Чернігівців навчали запобігати та протидіяти домашньому насильству

23 ЖОВТНЯ 2023, 12:32

716

Чернігівців навчали запобігати та протидіяти домашньому насильству

19 та 20 жовтня у Чернігові відбувся захід, присвячений боротьбі із домашнім насильством. Ця тема є дуже актуальною як для простих громадян, так і для місцевої влади, громадських організацій тощо.

"У просторі, дружньому до жінок та дівчат «Вільна» відбувається важлива подія: тренінг з протидії гендерно зумовленому насильству. У заході беруть участь більше 20 учасників, серед яких громадські діячі та активісти міста Чернігова", - каже Анна Молочко, фахівчиня із соціальної роботи у просторі "Вільна"

Анна Молочко, фахівчиня із соціальної роботи у просторі "Вільна"

Анна Молочко, фахівчиня із соціальної роботи у просторі "Вільна"

Тренінг відбувся у рамках програми з протидії та запобіганню гендерно зумовленому насильству Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.

"Його ціль – у першу чергу дати механізми для раннього виявлення та попередження гендерно зумовленого насильства для місцевих активістів та активісток, а також представників і представниць громадських організацій", - розповів Валентин Пугачов, комунікаційний менеджер Фонду ООН у галізу народонаселення України.

Валентин Пугачов, комунікаційний менеджер Фонду ООН у галізу народонаселення України

Валентин Пугачов, комунікаційний менеджер Фонду ООН у галізу народонаселення України

Цей захід – не перший, каже пан Пугачов.

"З червня цього року ми вже провели 19 оффлайн-заходів, включаючи цей і навчили більш ніж 300 українців та українок знанням про те, що таке домашнє насильство, як йому можна протидіяти і запобігати. Ми подібні активності проводимо з осені минулого року. За цей час підтримали 56 громад по всій Україні, які втілили або втілюють, закінчують втілювати 71 проєкт по запобіганню домашньому насильству. Ці проєкти вже охопили понад 7 мільйонів українців та українок по всій Україні", - каже Валентин.

На тренінгу виступили тренери, експерти з питань запобігання домашньому насильству. Головне у взаємодії влади та громади у цьому питанні – зрозуміти, що проблема дійсно існує.

"Це повинно бути розуміння цієї проблеми. З точки зору того, що ця проблема є проблемою безпеки громади. Влада – це такі самі люди, це представники громади. І влада теж має власних дітей, які теж хочуть ходити безпечними вулицями, правда ж? І тому влада повинна усвідомлювати, що ця проблема може торкнутись їх самих, як громадян цього міста", - пояснює Сергій Велигодський, тренер Фонду ООН у галізу народонаселення України.

Сергій Велигодський, тренер Фонду ООН у галізу народонаселення України

Сергій Велигодський, тренер Фонду ООН у галізу народонаселення України

Крім того, наголошує пан Велигодський, влада повинна постійно вести діалог із громадою, активістами, громадськими організаціями, прислухатись до реальних потреб.

"Це вміти чути громаду і вести з громадою діалог. Наприклад, про те, які спеціалізовані служби для постраждалих осіб необхідно створити у громаді. Це необов’язково повинні бути 10 притулків. Може, вони непотрібні в такій кількості. Може, потрібні кризові кімнати, які забезпечать екстренне розміщення постраждалих на короткий термін, а не притулок, який на довготривалий термін розрахований. Може, інші форми потрібні, яких  у громаді немає. І влада може прийняти рішення для того, щоб їх створювати. Тобто - почути громаду і вести з громадою діалог на цю чутливу тему", - продовжує Сергій.

Сергій Велигодський, тренер Фонду ООН у галізу народонаселення України.

Після цього тренінгу Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні проведе ще один захід у Києві, де зацікавлених громадян навчатимуть, як розробляти проєкти по протидії та запобіганню домашньому насильству, а найкращим проєктам нададуть фінансову та експерту підтримку.

Під час тренінгу у просторі "Вільна"

"Час Чернігівський" писав про трагічний випадок домашнього насильства: Він повернувся… вбити: у Понорницький громаді від домашнього насилля загинула молода жінка.

Схожі новини

Хотів застрелитись з мисливської рушниці: на Чернігівщині врятували самогубця

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 10:36

Суд над чернігівцями у Гомелі: у чому звинувачують українців

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 09:10

Стало більше дронів: ворог обстріляв чотири громади Чернігівщини

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 08:12

Рідні просять підписати петицію щодо присвоєння Героя загиблому штурмовику

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 06:12

Фото

У чотирьох громадах Чернігівщини прощались із загиблими бійцями ЗСУ

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 20:57

На Чернігівщині все село просить жінку стати студенткою

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 19:28

Вiдео

Захист української культури, мільйон для ЗСУ: об’єднання митців Чернігівщини про свою роботу

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 17:35

ТОП-переглядів