Бойовий досвід, отриманий поблизу Донецького аеропорту, знадобився під час оборони Чернігівщини, - боєць тероборони «Білорус»

Лис 23, 19:12

571

Боєць тероборони «Білорус»

Валерій пройшов АТО.  Бойовий досвід отримував на позиціях поблизу Донецька та аеропорту. Позивний «Білорус» дали через його ріпкинський діалект.

З початком повномасштабного наступу росії Валерій залишив цивільне життя і роботу та з побратимами пішов до лав тероборони захищати Чернігівщину. Разом з артилеристами вибивав ворога з української землі.

Зараз бійці тероборони укомплектовані і готові набагато краще, ніж 24 лютого. Постійно тренуються, вдосконалюють навички і у разі загрози готові зупинити ворога.     

Валерій («Білорус») оборонець Чернігівщини, прмяа мова:

"Такий позивний отримав у 2015 році. Добровольцем поїхав в зону АТО. Попав у "Карпатську Січ". Мене запросив комбат, щоб познайомитися. Я пішов до нього. Він спитав звідки я. Кажу, що з Ріпкинського району. У мене був такий суржик. Будеш "білорусом", каже, бо в тебе такий акцент.

Коли приїхав перший раз на позиції - це було у грудні 2015-го. Ми попали на околиці Донецького аеропорту, село Піски. Це був перший виїзд. Добре прийняли. Так отримав бойовий досвід. Потім ротація у Луганську і Донецьку області. До кінці 2018 року.

До 24 лютого я працював водієм-експедитором. А 24-го числа о 5й ранку подзвонив директор. Каже, щоб не виїздив, бо війна. А маршрут був в сторону Городні. Добре, кажу. До мене сестра приїхала і теперішня жінка. Почав всім дзвонити. Перший день готував близьких до життя у підвалі. А 25-го числа подзвонив побратимам, зібрав рюкзак. З бойовим досідом не міг сидіти вдома. Поїхав.

Зібралися, нас розподілили по підрозділам. Був командиром відділення. Було спочатку 3 людини, потім більше, і зібрали відділення, а у березні дали майже цілий взвод і відправили в допомогу артбригаді. Ми поїхали і цілий місяць були в області. Не сиділи на місці. З точки А в точку Б по всій області каталися.

Кожного ранку виїздили, відпрацювали, вернулися. І так було майже місяць.

Хлопці, які пішли в ТРО, хто без досвіду був, хто в армії не служив. Вони знали, що до нас іде ворог, якби вони не зібралися, що було б із Черніговом і області невідомо. У мене є людина, яка автомат не тримала. Вдячний кожному, хто відстояв Чернігівщину, бо хто знає, як закінчилося б.

Як прийшли з першого дня, такі і залишилися. При мені ніхто не покинув, не звільнився. Всі служать. Медицина, стрільби, відпрацьовуємо тактику по місцевості, все є, готуємося. Тренування кожного дня. Є графік виїздимо, тренування є.

До 24 лютого у нас спецпідрозділів тероборони не було. Тоді зайшли, і їх не чекав, а зараз вже чекають.  У нас з’явився дух і досвід. Не пустимо їх сюди".

"Час Чернігівський" знімав відео про оборонців Чернігова:

 

Схожі новини

Вiдео

"Мисливець": як у 54 роки чоловік приїхав з Франції і пішки дістався Чернігова, щоб боронити місто від рашистів

Гру 09, 17:49

У Новгород-Сіверському районі тепер можна отримати документи, які посвідчують особу громадянина України - запрацювала ДМС

Гру 09, 15:15

Скільки дров заготовили і зберігають на складах лісгоспів Чернігівщини?

Гру 09, 13:22

У громаді на Чернігівщині безробітних організували плести сітки для ЗСУ

Гру 09, 12:16

Вiдео

Звернення до президента щодо відсторонення міського голови Чернігова підтримала лише одна фракція міськради

Гру 09, 11:13

Бізнес на Чернігівщині: експорт ще живий, повертають ПДВ, заблоковані податкові накладні

Гру 09, 10:18

Олімпійська чемпіонка Олена Костевич стала першою заступницею голови Чернігівського НОК: «Я бачу великий потенціал у розвитку спорту Чернігівщини»

Гру 09, 09:23

ТОП-переглядів