Бізнес Чернігівщини скаржиться на тиск з боку держаудиторів: на грані зупинки підприємства, які працюють на оборону

08 ЧЕРВНЯ 2024, 16:46

6732

Бізнес Чернігівщини скаржиться на тиск з боку держаудиторів: на грані зупинки підприємства, які працюють на оборону

5 червня у Чернігові відбулась обласна координаційна рада з розвитку підприємництва. Бізнесмени, представники влади та державних установ говорили про перспективи та проблеми. Найбільше скарг від бізнесу пролунало на адресу Державної аудиторської служби.

"З початку цього року у нас на підприємстві пройшло… це п’ята перевірка північного офісу, як раніше вони називались, КРУ. Я вам хочу сказати, що ми не встигаємо на сьогодні працювати з документами, які є сьогодні, бо працюємо тільки для того, щоб надати документи перевіркам КРУ", - розповідає Наталія ДОБРОЛЕЖА, фінансова директорка ТОВ «БАХМАЧГАЗБУТСЕРВІС».

Наталія ДОБРОЛЕЖА, фінансова директорка ТОВ «БАХМАЧГАЗБУТСЕРВІС»

Наталія ДОБРОЛЕЖА

Аналогічна ситуація – коли бізнес мусить витрачати величезні сили та ресурси на підготовку документів для Держаудитслужби, - у підприємства «Чернігів Буд».

"Проблеми, з якими ми стикаємось – це постійні моніторинги, абсолютно безпідставні висновки Держаудитслужби, висновки, які мають своєю метою розірвання договорів підряду по відіграним торгам, там, де роботи вже відбуваються. Зовсім необґрунтовані. Всі вони оскаржують в суді, що забирає дуже багато часу, сил людських", - каже Дмитро ЦИГАНОК, керівник ТОВ «ЧЕРНІГІВ БУД».

Дмитро ЦИГАНОК, керівник ТОВ «ЧЕРНІГІВ БУД»

Дмитро ЦИГАНОК

Скаржиться на перевірки аудиторів і компанія «Інейтс», яка дотична до робіт із підвищення обороноздатності області

"В цьому році я мав з ДАСУ вже двічі честь і в минулому році 4 рази спілкуватися. Чесно кажучи, доходило до крику, коли просив просто не заважити. Коли у мене 100 чоловік працює на кордоні, а мені такі дурниці задають, питання такі задають… Я просто покажу запит, який мені надали, суб’єкту приватного права, який по звірці попав до них на аудієнцію, надавши всі документи, відповівши на два запити, відповівши на купу безтолкових, непрофесійних питань, я все одно отримав повідомлення, начальнику Нацполіції вони надіслали, із проханням відкрити на мене кримінальне провадження", - ділиться Анатолій ХАРЧЕНКО, керівник ТОВ «ІНЕЙТС»

Анатолій ХАРЧЕНКО, керівник ТОВ «ІНЕЙТС»

Анатолій ХАРЧЕНКО

Присутній на зустрічі голова Федерації роботодавців Чернігівщини Олег Авер’янов каже: це не поодинокі випадки, а система. І підозрює, що можливо хтось в Держаудитслужбі має з цього певну вигоду.

"Підприємці виграють тендери через «Prozorro», починають роботи, будують споруди, дороги і багато іншого, що стосується державних замовлень. ДАСУ виходить на перевірку, робить моніторинг і складає акт, коли 50% роботи збудовано, підприємство вклало кошти і повинні з ними розраховуватись за це. І визнають, що процедура була проведена неправильно і направляють листи про розірвання договорів", - каже Олег АВЕР’ЯНОВ, голова Федерації роботодавців Чернігівщини.

Олег АВЕР’ЯНОВ, голова Федерації роботодавців Чернігівщини

Олег АВЕР’ЯНОВ

Бізнесмени наголошують: вони не проти моніторингу, адже мова йде про великі кошти, але не розуміють, чому перевірки стали настільки частим явищем. Підтверджують аномальність і водночас системність ситуації також чернігівські юристи.

"На сьогоднішній день – аномальна кількість звернень до нас, як до адвокатів, тобто ми не фіксували протягом багатьох років такої кількості звернень з приводу спорів з Держаудитслужбою. На щастя, суди майже завжди стають у цьому випадку на бік замовника або виконавця даних робіт. Тобто Держаудитслужба майже всі ці суди програє. Але тим не менш, системно продовжує виносити відповідні акти, тобто проводити відповідні перевірки й одну й ту саму ситуацію постійно повторювати", - вважає Олексій КІНЕБАС, адвокат.

Олексій КІНЕБАС, адвокат

Олексій Кінебас зазначає: якби суди здебільшого ставали на бік аудиторів, можна було б говорити про правомірність їхніх дій, натомість ситуація, яка склалась наразі, свідчить про суттєві проблеми у застосуванні законодавства з боку Держаудитслужби. За результатами координаційної ради прийнято рішення звернутись до столичних установ для вирішення проблеми безпрецедентних перевірок.

До речі, представників «Держаудитслужби» на раді не було, хоча їх офіційно запрошували листом.

* * *

Доповнено редактором:

Як відомо, керівник Північного офісу Держаудитслужби - Олександр Кондрашов. За інформацією видання «Слово і діло» Кондрашов очолював податкову в Криму за часів Януковчича, аж до 2013 року. За даними слідства, перебуваючи на своїй посаді, входив в злочинну організацію, до складу якої входили колишні вищі посадові особи держави та службові особи податкових органів. Упродовж 2010-2013 років ці особи організували контрольоване ухилення від сплати податків приватними компаніями, які були платниками податку на додану вартість.

Пізніше Кондрашов за даними правоохоронців переховувався в Італії і повернувся до України лише після пандемії коронавірусу. 7 травня 2020 року суд відправив Кондрашова під цілодобовий домашній арешт. За кілька років Кондрашов повернувся працуювати в податкову, пізніше - а аудитслужбу.

Олександр Кондрашов

* * *

«Час Чернігівський» готовий надати можливість висловити свою точку зору з цього питання представникам Північного офісу Держаудитслужби.

* * * 

Автори: журналіст Арсен Чепурний, камера Дмитро Фальчевський

"Час Чернігівський" писав про таке: Скандал у Чернігові: чиновник часів Януковича зриває програму відновлення області? Портал "Наші гроші" кілька місяців тому також писав про діяльність Північного офісу Держаудитслужби у Чернігівській області: Чернігівський кошмаринг ДАСУ

Схожі новини

Переселенка з Бахмута відкрила бізнес у Чернігові. Продає "олабах"

16 ЛИПНЯ 2024, 14:06

Керував громадою, виховував дітей, а тепер поширює чорнуху? У міську раду прилаштували одіозного діяча

16 ЛИПНЯ 2024, 12:56

Фото

У Чернігові чоловік стрибнув з мосту в Десну

16 ЛИПНЯ 2024, 12:49

Чернігівка виходжує пташенят хижого сокола та дикого голуба

16 ЛИПНЯ 2024, 11:43

Наступ росіян з півночі: Буданова не так зрозуміли?

16 ЛИПНЯ 2024, 11:24

Компанія «Епіцентр» почала набирати штат на Чернігівщині

16 ЛИПНЯ 2024, 10:30

Дають від 2 до 10 тисяч гривень: кому громада виплачує "матеріалку"

16 ЛИПНЯ 2024, 09:19

ТОП-переглядів