Білоруси бачать у своєму небі усі російські ракети, що летять на Україну, але спеціально їх не збивають

01 ТРАВНЯ 2024, 09:14

4354

Білоруси бачать у своєму небі усі російські ракети, що летять на Україну, але спеціально їх не збивають

Фото ілюстративне

У ніч проти 27 квітня три ракети, якими рф атакувала Україну, пролетіли транзитом через повітряний простір білорусі, повідомили українські моніторингові канали. Відомостей про роботу на той час білоруської ППО немає, тому постало питання: білоруські військові не побачили ці цілі чи навмисно їх не чіпали? 

Експерт, з яким поспілкувалося опозиційне білоруське видання «Белсат» на умовах анонімності, упевнений: білоруси бачать у своєму небі усі російські ракети, але спеціально їх не збивають.

На карті, підготовленій на підставі даних моніторингового каналу monitor, видно, що три ракети прилетіли з території рф до Чернігівської області і потім транзитом через Гомельську область білорусі (прикордоння з Чернігівщиною) вирушили далі на захід України. На карті вони позначені як «балістика», «Кинджали» та «швидкісні цілі».

Білоруси бачать у своєму небі усі російські ракети, що летять на Україну, але спеціально їх не збивають

Проект monitor уточнив, що це були гіперзвукові «Кинджали», націлені на енергетичні об'єкти на заході України.

«Ракети подолали невелику ділянку території білорусі на Гомельщині, дистанція – до 22 км. Якщо дуже грубо розраховувати час, то кожен із “Кинджалів” пробув над територією білорусі десь 10,5 секунди».

У звіті Повітряних сил ЗСУ повідомляється, що в ніч на 27 квітня росія завдала удару 34 ракетами повітряного, наземного та морського базування, 21 було збито. «Кинджалів» у переліку не було, таким чином ракети, що пролетіли над Гомельщиною, досягли цілей.

27 квітня енергетична компанія ДТЕК повідомила, що тоді росія атакувала 4 їхні теплоелектростанції, внаслідок чого було суттєво пошкоджено обладнання. Цілями були об'єкти в Івано-Франківській та Львівській областях (на заході країни, куди й прямували ракети транзитом через білорусь), а також у Дніпропетровській області.

Нинішня влада білорусі дані про використання місцевого повітряного простору в російському нападі не коментує. Анонімний Telegram-канал, наближений до армії режиму Лукашенка, назвав неправдивою інформацію про ракети над Гомельщиною, написавши: "Наші джерела це не підтверджують". Що за джерела - невідомо.

Білоруський військовий аналітик, ім'я якого не розкривають з міркувань безпеки, пояснив: білорусь та росія знають, що відбувається в небі одне в одного, тому для білорусів ракети над Гомельщиною не стали сюрпризом.

«Ми маємо єдину регіональну систему ППО з росією. Командні пункти хоч і працюють автономно, але в реальному часі обмінюються інформацією. Тому, звичайно, якщо був такий запуск, то про це заздалегідь було повідомлено на білоруські позиції ППО для того, щоб вони не прийняли ці ракети за ворожі та не почали проти них розгортати систему ППО», – каже експерт.

Він підкреслив, що навіть якщо росія не попередить про свої ракети, білоруські військові все одно їх побачать:

«У нас одна з найщільніших мереж протиповітряної оборони, можливо, навіть у світі. Існують станції радіолокацій чергового режиму, які безперервно несуть чергування. Весь повітряний простір прикритий. І навіть якщо російська федерація якимось чином не попередить, ці цілі будуть виявлені».

Більше того, як стверджує аналітик, білоруські військові бачать небо тих сусідніх країн, які зараз записані у вороги: Польщі, Литви, Латвії та України.

«Прилеглу територію сусідніх держав білоруські радіолокатори переглядають на глибину, можливо навіть кількох сотень кілометрів», – каже експерт.

Цивільній авіації такі польоти ракет не загрожують, упевнений аналітик:

«Система ППО працює у контакті з диспетчерськими станціями цивільної авіації. Звичайно, у разі пуску бойових ракет через повітряний простір республіки білорусь або частину повітряного простору російської федерації ця ділянка неба закривається для прольоту цивільних повітряних суден на якийсь час».

Наразі на півдні білорусі продовжує діяти обмеження на польоти всіх видів цивільних судів на висоті до 20 км. Його запровадили у лютому 2022, коли почалося російське вторгнення в Україну, і кілька разів продовжували. Поки що обмеження діє до 30 червня 2024.

Білоруси бачать у своєму небі усі російські ракети, що летять на Україну, але спеціально їх не збивають

Співрозмовник погоджується з українськими моніторинговими проєктами, що російські ракети пробули в білоруському небі менше хвилини:

«Кинжал» має швидкість близько 11 тис км/год. І зараз не існує систем ППО, які можуть збити такі ракети, тому що ракета протиповітряної оборони, щоб збити гіперзвукову ціль, повинна летіти набагато швидше за ціль.

На питання, чому білорусь не збиває чужі ракети, що пролітають над власним небом, аналітик відповідає так: з погляду нинішнього керівництва країни це зобов'язання союзника росії.

«Ми – союзники. Якщо ми не беремо участі безпосередньо у бойових діях, то, звичайно, у разі, якщо російська федерація проводитиме операцію через наш повітряний простір, ми цей простір для них відкриємо», – вважає співрозмовник.

Джерело: «Белсат» 

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Агенти ГРУ працювали в Чернігові

08 ВЕРЕСНЯ 2024, 21:04

Вiдео

Підприємство Чернігівщини з виробництва пожежних машин щороку випускає нові моделі

08 ВЕРЕСНЯ 2024, 20:10

Збирав інформацію про ЗСУ для ворога: провину визнав і пішов на угоду зі слідством

08 ВЕРЕСНЯ 2024, 18:14

Виростила сама: сині дамські пальчики та білий оригінал

08 ВЕРЕСНЯ 2024, 17:17

Яна Дуда: «Він  звичайна дитина, якщо не бачити  ніг»

08 ВЕРЕСНЯ 2024, 16:26

Ветерани ЗСУ можуть безплатно вивчитися на монтажників

08 ВЕРЕСНЯ 2024, 15:57

Вiдео

На річках Чернігівщині зібрали вже більше 10 тон мертвої риби

08 ВЕРЕСНЯ 2024, 12:53

ТОП-переглядів