Цивілізована вбиральня запрацювала у прикордонній громаді. Містяни відгукуються по-різному

25 ЧЕРВНЯ 2024, 14:12

2045

Нова вбиральня на території ринку у Новгород-Сіверській громаді

Нова вбиральня на території ринку у Новгород-Сіверській громаді

Від минулої п’ятниці на міському ринку Новгород-Сіверська працює нова сучасна громадська вбиральня на троє відділень. Туалет платний. Ціна – 5 гривень за відвідування. Старий дерев’яний туалет – той, що поряд на тому ж ринку – забитий дошками. Віднині він не працює.

Привітно зустрічає касирка нової вбиральні пані Олеся – молода дівчи­на, яка не лише чек через касовий апа­рат видає, а й дивиться за порядком: прибирає, замінює засоби гігієни.

Туалет охайний, чистенький, з хо­лодною і гарячою водою, електросу­шаркою для рук, туалетним папером, рідким та твердим милом. Все входить у вартість послуги – тобто у п’ять гри­вень.

- Є окремо жіноче і чоловіче відді­лення, - проводить «екскурсію» пані Олеся. – А ще окреме чимале відді­лення для інвалідів і матерів з малими дітьми. Для інвалідів відвідини туалету безплатні – треба лише пред’явити по­свідчення.

У вбиральні є й бойлер, який нагріває воду.

- А ще почіпляли нещодавно гачки. Для того, щоб було сумку куди повіси­ти, - пояснює касирка. – У відділенні для інвалідів є ходунки для зручності, незабаром буде й столик, щоб немовля переповити.

- А взимку як буде? – цікавлюсь.

- Туалет обігріватиметься. Є електро­батарея.

Дійсно, нова вбиральня справила неабияке враження. А ще ж вона перша такого формату у місті, де цегляно-дерев’яні туалети споконвіку були. І деякі з них вже й вбиральнями важко назвати.

А от тепер підходимо до найцікавішого – ціни за відвідування сучасного дива. Тут думки розділились 50:50, а як точніше – все ж 80:20. Де у чотирьох випадках з п’яти люди все ж схвально сприймають встановлений тариф. Спеціально постояла якийсь час коло вбиральні, щоб почути думки відвідувачів.

До речі, за словами пані Олесі, минулої суботи вбиральня прийняла 18 відвідувачів, у неділю – 66. А у по­неділок зранку, до мого приходу, було восьмеро. І при мені зайшло ще вось­меро (це станом на 10 ранку).

Так от слухаємо думки людей...

- Краще у платний, але в чистий! – сказала своє слово пані Тетяна, яка з донькою сходила до нової вбиральні і лишилась дуже задоволена. – У Чер­нігові на вокзалі теж 5 гривень. І всі хо­дять. Бо що таке нині 5 гривень?..

- Я за цивілізацію! – такий відгук від пані Віри Бондаренко. – Такий би ще коло АТБ поставити!

- Туалет дуже комфортний, - «зали­шив свій відгук» чоловік середнього віку.

Цивілізований туалет запрацював на Чернігівщині. Думка містян

Цивілізований туалет запрацював на Чернігівщині. Думка містян

Цивілізований туалет запрацював на Чернігівщині. Думка містян

- Задорого, як для Новгорода-Сівер­ського, - сказала пенсіонерка пані Та­мара. – Особливо, коли тричі збігаєш...

- Тим, хто тут на ринку працює кожно­го дня, дорого буде у платний ходити, - висловила думку ще одна місцева пані.

- Та що нині 5 гривень? – розмірковує молода панянка. – Ось скляночку кави купила – чотири рази сьорбнути, аж двадцять гривень віддала!

- Пам’ятаю, як колись у нашому місті противились встановленню пластикових сміттєвих баків, а тепер всі звикли, ще й просять ближче до дому поставити. І до того, що це платна послуга, звикли. Хоч яри стали чистішими. Так і з платною вбиральнею. Нашим людям треба час, щоб звикнути. А цивілізацію починати треба з себе! – впевнена міс­тянка пані Наталія.

- Я знаю, що деякі тут проти такої вби­ральні, - каже містянка пані Вікторія. – Можуть і на зло шкоду якусь заподіяти. Демонстративно «сходити до туалету» посеред базару.

- Для таких треба камери встановити, - говорить пані Валентина. – А ми спе­ціально сюди звернули з дороги, щоб не у смердючій вбиральні, а у нормаль­ній нужду справити.

- Чесно кажучи, шкода молодої ді­вчини, що тут працює, - говорить пані Марина, яка відвідувала цей туалет минулої неділі, у базарний день. - На­слухається всякого: не всі наші люди чемні, на жаль. От я особисто навіть нецензурщину почула від одного пана, якого ну дуже обурила ціна у 5 гривень. Але ж у інших містах є й по 7, і по 10... А ті бабусі, що продають крам на ринку і не хочуть платити по 5 гривень, хіба завжди на ваше прохання вам ціну скинуть?.. Не хочеш – не бери. Так і з вбиральнею: не хочеш до платної – іди до безкоштовної. Не так далеко вона є. Але все ж біля АТБ обов’язково вбиральня треба, бо відстань від центру й до ринку чимала. Особливо для літніх. А чи платна, чи безплатна – владі вирішувати.

А за словами касирки громадської вбиральні пані Олесі, туалет на ринку працює у будні дні з 7.00 до 16.00, у вихідні – 6.00 до 15.00.

Джерело: "Сіверський Край", авторка Світлана СЕКЕРА

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Половина населення українську мову розуміє: військовий з Чернігівщині про бої на Курщині

13 ГРУДНЯ 2024, 19:26

Захищав Чернігів: рідні просять за петицію щодо звання Героя України (посмертно)

13 ГРУДНЯ 2024, 18:01

Фото

Переселенцям допомогли із дровами і дали грошей на поросят

13 ГРУДНЯ 2024, 17:15

Cartier – це життєва філософія

13 ГРУДНЯ 2024, 16:26

Олена Шуляк: Україна технічно готова компенсувати зруйноване житло на окупованих територіях

13 ГРУДНЯ 2024, 16:18

У землі 28 тонн риби. Збитки... 338 мільйонів гривень. Риба майже золота

13 ГРУДНЯ 2024, 16:05

Після ракетного удару пораненого чоловіка прооперували. Спочатку в Мені, потім у Чернігові

13 ГРУДНЯ 2024, 15:21

ТОП-переглядів