Череп козла і пентаграма: рідні кажуть про ритуальне вбивство 21-річного хлопця

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 18:26

2122

Вбитий Олександр Ленець із Сухополовʼянської громади

Вбитий Олександр Ленець із Сухополовʼянської громади

На 20 березня у Чернігівському апеляційному суді призначено розгляд справи 26-річного Дмитра Бойка з Воронівки на Ічнянщині. За вбивство 21-річного Олександра Ленця з села Дідівці Прилуцького району суд першої інстанції дав йому 10 років тюрми. Прокурор просив тринадцять. Тому прокуратура оскаржує м’якість покарання, а Бойко і його адвокат вважають вирок несправедливим. Вини Дмитро не визнав.

Схоже на ритуальне вбивство?

Історія смерті Ленця набула  резонансу на всю країну. Було дуже схоже на ритуальне вбивство.

Олександр пропав 3 жовтня 2021 року. Матір захвилювалася, зателефонувала його дівчині Марині. Та відповіла, що Сашка не бачила. Продовжила дзвонити сину, виклик скинули, згодом батьку прийшла смска, з номера Сашка, що він поїхав на роботу до Києва, і буде вдома десь через тиждень. Рідні думали, що повідомлення, дійсно, відправив Саша. Хоча був неспокій на душі, адже ніколи раніше Олександр не зникав, тим паче без пояснень. Дівчина Сашка заявила в поліцію.

8 жовтня до батьків приїхали поліцейські, стали розпитувати, де Сашко. Ті розповіли про смску. Брат Максим згадав, що у день зникнення бачив його з Дмитром Бойком і Владом Новаком. Правоохоронці взялися за них, опитували як свідків. Днів через три Новак обмовився, що Бойко вбив Ленця.

Поліцейські кинулися шукати Бойка, а він зник. Вирахували місцезнаходження по мобільному телефону. Затримали 14 жовтня. Шість годин знадобилося, щоб розколоти. Бойко сказав, що тіло заховане за кілометр від села Замістя. Труп був замотаний у поліетиленову плівку, прикиданий гілками і уламками шиферу. На тілі виявили 19 ушкоджень тупим предметом, дев’ять колото-різаних ран, був вирізаний кадик. Судмедексперти встановили — чоловік помер від гострої крововтрати.

Бойко по сусідству з Олександром винаймав житло. Поліцейські знайшли у хаті 25 набоїв та три револьвери. У погребі людський череп, в який вставляли свічки, голову дикого кабана з цигаркою в пащі, череп козла з пентаграмою, та інші окультні речі і закопану Біблію. Там же стояли бокали, наповнені вином, хліб і ковбаса, певно, приношення нечистому. А ще знайшли дошку, ганчірку з плямами крові і фінку. Та поліція не взяла тих речей на дослідження, окрім фінки.

Рідні жертви вирішили, що вбивство Олександра було окультним ритуалом. Бо він не мав конфліктів ні з Бойком, ні з Новаком. Всі удари ножем прийшлися у шию і підборіддя. Кадик вирізають, як жертвоприношення дияволу. Їх припущення підтвердив екстрасенс, якого запросили на телепередачу, в якій розповідали про вбивство. Він сказав, що  Сашка вбивали кілька людей, і ще є жертва.

Під час суду кивали одне на одного

На суді Бойко і Новак звинувачували у вбивстві один одного. Дмитро твердив, що то Новак. Влад часто приїздив до нього. Іноді лишався ночувати. В погребі зберігав якісь пакети, свічки і окультні речі. Якось він познайомив Ленця з Новаком. Того дня пішли в магазин по пиво і сухарики. Новак запропонував посидіти на природі. Викликали таксі і поїхали на околицю Замістя, де столик і лавочки. Згодом Новак запропонував перейти на іншу галявину. Пройшли десь кілометр. Влад хотів з ним про щось поговорити, а Ленець заважав. Новак повалив Сашка, сів зверху, у руці крутив ніж. А потім він побачив кров. Труп плівкою не обмотував. Телефон Ленця був у Новака. У поліцію про вбивство не заявив, побоявся. (Хоча під час слідчого експерименту на камеру показував і розказував, - авт.).

Новак частково підтвердив покази Бойка, зокрема, що поїхали утрьох пити пиво. Більше ніякого спиртного з собою не брали. Він товаришував з Бойком, зберігав у нього свій ноутбук, військову форму та інші речі. На природі Бойко і Ленець відійшли поговорити, невдовзі він почув крики. Через кущі не видно було, що відбувається. Пішов і побачив, як Бойко б’є ногами Ленця, а той захищається. Хотів розборонити, але вже було пізно. Бойко сидів зверху на Сашкові, і ніж був встромлений у шию. Потім Бойко роздягнув труп і відтяг метрів на п’ять. Одяг і телефон Олександра поклав собі у рюкзак. Помив від крові руки пивом і вони пішли додому. Наступного дня Дмитро замотав труп у плівку і заховав. Про вбивство він нікому не розповів, бо Бойко пригрозив розправитися з ним і його бабусею. Слідчий і суд повірили Новаку. Але не родичі покійного.

— Вважаю, вони разом вбивали Сашу. Один тримав, другий орудував ножем. На горлі розріз п’ять сантиметрів у ширину. Я ріжу свиней з 15 років і розумію, що таке колоті і різані рани. Припускаю, на нетверезу голову можна наштрикати куди попало. Сашка ж били ножем спрямовано в шию і горло, і не раз чи два.

На суді брат Бойка розповів, що Новак показував йому ікони сатани. Тому, думаю, без обряду там не обійшлося — каже 28-чний Максим Руденко, брат загиблого Ленця.

— Чий людський череп, звідки три револьвери, хоч дослідили?

— Череп хто зна чий. Мовляв, знайшов на городі. А зброю, коли гуляв у колишньому колгоспному саду. Там ще багато цікавого. Пізніше у хаті, де жив Бойко, знайшли рушницю зі стертим серійним номером і чотири пакетики з травкою. І тиша…

Хочу, аби всі причетні до смерті брата, отримали по заслузі. Мого ж прощення їм ніколи не буде. Не втрачаємо надії, що хоча б  апеляційний суд об’єктивно розбереться.

* * * 

P.S. Кілька років тому у селі Шаповалівка на Борзнянщині знахарі Ігор Гордієнко та Ніна Попівка вбили подружжя киян. Там теж були окультні книги, свічки. А у ямі, де закопали жертв, фото живого чоловіка Попівки. Та і тоді ні слідство, ні суд не взяли цього до уваги. Траплялися й інші випадки, коли по приїзді на місце вбивства поліцейські бачили різні окультні штуки. Та їх навіть не вписували у протоколи огляду місця події. Як неофіційно пояснили, статті за ритуальні вбивства в Україні немає. А на строк покарання за статтею «умисне вбивство» наявність черепів та іншого окультного начиння не впливає.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Валентина ОСТЕРСЬКА. Фото родини ЛЕНЕЦЬ

"Час Чернігівський" писав про резонансні вбивства:

Схожі новини

Обстріляли три громади: ситуація на Чернігівщині на ранок 25 травня

25 ТРАВНЯ 2024, 08:23

У громаді на Чернігівщині повідомили про смерть бійця ЗСУ

25 ТРАВНЯ 2024, 05:25

Підозра секретарю Ніжинської міськради: що відомо?

24 ТРАВНЯ 2024, 21:27

«Жити в селі стає нестерпно»: жителі прикордоння Чернігівщини

24 ТРАВНЯ 2024, 19:17

Вiдео

«Хто достойний жити, так ці хлопці, але їх вже нема», - у чернігівській школі вшанували пам'ять випускників-героїв

24 ТРАВНЯ 2024, 18:15

Маленька свічка - велика біда: на Ічнянщині зайнялися житлові будинки

24 ТРАВНЯ 2024, 17:11

Фото

У соціальній пральні на Чернігівщині - нові машинки і сушарки. Хто купив

24 ТРАВНЯ 2024, 15:57

ТОП-переглядів