Чому ми сміємося у стресових ситуаціях?

19 ТРАВНЯ 2024, 18:38

502

Чому ми сміємося у стресових ситуаціях. Фото Arthur Hidden

Чому ми сміємося у стресових ситуаціях. Фото Arthur Hidden

Сміх може бути не тільки реакцією на веселі чи приємні події, а ще й виступати як захисний механізм. Він допомагає нам зняти напругу та залишатися психічно стійкими у стресових ситуаціях.

Інколи за сміхом чи навіть простими жартами людина намагається приховати тривогу, страх, безпомічність, відчай, гнів, сором або вразливість. Бо з цими емоціями вона не може впоратися.

Тривога 

Людина може постійно жартувати, щоб з’ясувати, як до неї ставляться інші. За цим стоїть тривога. Якщо в дитинстві людина не відчуває, що її цінують, це може викликати тривогу. Щоб зменшити це неприємне відчуття, у людини виникає потреба у схваленні.

Така ж стратегія може застосовуватися людиною в дорослому житті: вона прагне подобатись іншим. Через це вона постійно жартує. А сприймає це так: якщо інші сміються над її жартами, значить, вона їм подобається – можна бути спокійною.

Гумор також може стати невіддільною частиною нашої комунікації з іншими, якщо в нашій сім’ї було прийнято постійно жартувати.

Агресія

У жартах можна замаскувати багато суперечливих почуттів: образу, роздратованість тощо. Наприклад, якщо нас образили слова близької людини, ми можемо не наважитися відкрито висловити свої почуття. Натомість вдаємося до іронії або сарказму.

Травма

Через травму людина може переживати безліч неприємних емоцій. Гумор допомагає з ними впоратись. Людина може почати сміятися над трагічними подіями. Але в цьому криється небезпека: вона перестає адекватно сприймати реальність.

Вразливість

Людина може боятися, що виявлення справжніх почуттів може викрити її слабкість перед іншими. Вона тоді жартує, щоб не виглядати вразливою. Наприклад, постійні жарти перед тим, хто нам подобається, не що інше, як спроба приховати свої справжні почуття.

Шок

Усмішка може виникати як реакція на шок, на розгубленість. Буває так, що справжнім почуттям ще треба час, щоб проникнути у свідомість. І це нормально: кожен має свою власну швидкість обробки емоцій.

Гумор допомагає впоратися із цими неприємними почуттями. Але користуватися цим захистом слід розумно та в міру.

Джерело: "Трудова слава"

"Час Чернігівський" писав про таке: У Чернігові побував «Квартал-95»: де виступали і чому секретно?

Схожі новини

Авіакатастрофа в Броварах: родина загиблого бортмеханіка з Ніжина очікує на правду

15 ЧЕРВНЯ 2024, 21:33

Вiдео

"Клас безпеки" створили для дітей із вадами зору в Чернігові

15 ЧЕРВНЯ 2024, 20:42

77 дітей й досі під обстрілами

15 ЧЕРВНЯ 2024, 18:50

На Чернігівщині фермер замість льону вирощує гарбузи

15 ЧЕРВНЯ 2024, 15:48

Вiдео

«Із 2013 року наш підрозділ врятував до 100 людей», - спецпризначенець ДСНС Олександр Ольховик про врятовані життя, медаль і професію

15 ЧЕРВНЯ 2024, 14:11

Заповів поховати себе біля дружини: на Чернігівщині прощались із бійцем ЗСУ

15 ЧЕРВНЯ 2024, 13:26

В овочево-ягідних рядах Чернігівщини падають ціни. Почім суниця, кабачки й молода капуста

15 ЧЕРВНЯ 2024, 10:21

ТОП-переглядів