У поліції радять: доки триває розслідування, не поспішати.

— А що Катерина, приходила, просилася?

— Де там. Двічі на день їжджу на ферму повз її двір. Ніякої реакції. Поліція до неї вже приїздила. Вона каже, що непричетна.

Авторка: Валентина ОСТЕРСЬКА, "Вісник Ч"

"Час Чернігівський" писав про шахрайство: 

Схожі новини

«Може, хтось і дідову могилку догляне»

27 ТРАВНЯ 2024, 18:40

У Ріпках працюватиме суддею СБУшник з Ірпеня

27 ТРАВНЯ 2024, 17:27

​Роман Насіров виходить із СІЗО: невідомі добродії внесли 55 млн грн застави

27 ТРАВНЯ 2024, 16:21

На Чернігівщині запрацювала соціальна перукарня

27 ТРАВНЯ 2024, 15:21

У прикордонній громаді орудували вандали

27 ТРАВНЯ 2024, 14:09

Вiдео

Громади Чернігівщини допомагатимуть ветеранам

27 ТРАВНЯ 2024, 13:05

Міський голова Мени показав, де нині служить на Донеччині

27 ТРАВНЯ 2024, 12:49

ТОП-переглядів