Цуцики, обзели і пучки: в яку ціну відходи деревини для людей

02 ГРУДНЯ 2023, 21:43

11611

Цуцики, обзели і пучки: в яку ціну відходи деревини для людей

Відходи деревини після переробки. Фото ілюстративне

Цуцики — так по-народному називають невеличкі дощечки, круглячки, тощо. Вони дешевші за звичайні рубані дрова. Не треба когось наймати, аби попиляти. Привіз, заніс і топи всю зиму.

На лісопромисловому комплексі в місті Остер на Козелеччині кускові відходи (цуцики) — 394 гривні за кубометр. Чим більше розпилюють дерев, тим більше відходів. Доставка в місті — 166 гривень  за кубометр. За межами — дорожче.

Пучок паливний — 414 гривень за кубічний метр. Є ще інші відходи лісопиляння (обзели), тобто боковини дерева з корою — 306 гривень за кубометр. Обзели можна придбати на будь-якій пилорамі області. Ціни на них встановлюють власники. Цуцики є не всюди, а лише там, де ведеться переробка.

Побутує думка, що від них менше тепла. Але це не так. Як пояснюють лісівники, усе залежить не від розміру, а  від порід дерев. Від того, сухі чи вологі. Наприклад, якщо з твердої породи — дуба, ясена, —  то теплотворна здатність більша. У сосни, вільхи менша, вони швидше згорають.

— Ми реалізуємо паливні пучки (обрізки ) за 400 гривень кубічний метр. Доставка лише по Корюківці. Є «КамАЗ»-самоскид, «прив’язаний» до цеху переробки. Вартість доставки — 72 гривні за кілометр, — пояснює Сергій ТОСЕНКО, головний інженер філії «Корюківське лісове господарство» Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України».

— Паливні пучки — це рейки, обзели. Чи є цуцики?

— Відторцовка — відходи переробки деревини. Їх у нас небагато. За тиждень, може, набереться дві машини. Коштують стільки ж, скільки і пучки.

— Чи продають цуцики в городнянському лісгоспі?

— Ні. Є паливні пучки (обапол, тонкі рейки) за 450 гривень куб, без доставки. Потрібно самим приїздити, — каже Олександр ДЕМЯНЦЕВ, головний інженер філії «Городнянське лісове господарство».

Авторка: Валентина ОСТЕРСЬКА, "Вісник Ч"

"Час Чернігівський" писав про дрова та опалення: 

Схожі новини

Авто зʼʼїхало в кювет, повипадали корита із мʼясом: на Чернігівщині поранили у живіт засновника мисливського господарства

20 ЛЮТОГО 2024, 22:14

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: викладачка англійської мови про те, як змінились учні за час війни, нові технології та мотивацію

20 ЛЮТОГО 2024, 18:20

Як ремонтують розмиту повінню дорогу в прикордонній громаді

20 ЛЮТОГО 2024, 17:07

Земельні махінації на 2,5 млн грн: у Чернігові чиновнику повідомили про підозру

20 ЛЮТОГО 2024, 15:51

Ніколи не їздила потягом і лише раз пила алкоголь: у Батурині місцева жителька відсвяткувала 106 років

20 ЛЮТОГО 2024, 14:52

Фото

Акторка з Чернігова показала свою квартиру, яку зруйнували росіяни

20 ЛЮТОГО 2024, 13:58

Фото

Борзнянські гирьовики стали кращими в Чернігові

20 ЛЮТОГО 2024, 12:51

ТОП-переглядів