Станіслав Падалиця мав власне приміщення у новобудові по вулиці Міхнюка, яке здавав в оренду. В ньому працював салон краси, але повномасштабна війна перекреслила усі плани. Орендарі вимушено виїхали за кордон. Приміщення залишалося порожнім.
Станіслав з дружиною попри складну ситуацію в країні спробували самі запустити роботу салону. А допомогла в цьому державна програма «Власна справа» урядового проекту «єРобота».
"Краще хоч щось працює, ніж зовсім не буде. Так вирішили, що буде малий прибуток будуть робочі місця, буде життя", - розповідає Станіслав Падалиця, підприємець.
Підприємцям допомогли розробити бізнес план і у підсумку вони отримали від держави мікрогрант. Кошти витратили на купівлю професійного обладнання для салону краси. Створили два робочі місця і готові запропонувати роботу усім бажаючим.
Є проблеми з відключенням світла, браком професійних майстрів та й самих клієнтів, але подружжя переконане, що майбутнє у їх власної справи є.
"Ми надаємо в оренду робочі місця. І чекаємо на жінок які повернуться. Робота є. Жінка, коли приходить до тями після стресу, хоче бути гарною і радувати чоловіків і себе. Вона йде до перукаря, до майстра манікюру і педікюру. Майбутнє у нашого салону є", - каж Алла Падалиця, підприємниця.
Майстри салону краси мають професійну освіту і досвід. Можуть запропонувати широки спектр послуг. Кажуть, запропоновані їм умови - влаштовують.
"Я майстер з перманентного макіяжу, допомагаю дівчатам підкреслювати красу, роблю виразнішими брови, губи і очі наших красунь", - каже Юлія, працівниця.
"Коли сюди приїхала - тут було все обладання, подобається місце, Поряд річка, церкви, пляж недалеко. Все новеньке - це мені імпонує.
Займаюся масажем апаратною косметологією роблю інекції ботулотоксину контурна пластика губ, роблю дівчат гарнішими", - розповідає Яна, косметолог.
Минулого року 81 підприємець Чернігівщини отримали гарнатовані мікрогранти від держави на загальну суму 19 мільйонів гривень. Було створено 180 робочих місць. У 2023 році мікрогранти почали надавати з 1 лютого.
"Маєте право отримати від 50 до 250 тисяч грн за умов створення нових робочих місць. Кошти передбачені на обладання меблі, матеріали, рекламу, оренду приміщення. Вже ми маємо по 1-й хвилі 47 заяв, які подано. Почали проведення співбесід, підтримуємо", - прокоментував Сергій Роговець, заступник директора обласного центру зайнятості.
Алла та Станіслав впевнені в успіху своєї справи, як і в перемозі України. Своїм досвідом участі в державній програмі вони діляться зі знайомими, деякі з них теж отримали мікрогранти. З усіма умовами програми можна ознайомитися на сайті «єРобота».
"Час Чернігівський" знімав відео про людей, які відкрили власну справу: Відкрили сімейну пекарню: молода родина з розбомбленого села на Чернігівщини здійснила свою мрію.