Чернігів досі без пасажирських перевезень: в чому проблема

13 ТРАВНЯ 2022, 10:31

6663

В Чернігові досі не працює громадський транспорт. Багато чернігівців поки вимушені ходити пішки, їздити на велосипедах та ловити попутні машини. Дехто бачить користь для здоров'я від піших та велосипедних подорожей.

А от найтяжче людям похилого віку - великі відстані до лікарень чи ринків можуть долати далеко не всі. 

Говорять чернігівці:

Я йду з Градецького в 2-гу лікарню, що зробиш, така ситуація.

Проїхати в поліклініку до глазного нема на чому. треба йти пішки.

Дзвоню кожен день в управління. До паски, до 9 не відкрили. Кажуть, не виходить. В Сумах виходить, а у нас не виходить.

От нам на Рокосовського треба. Далеко пішки, а на транспорті швидше і зручно. Пішки ми багато ходимо до 20 км.

Міська влада вже кілька тижнів намагається запустити пасажирський транспорт, але причин затримки і дату відновлення перевезень поки не називає.

Найближчим часом поїде, як відбудеться виконком, все буде донесено до преси, коли поїде, - прокоментував Олександр Рижий, начальник управління транспорту Чернігівської міської ради.

Якщо тролейбусні лінії сильно пошкоджені, то з маршрутками не все так і погано. В одного з найбільших перевізників Чернігова та області багато пошкоджених автобусів. Та для міста знайшли справні машини і водіїв. Але є питання щодо палива та вартості проїзду. Саме це і може бути причинами відсутності пасажирського транспорту на вулицях міста.

"Ежедневные нарады. Есть вопросы. По той цене ездить не можем. В Прилуках и других городах 15 грн. Простой расчет - топливо и запчасти, а их нет", - розповідає Сергій Карпенко, директор підприємства.

Натомість в області вже відновлено понад 80 маршрутів. Та про повний запуск перевезень поки говорити зарано, адже російська агресія болісно вдарила по інфраструктурі і ринку перевезень. 

"Дорожня мережа, зруйновані мости, в окремих перевізників проблеми з транспортом, водіями. Спільними зусиллями відновили 86 напрямків",  - повідомив Анатолій Кругол, заступник директора департаменту транспорту Чернігівської ОВА.

Та попри усі проблеми налагоджувати нормальне життя треба, вважають і влада, і перевізники, і пасажири. Тим паче, що люди повертаються з евакуації додому.

Схожі новини

На Чернігівщині громада купили хати для переселенців з дітьми: вільні місця ще є

08 ЛИСТОПАДА 2025, 17:38

Удома чекали два сини... У громадах Чернігівщини втрати

08 ЛИСТОПАДА 2025, 16:12

Адвокат з Борисполя хоче стати суддею у Чернігові

08 ЛИСТОПАДА 2025, 15:10

«Лизнула темну кисло-солодку речовину»: два сини померли, мати лікується

08 ЛИСТОПАДА 2025, 11:57

Зеленський посмертно відзначив музейницю з Чернігівщини

08 ЛИСТОПАДА 2025, 10:48

Ворог бив по Чернігівщині ракетами: ситуація на ранок 8 листопада

08 ЛИСТОПАДА 2025, 09:33

Додаткові відключення електрики на Чернігівщині: ситуація на ранок 8 листопада

08 ЛИСТОПАДА 2025, 08:49

ТОП-переглядів