У Березні Чернігівського району обговорюють, чи треба закрити гімназію. Бо немає хорошого укриття. І всього 45 учнів.
— Закрадається думка: можливо, є якась особиста неприязнь до мене, — каже Віктор ШЕВЧЕНКО, директор гімназії. — Минулого року, щоб запустити освітній процес, переобладнали наш погріб під укриття. (Стіни пофарбовані, є лавки для сидіння, стоїть електрообігрівач, бутель з водою. У кутку за шторкою — біотуалет. Є світло. — Авт.). Я сам знайшов плити, домовився, щоб їх привезли, встановили, аби посилити конструкцію погреба. Без копійки бюджетних коштів. Усе літо, відпустку просидів у школі, аби заклад відкрився.
З квітня минулого року з батьками, вчителями зробили в погребі вентиляцію, провели світло, воду.
Був присутній на кожній сесії. Депутати одноголосно підтримали, аби з бюджету громади виділили гроші на розробку проєктної документації щодо розширення укриття в гімназії. Створили комісію, аби вирішити, чи потрібна наша школа. Усі були за і тільки голова громади проти.
Після звернення до прокуратури гроші виділили. Прокурори дивувалися, чому закривають заклад через неналежне укриття, якщо кошти є.
— Поряд, з пів кілометра від цієї школи, є ліцей. Розрахований на 700 учнів. Зараз там навчається 450 дітей, — підраховує Володимир ПАВЛЕНКО, голова Березнянської ТГ. — Директор гімназії звернувся щодо збільшення підвального приміщення. Виділили 50 тисяч гривень на розробку документації. Процес іде.
У 2021 році в нашій громаді народилося 25 немовлят, минулого року — 23, цього, на 1 серпня, — 11. Ми йдемо до того, що і на одну школу, — має на увазі ліцей, — не вистачає дітей, навіть якщо ми заберемо учнів із сусідніх сіл громади. Укриття в ліцеї площею 195 квадратів. До нового року, думаю, облаштуємо, аби 100-відсотково всі діти могли поміститися.
Чи доцільно вкладати кошти в гімназію, де майже немає учнів? Можливо, краще зробити один сучасний заклад? Зараз працюємо над ремонтом нового харчоблока в ліцеї. Розробили проєкт, потрібно шість мільйонів з копійками. Зроблені ремонти.
— Якщо закриється гімназія, чи знайдуться робочі місця для колективу?
— Там працює три пенсіонери, деякі передпенсійного віку. Одного працівника працевлаштували у відділ освіти, інший пішов адміністратором у ЦНАП. Як тільки з’являється вільне місце, пропонуємо вчителям. Зробимо все, аби люди були працевлаштовані. Пенсіонерам подякуємо за сумлінну працю.
Авторка: Юлія СЕМЕНЕЦЬ, "Вісник Ч"