Чернігівець з «Азова», який захищав Маріуполь

09 ВЕРЕСНЯ 2022, 07:29

1720

Чернігівець з «Азова», який захищав Маріуполь

Військовий із позивним «Школьнік»

Видання «Громадське» підготувало цикл матеріалів про сталевих захисників Азовсталі. Серед них були й чернігівці, зокрема, й ті, кому буквально пощастило повернутися зі сталевих лещат.

Військовий із позивним «Школьнік» родом із Чернігова, йому 22 роки, в «Азові» з 18. Записався до полку щойно закінчив школу. Чому так? Бо його батько воював там, тому хлопець точно знав, що піде не в університет, а в полк.

З 2019 він виконував бойові завдання.

Старт повномасштабного вторгнення застав чернігівця та його побратимів на базі в Юр’ївці (село в Маріупольському районі Донецької області). Хлопця розбудив побратим, сказав, що почалася війна.

«А я: “Яка війна? Дай поспати”. Він показав відео, як кудись полетіла ракета. Я тоді відповів: “В натурє війна”», — пригадує Школьнік.

Його підрозділ поїхав на збори до Маріуполя. 24 лютого бійці готували місто до оборони — загороджували дороги вантажівками, перекривали всі шляхи підходу. Сам Школьнік виконував піхотні завдання.

«У Маріуполі здебільшого працювали авіація й артилерія. Спочатку вони все зрівнювали під нуль, а потім йшла піхота. Як сказав командир нашого полку, ми за 8 років навчили “днрівців” воювати, тому з ними було складніше, ніж зі спецпідрозділами ГРУ чи “Альфою”. Русскіє самі по собі боягузи», — розповідає Школьнік.

11 березня під час перестрілки чернігівець отримав кульове поранення в таз і не міг ходити. Два дні пролежав у Маріупольському госпіталі, а коли туди приїхали побратими, юнак попросився з ними на «Азовсталь». Наступного дня шпиталь рознесла ворожа авіація.

Медсестри та медики у бункерах «Азовсталі» майже цілодобово займалися пораненими. Усі спали по 3-4 години. Бо багато було поранених з тяжкими травмами, розповідає Школьнік.

За словами «азовця», серед поранених бійців ходив жарт «двох днів».

«Усі, кого приносили пораненими, казали: “Хлопці, я тут ненадовго. Поранення несерйозне. Два дні і я побіжу”. Приходить з діркою в нозі на 5 см і каже: “Пацани, тут на чотири-п’ять днів”. Я й сам так казав: “Тиждень і я у стрій”», — розповідає Школьнік.

З «Азовсталі» хлопця евакуювали 31 березня. Зараз він у Києві проходить реабілітацію, вчиться ходити-бігати — і знову повернеться у стрій.

Час Чернігівський писав про чернігівця, який захищав місто: Захист Чернігова та бій під Количівкою: історія воїна “Афганця”

Схожі новини

Авіакатастрофа в Броварах: родина загиблого бортмеханіка з Ніжина очікує на правду

15 ЧЕРВНЯ 2024, 21:33

Вiдео

"Клас безпеки" створили для дітей із вадами зору в Чернігові

15 ЧЕРВНЯ 2024, 20:42

77 дітей й досі під обстрілами

15 ЧЕРВНЯ 2024, 18:50

На Чернігівщині фермер замість льону вирощує гарбузи

15 ЧЕРВНЯ 2024, 15:48

Вiдео

«Із 2013 року наш підрозділ врятував до 100 людей», - спецпризначенець ДСНС Олександр Ольховик про врятовані життя, медаль і професію

15 ЧЕРВНЯ 2024, 14:11

Заповів поховати себе біля дружини: на Чернігівщині прощались із бійцем ЗСУ

15 ЧЕРВНЯ 2024, 13:26

В овочево-ягідних рядах Чернігівщини падають ціни. Почім суниця, кабачки й молода капуста

15 ЧЕРВНЯ 2024, 10:21

ТОП-переглядів