Цифрова трансформація: як спростились бюрократичні процедури у Вертіївському ЦНАПі

24 ЖОВТНЯ 2022, 19:32

3017

Вертіївський ЦНАП

Цифровізація України триває. За дуже короткий термін вдалось за допомогою додатка "Дія" зменшити паперовий обіг документів і в рази збільшити зручність надання послуг. Причому це можливо не тільки в обласних центрах, але і в селах, як, наприклад, у Вертіївській громаді. Ряд послуг користується у людей особливою популярністю.

"Найпопулярніші послуги це, як і по всій Україні, соціальні послуги. Оформлення субсидій, оформлення всіх видів допомог, довідок внутрішньо переміщених осіб, виплат і реєстрація місця проживання", - каже Тетяна Данилевська, начальник відділу ЦНАП Вертіївської сільської ради.

Всього у Вертіївській громаді - близько 9 тисяч населення. За словами пані Тетяни, послугами ЦНАПу користується близько десятка людей щодня. Він, до речі, відкрився у Вертіївці в грудні 2019 року і не припиняв роботу навіть у найгарячіші дні вторгнення, але тривалий час ряд послуг був недоступним.

"Був закритий у нас реєстр територіальної громади на час війни, місяць назад почали працювать, дуже популярна послуга - це витяг з реєстру. Це про місце проживання", - каже пані Тетяна.

Цифровізація дозволила зменшити кількість паперів, які людина має приносити із собою для оформлення документів. І навіть якщо клієнт забув взяти якийсь документ - це нині не проблема.

"Ми слідкуємо за всіма новшествами і вводимо в нашому ЦНАП їх в дію. Це шеринг документів. Якщо людина звертається за послугою і не взяла із собою паперовий варіант документу, вона може поділитись із "Дії" цим документом у нас при оформленні послуги. Сканує QR-код і вся інформація переходить на електронну пошту, там все видно, я можу роздрукувати і підкріпити цей документ", - пояснює директорка ЦНАПу.

Така послуга не є новинкою, але багато людей дізнаються про неї лише в самому ЦНАПі. Скористатись шерингом документів вирішив і заступник голови Чернігівської ОВА Дмитро Іванов, який відвідав громаду з робочим візитом. Каже - залишився задоволений.

"Всі ті електронні послуги, які надає і ЦНАП і, зокрема, Дія, яка надає все більше послуг. Сьогодні скористався Дія-шерінгом і хочу сказати, що ніякі папери вже не потрібні, треба мати смартфон для того, щоб отримати ще більше послуг, які раніше ми не могли отримати, люди їздили, наприклад, у міста, а зараз у своїй громаді можуть отримати ті послуги, які раніше в районних центрах отримували чи обласних. Зараз це все можна робити на місці", - розповів Дмитро Іванов.

Нагадаємо, цифровізація за планом має тривати три роки, її ціль - оцифрувати 100% державних послуг.

"Час Чернігівський" писав про роботу ЦНАП у Городні після окупації: «Нам довелося стати психологами», — очільниця Городнянського ЦНАПУ про роботу під наглядом росіян.

Схожі новини

Фото

У Чернігівській ОВА передали нагороди родинам загиблих бійців

16 КВІТНЯ 2024, 17:31

Фото

100-літній бахмаччанин розповів про власні секрети довголіття

16 КВІТНЯ 2024, 17:18

Фото

Жінка із Сновщини збирає зморшки пригорщами

16 КВІТНЯ 2024, 15:50

У сусідній Сумщині - велика втрата: на фронті загинув міський голова Лебедина Олександр Бакликов

16 КВІТНЯ 2024, 14:44

Тренерка розказала, чому діти з Чернігова їздять плавати у Славутич

16 КВІТНЯ 2024, 13:31

Воїн з Чернігівщини отримав "Золотий Хрест". Про нагороду розказав майже через рік

16 КВІТНЯ 2024, 12:24

На прикордонні Чернігівщини людина живе у болоті

16 КВІТНЯ 2024, 11:21

ТОП-переглядів