Білорусь у прикордонні з Чернігівщиною встановила «Зуби дракона»

19 ТРАВНЯ 2023, 13:32

1518

Білорусь у прикордонні з Чернігівщиною встановила «Зуби дракона»

Фото із відкритих джерел

За інформацією моніторингового видання «Беларускі Гаюн», на виїзді з селища Калініне (Гомельський район, розташоване у 48 км від кордону з Чернігівщиною) наразі тривають будівельні роботи: біля Калінковицького лісництва помітили будівельну техніку, яка працювала, ймовірно, над будівництвом фортифікаційних споруд.

Більше того, трохи далі за селищем, біля траси М8 у напрямку кордону з Україною в полі вже встановлена лінію протитанкових укріплень — «зуби дракона». Відстань від місця встановлення до кордону з Україною становить близько 20 кілометрів, зауважує інший білоруський опозиційний ресурс Motolko help.

"Зуби дракона" - це квадратно-пірамідальні укріплення із залізобетону. Висота одного «зуба» — від 90 до 120 см. Подібні укріплення вперше використовували під час Другої світової війни, щоб перешкоджати руху танків та піхоти. Головне їхнє завдання — уповільнити та направити бронетехніку до зон ураження. Популярність «зуби» отримали завдяки їх використанню для спорудження так званої «засічної межі» на окупованих територіях України та у прикордонних областях рф, зокрема, у Брянській області.

За даними медіа, у білорусі «зуби дракона» виробляють мінімум 6 компаній, які постачають їх до рф.

Крім того, видання «Гомельскі Флагшток» також звернуло увагу, що «засічна межа» закінчується рівно на кордоні білорусі та росії. З чим пов'язане встановлення на території рб «зубів дракона» — невідомо.

«Зазначимо, що зараз у Гомелі проходять навчання з територіальною обороною. Можливо, створення укріпрайону пов'язане саме з цими вченнями. Так чи інакше, але не можна не відзначити, що сьогодні вранці на зустрічі з ОДКБ Лукашенко назвав український контрнаступ «дезінформацією» і заявив, що «жодного «контрнаступу», на мій погляд, немає і бути не може», - пише Motolko help.

Також до аеродрому у передмісті Мінська Мачулищі росія перебазували 10 винищувачів.

За інформацією «Беларускі Гаюн», у проміжку 11:20-13:10 18 травня з аеродрому «Барановичі» на аеродром «Мачулищі» перебазували 8 винищувачів Су-34 вкс рф і 2 Су-30СМ вкс рф.

"Час Чернігівський" писав про Булорусь: 

Схожі новини

Прикордонням Чернігівщини пронісся буревій. Багато вулиць залишилося без світла

16 ЛИПНЯ 2024, 15:05

Переселенка з Бахмута відкрила бізнес у Чернігові. Продає "олабах"

16 ЛИПНЯ 2024, 14:06

Керував громадою, виховував дітей, а тепер поширює чорнуху? У міську раду прилаштували одіозного діяча

16 ЛИПНЯ 2024, 12:56

Фото

У Чернігові чоловік стрибнув з мосту в Десну

16 ЛИПНЯ 2024, 12:49

Чернігівка виходжує пташенят хижого сокола та дикого голуба

16 ЛИПНЯ 2024, 11:43

Наступ росіян з півночі: Буданова не так зрозуміли?

16 ЛИПНЯ 2024, 11:24

Компанія «Епіцентр» почала набирати штат на Чернігівщині

16 ЛИПНЯ 2024, 10:30

ТОП-переглядів