Чернігівці розповіли скільки доводиться чекати у черзі на кордоні з ЄС

30 ВЕРЕСНЯ 2023, 10:12

875

Чернігівці розповіли скільки доводиться чекати у черзі на кордоні з ЄС

Черга із авто на кордоні із Польщею. Фото із відкритих джерел

Впродовж серпня 2023 року ГО «Асоціація регіональних ЗМІ» в рамках реалізації проекту: «Моніторинг змін експортно-імпортної сфери Чернігівської області» продовжувала вивчення задоволеності умовами у пунктах пропуску і якості надання державних послуг серед громадян України, які перетинали державний кордон.

У серпні середня тривалість перетину кордону, порівняно з червнем, зросла майже на пів години і становила трохи більше 4 годин. Також відчутно збільшився час оформлення документів у пунктах пропуску України та іноземних держав. Натомість, більш ніж удвічі зменшилися черги з боку наших сусідів.

Скільки часу проводять чернігівці на кордоні

Якщо поглянути на максимальні показники, то побачимо такі самі тенденції тільки у значно більших масштабах. Так, час оформлення в пунктах пропуску іноземних держав зріс у 2,5 рази і становив 6 год., очікування перед українськими пунктами пропуску – у 3,5 рази, а проходження контролю – більші ніж у 6,5 разів і становило, рекордні за весь час спостережень, 10 год. Заради справедливості, варто зазначити, що на останній показник вплинула неприйнятна поведінка водіїв рейсового автобусу, які перевозили власні товари. Через це працівники Держприкордонслужби України прийняли рішення детального догляду автобусу, через що рейс був затриманий на 10 год.

Чернігівці розповіли як черги на кордоні

Незначні зміни відбулися в процедурі перевірки на кордоні. Зокрема, в іноземних пунктах пропуску перевірка, переважно відбувалася безпосередньо у транспортних засобах. Від громадян не вимагали виходити і показувати власні речі, а достатньо було пред’явити документи. Натомість в Україні респонденти частіше самостійно проходили паспортний контроль, подекуди з використанням рамки перевірки на безпеку.

Зазначені зміни відобразилися й на рівні задоволеності організацією перетину кордону. Так, середня оцінка для України знизилася до 3,7, а для іноземних держав – до 4,1.

Як чернігівці оцінюють сервіс на кордоні

Черги, тривалість і ретельність перевірок також відобразилися на оцінці роботи представників прикордонної і митної служб. Так, якість роботи прикордонників респонденти оцінили на 4, що на 0,5 менше ніж у червні. Подібна тенденція стосувалася і митників, середній результат роботи яких знизився до 3,6.

Чернігівці розповіли як працюють митники

Що стосується санітарії в українських пунктах пропуску, то тут маємо незначне зростання, однак загальний результат все одно можемо охарактеризувати як незадовільний.

Натомість, зусилля з облаштування додаткових точок доступу до Інтернету нарешті дали перші результати і за результатами серпня оцінки учасників дослідження зросли на 0,7 пункти. Нагадаємо, що ще наприкінці квітня Державна прикордонна служба України розгорнула мережу Free Wi-Fi у пунктах пропуску «Краківець», «Рава-Руська», «Ягодин», «Порубне», «Красноїльськ», «Дяківці» і «Шегині».

Чернігівці розповіли про умови на пунктах пропуску на кордонах з ЄС

* * *

Шановні підприємці і читачі, в рамках проекту створена анонімна «Скриньку довіри». Якщо, під час здійснення експортно-імпортних операцій, стосовно вашого підприємства, або при перетині державного кордону, як громадянина України, до вас, на вашу думку, були застосовані протиправні дії з боку посадових осіб державних органів, просимо повідомити про ці факти за посиланням.

* * *

Детальніше про проект ви можете дізнатися у спеціальній рубриці «Часу Чернігівського» за посиланням.

* * *

Ця публікація була підготовлена в рамках проєкту Підтримка «Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО "Асоціація регіональних ЗМІ" і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій

Схожі новини

На Чернігівщині поховали загиблого на фронті командира штурмового відділення

26 ЛЮТОГО 2024, 23:01

Паводок на Чернігівщині сильнішатиме: чому взимку багато води?

26 ЛЮТОГО 2024, 20:40

У громаді на Чернігівщині прощатимуться із бійцем ЗСУ: жалоба триватиме 3 дні

26 ЛЮТОГО 2024, 18:54

Вiдео

В дітей треба вкладати душу і серце: чернігівські легкоатлети досягли успіхів на всеукраїнських змаганнях

26 ЛЮТОГО 2024, 18:26

Фото

Ліва рука залишилася під Бахмутом: "Художник" про життя після ампутації

26 ЛЮТОГО 2024, 17:02

Фото

У Чернігівській ОВА домовляються про партнерство із регіоном у Великій Британії

26 ЛЮТОГО 2024, 15:52

Фото

Понад 2 кг наркотиків та арсенал зброї: злочинців затримали на Чернігівщині

26 ЛЮТОГО 2024, 14:50

ТОП-переглядів