Було безкоштовно, а стало за гроші: скільки коштує вивіз сміття і чому треба купувати спеціальні мішки

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 11:39

3772

Вивіз сміття на Чернігівщині: скільки коштує

Фото ілюстративне

14 лютого в Понорницькій громаді прийняли рішення вивозити побутове сміття на полігон за гроші. Для всіх жителів встановлений тариф — 16 гривень 55 копійок в місяць. 

З першого березня кожен, хто хоче, аби з-під двору забирали побутове сміття, повинен підписати договір з комунальниками, заплатити гроші, отримати один новий мішок, що витримує до 25 кілограмів. Якщо сміття не поміщається, можна придбати додаткові. Один коштує шість з копійками гривень. 

В інших пакетах або мішках комунальне підприємство «Понорниця» сміття не братиме. Тариф для юридичних осіб розраховували за іншими критеріями: для торгових підприємств він залежить від площі магазину, для адміністративних установ — від кількості працівників, для закладів загальної середньої та дошкільної освіти — від кількості працівників та учнів, для медичних закладів — від кількості працівників і відвідувачів.

— 16,55 — щомісячна плата за вивіз побутового сміття з домогосподарства, — пояснює Віктор ІВАЩЕНКО, голова Понорницької селищної ради. — В деяких громадах гроші беруть за кількість проживаючих. Хтось живе один, мішка на місяць достатньо, а хтось великою родиною. Мішки вже закупили. Нові, білого кольору, з позначкою «ТПВ» (тверді побутові відходи). На цьому тижні комунальники будуть збирати сміття ще безкоштовно і прорахують приблизно, скільки мішків потрібно. Ті, хто вже підписав договір, отримають новий мішок. Вони одноразові. 

— Чия ідея була запровадити таку систему вивозу сміття?

— Моя. Раніше послуга була безкоштовна. Люди виносили сміття, ставили біля дворів. Їздили трактори, хлопці-комунальники йшли за ними, закидали сміття на причіп. Мішки у всіх різні. І здебільшого старі та рвані. У кого який вдома був непотрібний, в такий і зібрали. Хлопці піднімали, а вони рвалися, розпадалися. Доводилося згрібати по вулиці. 

— Де можна буде купити мішки?

— Або у комунальному підприємстві, або у працівників, які будуть їх збирати. 

— В інших села громади теж так будуть вивозити?

— Рішення діє на всій території громади. Але в деяких селах стоять баки, куди місцеві приносять сміття. З баків забирати легше, ніж під дворами. Якщо чоловік 20 в селі буде бажаючих, туди також приїдемо.

— Незадоволені нововведеннями були?

— До мене ніхто не звертався.

Авторка: Юлія СЕМЕНЕЦЬ, “Вісник Ч”

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Вiдео

У Чернігові у місцевому парку висадили берези

23 КВІТНЯ 2024, 21:19

Поранений під час оборони Чернігова: таз і ноги 48-річного чоловіка нечутливі

23 КВІТНЯ 2024, 20:14

Вiдео

Пільгові кредити для селян Чернігівщини у 2024 році: хто може скористатися

23 КВІТНЯ 2024, 18:09

Vodafone інвестує в громаду Чернігівщини: у віддалених селах ловитиме 4G

23 КВІТНЯ 2024, 17:24

У Чернігові прощались із 25-річним бійцем

23 КВІТНЯ 2024, 16:47

Фото

Підрядник розказав, як просувається будівництво моста поблизу Шестовиці

23 КВІТНЯ 2024, 16:31

Нові правила мобілізації: як каратимуть ухилянтів на Чернігівщині

23 КВІТНЯ 2024, 15:17

ТОП-переглядів