Меморіал слави на Болдиних горах, куди багато років несли квіти в пам'ять про загиблих у Другій світовій війні пошкоджено російськими загарбниками. Окупанти випустили сюди кілька мін, від яких залишилися вирви, а уламками посікло все навколо, пошкоджено стелу біля вічного вогню.
Чернігівці, які пережили облогу, обстріли, руйнування тисяч будинків та загибель сотень земляків кажуть, що після всього лиха, який влаштували рашисти, нема приводів для святкувань. Та й разом з росіянами не хочеться більше нічого святкувати. А тому для багатьох містян ближчим стає нє 9, а 8 травня - День пам'яті та примирення, який відзначає весь цивілізований світ.
Ось що думають чернігівці:
Дуже важко що вони творять хуже чим фашисти. не треба такого, поки ще. якщо ветерани хай святкують, а паради проводити зараз не до цього.
Ясно, що на фоні війни не будем святкувать як святкували.
Однозначно наш день 8 травня. А 9 - це побєдобєсіє Це фашизм. Це на їх совісті, хай святкують. Час покаже і дай бог прозріють.
Науковці інституту національної пам'яті кажуть, що світова спільнота, яка брала участь у розгромі нацизму, не влаштовує гучних гулянь, бо усвідомлює весь трагізм Другої світової війни з десятками мільйонів жертв. Російське ж "побєдобєсіє" спотворило справжнє свято перемоги.
Вони відкинули всю трагічну складову і провину керівництва сталіна і святкують ми можем повторить що повторить ? початок 2 світової, гори трупів? З терміном святкування треба бути обережним. Краще відзначати день пам'яті і відзначення всіх жертв і героїв це було б доречно, - каже Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам'яті.
На початку 2022 року у Чернігові залишалося близько півсотні учасників Другої світової війни, кажуть у спілці ветеранів. А зараз точної цифри не знають, бо через бойові дії та евакуацію мирних жителів з багатьма родинами нажаль втрачено зв'язок.
"54 человека было, без учета, если кто уже ушел. Это учасники войны 1941-1945 годов", - розповіла Ірина Четвертак, голова Спілки ветеранів Чернігова.
Після Другої світової війни Чернігів був одним із найбільш зруйнованих міст країни. А Чернігівщина втратила понад 250 тисяч жителів, як цивільних, так і військових. Через майже 80 років наша область знову в руїнах і знову оплакує жертв нової війни.