Боротися спільно за перемогу: підприємці, влада і міжнародні партнери в Чернігові говорили про відновлення економіки

27 СІЧНЯ 2024, 11:20

1360

У Чернігові говорили про відновлення економіки

Українська економіка має працювати і зростати, адже сплачені податки і збори йдуть на фінансування армії та оборону країни. Бізнес, влада та міжнародні донори знову на одному майданчику говорили про те, як жити далі і спільно протистояти викликам сьогодення.

"Питання експорту залежить від логістики. І логістичні питання покращилися, але говорити рано. Пройшло 3 тижні. Невстиг ринок відреагувати. Логістика - це ціна і час на доставку. Черги на кордоні не встигли розсмоктатися. І цінова пропозиція - вона залежить від часу, який машина проводить на кордоні", - коментує Сергій Лазар в.о. директора підприємства «Вимал».

Сергій Лазар в.о. директора підприємства «Вимал»

Сергій Лазар 

"Зараз ми звернулися до уряду з пропозицією ввести "поліський коефіціент", який би дозволив збільшити кількість субвенцій і коштів залучених в область, щоб це сприяло розвитку бізнесу. Створена робоча група щодо затвердження стратегії відновлення бізнесу на деокупованих територіях", - каже В’ячеслав Чаус начальник Чернігівської ОВА.

В’ячеслав Чаус начальник Чернігівської ОВА

В’ячеслав Чаус

У Чернігові провели міжрегіональний економічний форум «Відновлення економіки на деокупованих територіях». Бізнес розуміє свою відповідальність. Протистояти ворогу треба не тільки зброєю, а й сильною економікою.   

"Довга війна – це війна економік. Сьогодні маємо це зрозуміти і виходити з цього. Не буде перемоги, якщо наша економіка не буде знаходитися в робочому стані і гарних кондиціях і боротися за нашу спільну перемогу", - переконаний Костянтин Іванов, президент Чернігівської торгово-промислової палати.

Костянтин Іванов, президент Чернігівської торгово-промислової палати

Костянтин Іванов

Урядовці запевняють, що намагаються підтримувати підприємців на деокупованих територіях, зокрема пільговими кредитами, грантами, виплатами фермерам.      

"Зараз головний елемент економічної політики - фінансова підтримка бізнесу. В бюджеті заклали програми, які є продовженням існуючих: "5-7-9", грантові програми, мікрогранти на переробку, на індустріальні парки. Загалом 41 млрд грн. Сподіваємось, ви будете учасниками цих програм", - розповів Тарас Качка, заступник міністра економіки.

Тарас Качка, заступник міністра економіки

Тарас Качка

"Є можливість отримати грант на сад і теплицю для деокупованих територій. Із цього року відновлюється програма щодо компенсації вартості вітчизняної с/г техніки. Є плюси: підтримка аграріїв і збільшення виробництва техніки. На Чернігівщині є кілька виробників - 25% компенсації на це", - пояснив Тарас Висоцький, заступник міністра аграрної політики.

Тарас Висоцький, заступник міністра аграрної політики

Тарас Висоцький

У свою чергу міжнародні донори готові продовжувати програми підтримки українським підприємцям у 2024 році.  

"Ми пишаємося що стоїмо пліч-о-пліч з вами зараз, коли водночас ви даєте відсіч агресії і починаєте свій шлях до історичних перетворень", - каже Теодора Делл, заступниця директора USAID в Україні.

Українська економіка після значного падіння у 2022 році змогла торік показати зростання 5%. На це сподіваються і у 2024-му.

"Час Чернігівський" писав про бізнес: Бізнесу платитимуть більше грошей за працевлаштування переселенців

Схожі новини

Чоловік у прикордонній громаді вирощує лимонний сад

12 ГРУДНЯ 2024, 17:38

Чернігівські патрульні затримали водія-рецидивіста

12 ГРУДНЯ 2024, 16:14

Жінці прислали повістку для чоловіка, який загинув півтора року тому

12 ГРУДНЯ 2024, 16:12

У Чернігові з'явилася соляна кімната. Більшість відвідувачів - діти

12 ГРУДНЯ 2024, 15:08

Чернігівка перетворила власне хобі - редизайн меблів - на роботу

12 ГРУДНЯ 2024, 13:28

Вiдео

Провів тисячі операцій, витягав «з того світу»: лікар-нейрохірург з Чернігова став «заслуженим»

12 ГРУДНЯ 2024, 13:10

У Ніжинському районі сталися три пожежі за минулу добу

12 ГРУДНЯ 2024, 11:47

ТОП-переглядів