Велосипед – відносно недорогий і екологічний вид транспорту, який набирає популярності в Україні. Для Чернігова, говорять активісти велосипедної спільноти, цей засіб пересування дуже актуальний.
По-перше, у нас ідеальний ландшафт міста для велосипеда: воно компактне і у нас немає перепадів ландшафту. У нас немає бруківки, наприклад, як у Львові, по якій незручно їздити. І від СРСР нам дісталось планування міське і модерністське, у нас широкі проспекти, тротуари. У нас достатньо місця для пересування велосипедом і для супутньої інфраструктури: велодоріжок, велосмуг і велопарковок, - говорить голова ГО "Еко Місто" Сергій Безбородько.
Сергій Безбородько
Але є у Чернігові і проблеми: приміром, велодоріжки наразі існують відрізками, це не є суцільна мережа. Щоб покращити велоінфраструктуру ГО «Еко місто» спільно з муніципалітетом розробляють стратегію її розвитку.
Перша мета – це поєднати між собою існуючі відрізки велодоріжок. Зараз місто вже реалізувало клаптиками велоінфраструктуру, там, де були капітальні ремонти тротуарів ми реалізували і велодоріжки. На жаль, так не працює. Велосипедистам для зручного користування потрібна суцільна мережа, - рохповідає Сергій Безбородько.
Ми запитали у містян, наскільки Чернігів зручний для велосипедистів. Ось що почули:
Взагалі більш комфортно, ніж в інших містах, але є до чого йти далі.
Зручно, зручно, але хотілося би ще зручніше. Більше доріг, велосипедних оцих доріжок.
Я вже пользуюся, це третій велосипед у мене тут у Чернігові. І я рекомендую… у нас місто дуже комфортне для їзди велосипедом, дуже велосипедних доріжок багато, також дуже багато веломагазинів, де можна придбати запчастини, порадитись із спеціалістами
Є проблеми з доріжками, не всюди дороблені.
Ви знаєте, я постійно їжджу по трасі, так мені всього вистачає. Для мене – вистачає.
У нашому Телеграм-каналі ми провели опитування, де запитали у людей, як часто вони користуються велосипедом? Більшість опитаних їздять щодня (19%) або часто (18%), 14% користується велосипедами зрідка, також 14% - лише заради розваги або підтримки себе у формі, а 35% опитаних – ніколи.
До речі, не варто забувати і про безпеку на дорогах: так, ДТП за участі велосипедистів, на жаль, не новина для Чернігова та області. Але їх кількість останніми роками і не зростає.
Упродовж 2023 року поліція зафіксувала у Чернігівській області 102 ДТП за участі велосипедистів. У 2024 році таких ДТП було 104. Ці цифри свідчать про те, що кількість ДТП з велосипедистами за ці роки приблизно на однаковому рівні, - речниця Національної поліції у Чернігівській області Наталія Слабеняк.
Наталія Слабеняк
Поліція наголошує: велосипедисти мають знати правила дорожнього руху, бути обачними і відповідальними на дорозі.
***
Час Чернігвський писав про таке: