Світлана з донькою Діаною з Ніжина приїздять у чернігівській реабілітаційний центр Відродження вже 11 років. За цей період вдалося досягнути значних результатів насамперед завдяки фахівцям і сучасним методикам реабілітації дітей з інвалідністю. Дівчинку навчили ходити, розмовляти, а зараз вона навіть вчить англійську. Мамі Світлані складно, але вона тримається завдяки підтримці родини.
"Це важко з роками. На початку - морально навчитися з цим жити, а зараз важче фізично, посадити в машину, процедури. Це моя дитина, не розумію, як можна віддавати кудись і спокійно жити. Звичайно є безвихідні ситуації. В мене є підтримка сім’ї, легше справлятися. Безмежна любов матері до дитини це основне", - каже Світлана.
Семену незабаром 16. У центрі він змалечку. Зробив тут свої перші кроки. Зустрів багато друзів. А головне - навчився бути сильним і досягати мети.
"Я дуже радий що познайомився з Відродженням. Я б не навчився ходити і не зустрів би друзів. Тут гарні масажисти, фізкультура. Далі хочу стати кухарем і відкрити свій заклад", - розповів Семен.
У центрі поєднуються різні форми реабілітації дітей з інвалідністю: медична, фізична, соціальна, психологічна, працетерапія. Особливою популярністю користуються водні процедури, масаж. А також ось такі заняття з глинотерапії.
"Наш заклад. Тут особливі дітки, і не завжди дитина може словами висловити свої почуття, враження. Приходять до нас і за допомогою рук іматеріалу вона показує емоції отримує задоволення. Це спілкування", - каже Галина Близнюк вчитель реабілітолог.
Завдяки іноземним меценетам у центрі запускають новий технологічний проект – дітей навчатимуть роботі з 3D принтером.
"Для нас поки нова технологія. Ми цей проект запускаємо щоб дітки могли бачити і навчатися як за допомогою 3д принтера друкується деталі. Є сканер який скануватиме деталі які будемо друкувати, - Ігор Ісаєнко, вчитель-реабілітолог.
Як і вся країна центр переживає складні часи. Чимало дітей з батьками, втікаючи від війни, виїхали за кордон. Однак на них чекають. У закладі намагаються створити якомога кращі умови для реабілітації дітей і їх безпеки. Активно працюють над забезпеченнням безперебійної роботи систем життєзабезпечення центру.
"Сьогодні з обласною адміністрацією спілкувалися щодо запасного генератора. А так за допомогою благодійників з США будемо робити свердловину і буде індивідуальне забезпечення центру і світло, і вода. Житєдільяностіь буде забезпечена повністю", - розповідає Василь Пасічник, директор центру Відродження.
Сьогодні у центрі проходить реабілітацію близько 100 дітей і не тільки з Чернігівщини , а й з інших областей України і навіть країн Європи.
"Час Чернігівський" писав про дітей: