У чернігівському онкоцентрі киплять роботи з облаштування приміщення для встановлення вже другого лінійного прискорювача. Ремонтують одну з будівель закладу.
До осені онкоцентр має підготувати приміщення. Після цього Міністерство охорони здоров’я поставить до медичного закладу лінійний прискорювач для променевої терапії.
Наразі на Чернігівщині такого типу лікування потребує близько 2 тисяч пацієнтів. Діючий лінійний прискорювач дозволяє лікувати до 800 онкохворих на рік і, за словами керівника закладу, працює на межі своїх можливостей.
"Тому багато пацієнтів, які проходять променову терапію – до 2 тисяч. Запит великий. Той прискорювач працєє з перевантаженням. Багато регламентних робіт. Часто ремонтувати доводиться. Запит є, багато хворих. Якщо буде другий, то більше добавить ресурсу і збільшить кількість пролікованих пацієнтів", - пояснює Олександр Заїка, керівник чернігівського центру сучасної онкології.
Олександр Заїка
Лінійний прискорювач, що працює, показав високу ефективність, кажуть в онкоцентрі, пацієнти мають набагато кращу динаміку лікування, ніж на старому обладнанні з іонізуючим випромінюванням, а тому потрапити на лінійний прискорювач хоче чимало хворих.
"Кількість пацієнтів, яким сучасна технологія може замінити хірургічне втручання вона зростає. Наслідки не такі травматичні. Ми виводимо старі технології їх з обігу, бо вони складні багато ускладнень і з проблемою їх іонізуючого забезпечення. Вони нам надавати матеріали держави бувшого союзу. Стара технолоігя , хочемо відмовитися швидше. Завдання - перевести на сучасну технолоігю. І тому хочемо другий прискорювач", - каже Олександр Заїка.
Ввести в експулатацію другий лінійний прискорювач в чернігівському онкоцентрі планують до кінця 2024 року, а повноцінно він запрацювє вже з нового 25 року. Лікування на ньому буде безкоштовним, запевнили у закладі. Крім прискорювача, онкоцентр отримає МРТ та цифровий мамограф.
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко