«Чернігівводоканал» протягом кількох років закуповував послуги на юрсупровід у фірми власного юрисконсульта

25 КВІТНЯ 2023, 20:11

6684

«Чернігівводоканал» протягом кількох років закуповував послуги на юрсупровід у фірми власного юрисконсульта

Офіс Чернігівводоканалу та чиновники, ймовірно причетні до витрачання 3 млн грн платників податків

КП «Чернігіводоканал» виявився втягнутим у чергову скандальну історію - насамперед, через власний юридичний супровід та те, скільки грошей комунальне підприємство витратило на… приватну компанію власного ж юрисконсульта. Мова йде про майже 3 млн грн.

Інформацію про це, а також видатки щодо закупівлі послуг протягом останніх 5 років оприлюднили депутатка Чернігівської міської ради Марина Рейко та юрист та її помічник Олександр Гашпар.

Зокрема, автори виклали у соцмережах «юридичну» схему в деталях.

Олександр Гашпар: 

- Ну щоб ви не сумнівались, що кошти, які сплачуються за послуги "Чернігівводоканалу" використовуються "ефективно"... Це ж вельми "ефективно" замовляти і закуповувати юридичні послуги у адвокатського бюро, яким керує юрисконсульт "Чернігівводоканалу".

Марина Рейко зауважує: це не просто схематоз, а схематоз в квадраті, натякаючи на колишнього начальника юридичного відділу ЧМР та екс-депутата ради Павла Вовка, який кілька років працює заступником начальника КП «Чернігівводоканал».

«Наприклад, в комунальне підприємство «Віртуальний Водоканал» ти береш заступника, який при Соколові працював начальником юридичного відділу. І все б то нічого, не забороняється.

Назначаєш його заступником з організаційно-ПРАВОВИХ питань. Ну це ж логічно - він же юрист, а тому має опікуватись юридичними питаннями.

А потім, за 5 років виділяєш 2 млн 820 тис грн на юридичні послуги та адвокатський захист.

А потім виявляється, що виділялись всі кошти  співробітниці того ж КП, яка паралельно має приватну контору. А до того працювала разом з Вовком в юридичному відділі міськради при Соколові. Норм», - пише у фейсбуці депутатка.

Свої слова чернігівка підкріпила ще й скрінами з системи Prozorro щодо закупівель юридичних послуг.

Так, зокрема, наголошується, що кілька років поспіль КП «Чернігівводоканал» закуповував послуги з юридичного консультування та юридичного представництва у адвокатського бюро «Оксана Белавцева». Ціна закупівель від 300 до 420 тис грн на рік. Останній тендер - від 26.01.23 на 420 тис грн. Термін поставки до кінця року.

 

 

Олександр Гашпар у коментарях уточнює причину такої поблажливості Водоканалу до саме Белавцевої.

- Ну це ж його найліпша подруга, якій важко відмовити. Здається, вона ж ще і офіційно працює на Водоканалі.

Марина Рейко:

- Олександр Гашпар, так може, нарешті, це тема для Державного бюро розслідувань?

Олександр Гашпар:

- Марина Рейко, ну може не у ДБР, то хоча б у поліції мають виникнути питання.

Чернігівці активно коментують цю новину.

Андрій Чернієнко:

- Марина ,ну i ? А куда пан Брижинський дивляться. А де прокуратура? А може  це все влаштовує сьогоденних  керiвникiв. А Маринка все вголос, i вголос, а навкруги тиша....

Валентина Чаплигіна:

- Андрій Чернієнко, А що, до Брижинського не було мера і прокуратури? Дуже багато розвелось корупціонерів та схем. 70+30 років плодились злодії в законі, а за місяць часу неможливо все це зупинить, хіба що всіх розстріляти. Але всі винні хочуть щоб все було по закону.

Тамара Лутченко:

- Андрій Чернієнко, Ви не забувайте, що Брижинський - це військовий і йому Верховна влада не надала повноважень. Коли ломако піде зі своєю командою, от тоді будемо ставити запитання  Брижинському.

Ніна Пономаренко:

- Андрій Чернієнко, Ви, шановний, не враховуєте той факт, що ЛОМАКА категорично не допускав надання повноти влади військовій адміністрації.Навіть Верховну  раду сам і своїх прибічників нацькував, щоб не голосували за передачу повноважень військовій адміністрації. А тепер навмисно саботує Ломако , навіть питання вдосконалення бомбосховищ.

Тана Опко:

- Мене реально цікавить чи отримували люди за багатостаночність, таку тяжку працю премії? Не треба бізнес відкривати, створювати робочі місця, а просто пристосуватися до бюджетного корита і все буде в шоколаді. А місто працює, наповнює бюджет. Може їх ще нагородити? За кмітливість, наприклад.))

Марина Рейко:

- Тана Опко 1000%, що отримували. До речі, Суспільне Чернігів, Алла Скорик, я вам уже вагон матеріалу безплатно зібрала, а ви все мовчите.

Тамара Шумеєва:

- Ну чого тоді дивуватися на великі тарифи?

Алекс Нагорний:

- Тамара Шумеева, так по-тарифам фишка тоже «прикольная» - Технова, арендовала городское майно, за которое платила городу аренду, т. е. в тариф за тепло был включен интерес арендатора + арендная плата и все это оплачивали жители города, а арендная плата уходила на хотелки (катальпы, переукладка плитки, асфальта и прочее) отстраненного, т. е. не на энергоэффективные мероприятия в городе, как допустим на устройство в многоэтажках ИТП, что, в свою очередь, дало возможность экономить на отоплении жителям Че, а и экономить тот же уголь и газ для этого отопления.

Звісно, ми звернулись за коментарем до "Чернігівводоканалу". ось що ми спитали:

"Депутатка ЧМР Марина Рейко оприлюднила у себе на сторінці в соцмережах інформацію про те, що КП «Чернігівводоканал» останні 5 років здійснював закупівлі послуг юридичного супроводу у адвокатського бюро Оксани Белавцевої (закупівлі відображені у системі Prozorro). Вона є штатним юрисконсультом КП. На ці видатки, за інформацією пані Рейко, «Чернігівводоканал» витратив 2,82 млн грн. Наскільки ця інформація, за даними керівництва КП, відповідає дійсності? Або озвучте, будь ласка, вашу версію? Дякуємо"

* * *

Прес-служба "Чернігівводоканалу" розмістила відповідь. Наводимо їх аргументи, щоб дотриматись балансу думок.

"...Послуги з абонентського обслуговування в адвокатському бюро, стали КП "Чернігівводоканал" в середньому в 24 тис.грн на місяць і це при тому, що закупівля послуг відбувалася прозоро в публічній площині з дотриманням всіх вимог законодавства.

Щодо правомірності залучення адвоката

Залучення в діяльності комунального підприємства Чернігівводоканал» адвоката є необхідною вимогою належного забезпечення прав та законних інтересів власника підприємства – територіальної громади міста Чернігова та є вимогою процесуального законодавства України.

Правомірність та додержання всіх законних вимог щодо процедури укладення договору про надання послуг адвокатським бюро «Оксана Белавцева» та подальшого виконання цього договору було перевірено Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області під час проведення ревізії фінансово-господарської діяльності підприємства за період з 01.07.2019 по 31.03.2021 про що складено Акт 22.07.2021 №06-30/04.

В тому числі під час перевірки було досліджено дотримання норм законодавства про закупівлю, трудового законодавства під час виконання умов укладених Договорів з АБ «Оксана Белавцева» та перевірено відповідність даних, вказаних в Актах наданих послуг з відомостями від судових інстанцій в частині підтвердження факту представлення інтересів підприємства саме адвокатом. Порушень або ж невідповідності встановлено не було.

Щодо вартості наданих послуг

Вартість адвокатських послуг нараховано, виходячи з рішень Ради адвокатів Чернігівської області від 16.02.2018 №57, від 16.04.2021 №99, від 17.03.2023 №119, якими були затверджені рекомендації щодо застосування мінімальних ставок адвокатського гонорару.

З врахуванням вказаних рекомендацій було визначено доцільність укладення договору саме на абонентське обслуговування підприємства так як залучення адвокатів для ведення індивідуальної справи є фінансово невигідним та витратним для комунального підприємства.

Загальна вартість коштів, яка була направлена з рахунків КП «Чернігівводоканал» на рахунок АБ «Оксана Белавцева» в рамках укладених Договорів за період з 30.01.2019 по 31.03.2023, тобто за 4 (чотири) роки та 3 (три) місяці склала 1 млн 255 тисяч гривень.

Таким чином, середня вартість абонентського обслуговування КП «Чернігівводоканал» адвокатським бюро «Оксана Белавцева» складає 24 тисячі гривень на місяць".

Додамо, що частина аргументів "Чернігівводоканалу" не відповідає дійсності. Адже перевіркою Дежаудитслужби було встановлено недоліки на 550 тис. грн саме щодо закупівлі послуг правової допомоги:

"Висновок Держаудитслужби, на який він [Вовк - заступник директора КП] посилається, доступний в публічному доступі bit.ly/3V7u9yF і в ньому чорним по-білому зазначено, що за результатами ревізії фінансово-господарської діяльності КП «Чернігівводоканал» встановлено недоліки на загальну суму 171,5 млн. грн., в тому числі "550,0 тис. гри - КП «Чернігівводоканал» при наявності в штаті юрисконсультів (в т.ч. Белавцевої Оксани Михайлівни), посадові обов’язки яких відповідали послугами правової допомоги АДВОКАТСЬКИМ БЮРО, при внесення недостовірних даних до Актів на надання правової допомоги в частині завищення обсягів послуг, здійснено неефективні витрати коштів на оплату послуг правової допомоги Адвокатському бюро «Оксана Белавцева» за період з 01.07.2019 по 31.03.2021.", - написав у Фейсбуці відомий правозахисник Олександр Гашпар.

"Час Чернігівський" писав, який поводяться із бюджетом чиновники у Чернігові:

Схожі новини

Вiдео

Секретар Чернігівської міської ради знову не зміг зібрати депутатів на сесію

21 ЛИСТОПАДА 2024, 19:53

Відстоював Батьківщину з 2014-го: рідні просять за петицію щодо присвоєння звання Героя України (посмертно)

21 ЛИСТОПАДА 2024, 19:41

Валентина Драгунова приїхала на похорон батька. І залишилась

21 ЛИСТОПАДА 2024, 18:55

Півтори години детонації: наслідки ракетного удару ЗСУ по Брянщині

21 ЛИСТОПАДА 2024, 17:27

Фото

Сучасні системи відеоспостереження за лісами показали... дітям

21 ЛИСТОПАДА 2024, 16:15

Сказ виявили у лося на території Чернігівського району

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:48

Гуде чи ні — діти навчаються. У протирадіаційному сховищі вільно розмістилися всі класи

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:20

ТОП-переглядів