Корівка Чайка привела трійню. Два бички і теличку. Чай і Чаклун народилися вагою 27 і 26 кілограмів, теличка Чарівна — 24. Чайці два з половиною роки. Голштинської породи. Проживає в племінному господарстві TOB «Понори», Талалаївська громада. Отелилася вперше. Батько про народження трійні не знає.
— Чотирирічний бичок Джон Твінрідж Дрю Ет зі Сполучених Штатів Америки. Точніше його сім’я, — посміхається Володимир СИСА, директор TOB «Понори». — Його «матеріал» ми купили і штучно запліднили Чайку. Маю ветеринарного стажу понад 30 років. Ветлікар практикуючий. Пологів приймав багато. Але народження трійні в корови для мене вперше. Двійні бувають десь дві на сто отелів.
Дивно також, що така кількість народилася в первачки. Теляток троє, тому всі маленькі. Дивом вижили. Нормальна вага доношеного теляти — від 38 кілограмів.
У нашому господарстві 575 корів. Усього поголів’я більше тисячі. Три нетелі нещодавно купила прилуцька військова адміністрація і передала багатодітним родинам.
Середньодобовий надій у господарстві 42 літри. За рекордами не гонимося, головне, щоб усе поголів’я було високопродуктивним. Рекордсменки все ж є. Так, Ґава за добу дає 70 літрів молока. Ще маємо 18 корів-рекордсменок за надоями — близько 50 літрів на добу.
— Залишите собі трійнят?
— Ні. Дали оголошення, шукаємо нових власників. А потім — на м’ясо. Як показує досвід, телята з двієнь і трієнь слабкі. Зовні нічим не відрізняються. Однак такі телички погано виношують вагітність або взагалі не можуть завагітніти, бички погано набирають вагу.
Джерело: "Вісник Ч", авторка Ольга САМСОНЕНКО
"Час Чернігівський" писав про таке:
- Чорнобильські «дикі корови» добре перезимували
- На Чернігівщині три багатодітні родини з отримали корів безкоштовно: як це працює
- На Чернігівщині будують корівник з комфортними умовами для здорового розвитку телят
Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":